20
Борба за 12 општини меѓу Беса и Алијансата на Албанците против ДУИ

Борба за 12 општини меѓу Беса и Алијансата на Албанците против ДУИ!

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Остануваат уште 12 општини, во кои за превласт ќе се борат кандидати за градоначалници кои доаѓаат од албанските партии, покажуваат резултатите од првиот изборен круг.

Борба за 12 општини меѓу Беса и Алијансата на Албанците против ДУИ

Борба за 12 општини меѓу Беса и Алијансата на Албанците против ДУИ!

пред еден месец - Вечер - Македонија

Остануваат уште 12 општини, во кои за превласт ќе се борат кандидати за градоначалници кои доаѓаат од албанските партии, покажуваат резултатите од првиот изборен круг.

Коалиции за Локални или локално пазарење

Коалиции за Локални или локално пазарење?!

пред еден месец - Телма - Македонија

БЕСА и Алијанса за Албанците взаемно ќе се поддржат во 12 општини. Ги повикаа членството и симпатизерите да гласаат за нивните...

Се официјализира коалицијата Алијансата за Албанците и БЕСА

Се официјализира коалицијата Алијансата за Албанците и БЕСА

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Алијансата за Албанците и Движењето Беса потпишаа договор за коалиција за вториот круг на локалните избори. Претставникот...

БЕСА и Алијансата на Албанците здружени во втор круг од Локалните избори

БЕСА и Алијансата на Албанците здружени во втор круг од Локалните избори

пред еден месец - Бриф - Македонија

Новата коалиција која ја потпишаа партиите БЕСА и Алијансата на Албанците, како што тврдат тие е со цел за поголем успех на нивните кандидати во вториот круг на локалните избори.

Беса и Алијансата на Албанците во вториот круг ќе се борат против ДУИ

Беса и Алијансата на Албанците во вториот круг ќе се борат против ДУИ

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Движењето Беса и Алијанса за Албанците ќе коалицираат во вториот круг на локалните избори, кој ќе се одржи на 29 октомври, соопштија на прес-конференција двете партии, чии претставници денеска потпишаа предизборна коалиција.

Коалициски математики во албанскиот блок за вториот круг локални

Коалициски математики во албанскиот блок за вториот круг локални

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Коалициски математики во албанскиот блок за вториот круг локални Остануваат уште 12 општини, во кои за...

БЕСА и Алијансата за Албанците со договор за поддршка во вториот круг од локалните избори

БЕСА и Алијансата за Албанците со договор за поддршка во вториот круг од локалните избори

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Движењето БЕСА и партијата Алијанса за Албанците си дадоа поддршка во вториот круг од локалните избори. Потпишаа меморандум за соработка.

Беса и Алијанса за Албанците во вториот круг заедно ќе се борат за 12 градоначалници

Беса и Алијанса за Албанците во вториот круг заедно ќе се борат за 12 градоначалници

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Движењето Беса ќе поддржат пет кандидати за градоначалници на Алијанса за албаниците додека ,тие  на Беса ќе им возвратат во седум општини во коишто тие имаат поголеми шанси за победа.

Беса и партијата на Села се здружија против ДУИ во вториот круг на изборите

Беса и партијата на Села се здружија против ДУИ во вториот круг на изборите

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Предизборна нова коалиција меѓу Беса и Алијансата на Албанците потпишаа денеска претставниците на двете партии . Тврдат дека е неопходна поддршка на нивните кандидати со цел поголем успех во вториот круг на локалните избори .

БЕСА и Алијанса и официјално во коалиција за вториот круг

БЕСА и Алијанса и официјално во коалиција за вториот круг

пред еден месец - Телма - Македонија

БЕСА и Алијанса за Албанците взаемно ќе се поддржат во 12 општини. Ги повикаа членството и симпатизерите, да гласаат за нивните...

Беса и Алијанса за Албанците во вториот круг заедно ќе се борат за 12 градоначалници

Беса и Алијанса за Албанците во вториот круг заедно ќе се борат за 12 градоначалници

пред еден месец - A1on - Македонија

Движењето Беса ќе поддржат пет кандидати за градоначалници на Алијанса за Албаниците додека тие на Беса ќе им возвратат во седум општини во коишто тие имаат поголеми шанси за победа.

БЕСА и Алијанса со договор за меѓусебна поддршка во вториот круг за градоначалници

БЕСА и Алијанса со договор за меѓусебна поддршка во вториот круг за градоначалници

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

ДУИ пак најавуваат победа во вториот изборен круг. Веруваат дека граѓаните ќе ја препознаат вистинската опција. Неизвесноста во албанскиот блок ќе остане до самиот крај.

