20
Навивачи на Сосиедад уживаат во центарот на Скопје

Навивачи на Сосиедад уживаат во центарот на Скопје

пред еден месец - Off.net.mk - Спорт

Околу 200 симпатизери на шпанскиот клуб од Сан Себастијан синоќа и рано утринава пристигнаа во Скопје на мегдан со Вардар во 3.

 Фото Видео  Окупација од Сан Себастијан   навивачите на Реал Сосиедад уживаат во Скопје

(Фото+Видео) Окупација од Сан Себастијан - навивачите на Реал Сосиедад уживаат во Скопје

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Навивачите на Реал Сосиедад уште еднаш со одличната посета на Скопје потврдија дека Реал Сосиедад има прекрасни навивачи.

Сосиедад го освои Скопје   пешки

Сосиедад го освои Скопје – пешки!

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Фудбалерите на шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад го искористија сончевиот ден во Скопје за да прошетаат низ улиците на нашиот главен град.

Пристигнаа навивачите на Реал Сосиедад во Скопје

Пристигнаа навивачите на Реал Сосиедад во Скопје

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Пристигнаа навивачите на Реал Сосиедад во Македонија. Според официјалните информации од клубот, во Македонија ќе има околу 300 навивачи.

Времеплов
x