20
Притвор и за насилниците кои МВР ги бараше со фотографии

Притвор и за насилниците кои МВР ги бараше со фотографии

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Оливер Ошавковски, Сашо Сенков и Александар Јаневски – Тошта добија по 30 дена притвор. Оливер Ошавковски, Сашо Сенков и...

30 дена притвор за тројца од напаѓачите на Села

30 дена притвор за тројца од напаѓачите на Села

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Судот одреди 30 дневен притвор за Оливер Ошавковски, Сашо Сенков и Александар Јаневски- Тошта, тројцата осомничени за убиство во обид на пратеникот Зијадин Села.

Уште тројца напаѓачи на Села добија притвор   се чека одлуката за последниот

Уште тројца напаѓачи на Села добија притвор – се чека одлуката за последниот

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Судот одреди притвор за уште тројца напаѓачи на пратеникот Зијадин Села – дознава Телевизија 24. Оливер Ошаковски и Сашо...

24 дознава   Обвинителството анализира 140 мобилни телефони за 27 април

24 дознава: Обвинителството анализира 140 мобилни телефони за 27 април

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Обвинителството за организиран криминал се обидува да ги лоцира сопствениците на стотици мобилни телефони поврзани со крвавиот четврток.

Притвор и за насилниците кои МВР ги бараше со фотографии

Притвор и за насилниците кои МВР ги бараше со фотографии

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Оливер Ошавковски, Сашо Сенков и Александар Јаневски – Тошта добија по 30 дена притвор додека Николче Димитриевски се уште е во Судот каде ја чека одлуката, откако сите беа уапсени вчера, во врска со насилствата во Собранието на 27 април.

24 дознава   Обвинителството анализира 140 мобилни телефони за 7 април

24 дознава: Обвинителството анализира 140 мобилни телефони за 7 април

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Обвинителството за организиран криминал се обидува да ги лоцира сопствениците на стотици мобилни телефони поврзани со крвавиот четврток.

Тројцата приведени ќе се товарат за нападот врз Зијадин Села

Тројцата приведени ќе се товарат за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Скопското јавно обвинителство до Кривичниот суд доставило предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села, што се случи во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава.

Предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

Предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за проширување на истрагата за уште три лица, за сторено кривично дело убиство во обид сторено во соизвршителство.

Предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

Предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - Идивиди - Македонија

Скопското јавно обвинителство до Кривичниот суд доставило предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села, што се случи во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава.

Предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

Предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Осомничените беа вчера препознаени со помош на граѓаните по објавување на нивните фотографии. - Основното јавно обвинителство...

Предложен притвор за уште тројца насилници за нападот врз Зијадин Села

Предложен притвор за уште тројца насилници за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Скопското јавно обвинителство до Кривичниот суд доставило предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села, што се случи во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава.

Притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

Притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Скопското јавно обвинителство до Кривичниот суд доставило предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села, што се случи во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава.

Обвинителството ја продолжува истрагата за крвавиот четврток

Обвинителството ја продолжува истрагата за крвавиот четврток

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Обвинителството за организиран криминал се обидува да ги лоцира сопствениците на стотици мобилни телефони поврзани со крвавиот четврток.

Предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

Предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - A1on - Македонија

Скопското јавно обвинителство до Кривичниот суд доставило предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села, што се случи во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава.

Триесетдневен притвор за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

Триесетдневен притвор за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

пред еден месец - Популарно - Македонија

На предлог на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, судија на претходна постапка им определи мерка 30-дневен притвор на четворицата напаѓачи на пратеникот Зијадин Села.

ТВ24  Обвинителството анализира 140 мобилни телефони за 7 април

ТВ24: Обвинителството анализира 140 мобилни телефони за 7 април

пред еден месец - Локално - Македонија

Обвинителството за организиран криминал се обидува да ги лоцира сопствениците на стотици мобилни телефони поврзани со крвавиот четврток.

ОЈО бара притвор за трите лица кои вчера се бараа преку фотографии

ОЈО бара притвор за трите лица кои вчера се бараа преку фотографии

пред еден месец - Либертас - Македонија

Скопското јавно обвинителство до Кривичниот суд доставило предлог мерка притвор за уште три лица за нападот врз Зијадин Села, што се случи во Собранието на Република Македонија од 27 април годинава.

30  дневен притвор за четворица напаѓачи на Села

30- дневен притвор за четворица напаѓачи на Села

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Јавното обвинителство соопшти-  определен е притвор од 30 дена за четворица осомничени за кривичното дело „убиство во обид“.

Определен притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

Определен притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - MK News - Македонија

Судот им определи притвор од 30 дена на четворица обвинети за нападот врз Зијадин Села на 27 април. „По предлог на надлежен...

Триесетдневен притвор за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

Триесетдневен притвор за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

пред еден месец - Сител - Македонија

На предлог на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, судија на претходна постапка им определи мерка 30-дневен притвор на четворицата напаѓачи на пратеникот Зијадин Села.

30 дена притвор за четворица тепачи на Зијадин Села

30 дена притвор за четворица тепачи на Зијадин Села

пред еден месец - Вечер - Македонија

За петтото лице, поради влошена здравствена состојба судот дополнително ќе одлучи, извести денеска ОЈО. Судија на претходна...

30 дена притвор за четворица тепачи на Зијадин Села

30 дена притвор за четворица тепачи на Зијадин Села

пред еден месец - Вечер - Македонија

За петтото лице, поради влошена здравствена состојба судот дополнително ќе одлучи, извести денеска ОЈО. Судија на претходна...

30 дена притвор за четворица тепачи на Зијадин Села

30 дена притвор за четворица тепачи на Зијадин Села

пред еден месец - Вечер - Македонија

За петтото лице, поради влошена здравствена состојба судот дополнително ќе одлучи, извести денеска ОЈО. Судија на претходна...

ОЈО  30 дена притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

ОЈО: 30 дена притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - Курир - Македонија

За петтото лице за кое обвинителството исто така предложи определување на мерка Притвор, поради влошена здравствена состојба судот дополнително ќе одлучи, информираат од Обвинителството.

Определен притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

Определен притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Судот им определи притвор од 30 дена на четворица обвинети за нападот врз Зијадин Села на 27 април. „По предлог на надлежен...

Триесетдневен притвор за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

Триесетдневен притвор за четворица од напаѓачите на Зијадин Села

пред еден месец - Телма - Македонија

На предлог на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, судија на претходна постапка им определи мерка 30-дневен притвор на четворицата напаѓачи на пратеникот Зијадин Села.

ОЈО  30 дена притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

ОЈО: 30 дена притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

По предлог на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, судија на претходна постапка определи мерка...

Нова акција на МВР  Серија апсења за нападот врз Села

Нова акција на МВР: Серија апсења за нападот врз Села

пред еден месец - Прес 24 - Хроника

Брза и масовна била реакцијата на граѓаните што помогнале во идентификувањето и во пронаоѓањето на трите лица осомничени...

ОЈО Скопје ги гони тројцата уапсени насилници за нападот врз Села на 27 април

ОЈО Скопје ги гони тројцата уапсени насилници за нападот врз Села на 27 април

пред еден месец - Локално - Македонија

Трите лица уапсени вчера, откако беа препознаени од граѓани, по објавувањето на нивните фотографии на веб-страницата на МВР,...

ОЈО  30 дена притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

ОЈО: 30 дена притвор за четворица од приведените за нападот врз Зијадин Села

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

По предлог на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, судија на претходна постапка определи мерка...

Времеплов
x