Османи ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

пред еден месец - Сител - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

Беса и Алијанса за Албанците ќе коалицираат за вториот круг на изборите во битката против ДУИ

Беса и Алијанса за Албанците ќе коалицираат за вториот круг на изборите во битката против ДУИ

пред еден месец - Либертас - Македонија

Движењето Беса и Алијанса за Албанците ќе коалицираат во вториот круг на локалните избори, кој ќе се одржи на 29 октомври, соопштија двете партии на заедничка прес-конференција.

Османи ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

ЛИ2017 Османи ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

ЛИ2017/ Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

пред еден месец - Либертас - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

Османи ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

пред еден месец - A1on - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

Во влада партнери на локален план противници

Во влада партнери, на локален план противници

пред еден месец - Р.С. Европа - Македонија

Во вториот круг на локалните избори ДУИ ја очекува поддршката од СДСМ во битките за гласови во Струга и Гостивар каде што противкандидатите се од другите владин коалициски партнер Алијансата за Албанците.

Објавени имињата на новите советници во Град Скопје  21 советник од СДСМ 17 од ВМРО ДПМНЕ

Објавени имињата на новите советници во Град Скопје - 21 советник од СДСМ, 17 од ВМРО ДПМНЕ

пред еден месец - Скопје Инфо - Скопје

Државната изборна комисија ги објави имињата на новоизбраните советници на Град Скопје. СДСМ и коалицијата, на локалните избори кои за Град Скопје завршија во првиот круг,  освоија 21 советник, а ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата 17.

БЕСА и Алијанса и официјално во коалиција за вториот круг

БЕСА и Алијанса и официјално во коалиција за вториот круг

пред еден месец - Локално - Македонија

БЕСА и Алијанса за Албанците взаемно ќе се поддржат во 12 општини. Ги повикаа членството и симпатизерите, да гласаат за нивните...

Доминација на СДСМ  резултати од првиот круг на Локалните избори

Доминација на СДСМ - резултати од првиот круг на Локалните избори

пред еден месец - DW - Македонија

Во вториот изборен круг на 29 октомври ќе се прегласува во 35 општини. Се очекуваат неизвесни битки за гласови во неколку поголеми градови.

Османи Коалицијата ДУИ  СДСМ не е тргување со гласови

Османи: Коалицијата ДУИ – СДСМ не е тргување со гласови

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Шефот на Општинскиот изборен штаб во Чаир на ДУИ Бујар Османи денеска оцени дека ДУИ е апсолутен победник на овие избори меѓу албанските партии.

Османи Коалицијата ДУИ  СДСМ се темели на заеднички програмски заложби

Османи: Коалицијата ДУИ – СДСМ се темели на заеднички програмски заложби

пред еден месец - Локално - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

Можат ли БЕСА и Алијансата да му го загорчат вториот круг на Ахмети

Можат ли БЕСА и Алијансата да му го „загорчат“ вториот круг на Ахмети?

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Предводниците на БЕСА и Алијансата за Албанците вчера попладне постигнаа договор за коалиција во вториот круг на локалните избори закажани за 29 октомври со тоа што партиите ќе дадат поддршка за тие кандидати кои им се во игра во борбата со ДУИ.

Во Советот на Град Скопје 21 советник од СДСМ 17 од ВМРО ДПМНЕ

Во Советот на Град Скопје, 21 советник од СДСМ, 17 од ВМРО ДПМНЕ

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Државната изборна комисија ги објави имињата на новоизбраните советници на Град Скопје. Советници од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата...

Советот на Град Скопје 21 советник од СДСМ 17 од ВМРО ДПМНЕ

Советот на Град Скопје: 21 советник од СДСМ, 17 од ВМРО ДПМНЕ

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Државната изборна комисија ги објави имињата на новоизбраните советници на Град Скопје. Советници од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата...

Втор круг ќе има во 35 општини

Втор круг ќе има во 35 општини

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

На 29-ти октомври треба да се гласа за избор на градоначалник во останатите 35 општини кои не добија градоначалници во првиот круг од локалните избори одржани на 15-ти октомври.

Коалции во албанскиот блок за вториот круг  Алијанса  Беса ДУИ СДСМ

Коалции во албанскиот блок за вториот круг : Алијанса – Беса ,ДУИ-СДСМ

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Од партијата Беса, информираат дека официјално се уште нема договор за взаемна поддршка со Алијанса за Албанците, но ја потврдија веста дека кандидатите за градоначалници веќе се договараат на локално ниво.

Касами ќе се договара со алијанса за вториот круг

Касами ќе се договара со алијанса за вториот круг

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Претседателот на Беса, Билал Касами денеска изјави дека ќе иницира разговори со првиот човек на Алијанса за Албанците, Зијадин Села за можна коалиција и соработка во вториот круг на локалните избори.

Времеплов
x