20

Јовановски: СДСМ ги злоупотребува државните институции за партиски цели

пред еден месец - Денешен - Македонија

СДСМ за изборите целосно ги злоупотреби државните институции во партиски цели, вклучувајќи ги и криминалците кои ги ставија...

Јовановски: СДС преку полицијата врши терор и притисок врз граѓаните на Македонија

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

СДС за изборите целосно ги злоупотреби државните институции во партиски цели, вклучувајќи ги и криминалците кои ги ставија...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја злоупотреби државата во партиски цели

пред еден месец - Денешен - Без катеторија

СДС за изборите целосно ги злоупотреби државните институции во партиски цели, вклучувајќи ги и криминалците кои ги ставија...

Јовановски СДС активира криминалци за изборите кои потоа ќе бидат амнестирани и наградени

Јовановски: СДС активира криминалци за изборите кои потоа ќе бидат амнестирани и наградени

пред еден месец - Макфакс - Македонија

СДС за изборите целосно ги злоупотреби државните институции во партиски цели, вклучувајќи ги и криминалците, кои ги стави во погон давајќи сигнал дека ќе бидат амнестирани и надградени за сè што ќе направат.

Јовановски СДС преку полицијата врши терор и притисок врз граѓаните на Македонија

Јовановски: СДС преку полицијата врши терор и притисок врз граѓаните на Македонија

пред еден месец - Курир - Македонија

Јовановски вели дека сето тоа со амин на МВР кое се стави под заштита на сите оние кои одеа по домови за да купуваат гласови.

СДСМ ќе одржи митинг во Љуботен

СДСМ ќе одржи митинг во Љуботен

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска ќе има средби со граѓаните на Шуто Оризари и Бутел. Во 20 часот, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се обрати пред граѓаните на село Љуботен, општина Бутел.

Јовановски СДС преку полицијата врши терор врз граѓаните на Македонија

Јовановски: СДС преку полицијата врши терор врз граѓаните на Македонија

пред еден месец - A1on - Македонија

„СДС за изборите целосно ги злоупотреби државните институции во партиски цели, вклучувајќи ги и криминалците кои ги ставија во погон давајќи сигнал дека ќе бидат амнестирани и надградени за се што ќе направат.

СДСМ преку полицијата врши терор и притисок врз граѓаните на Македонија

пред еден месец - Денешен - Македонија

Денес во Прес конференциската сала на ВМРО-ДПМНЕ, свое обраќање имаше Крсте Јовановски. Тој во пресот истакна дека СДСМ за...

СДСМ вечерва ќе има митинг во Бутел и во Шуто Оризари

СДСМ вечерва ќе има митинг во Бутел и во Шуто Оризари

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска е со граѓаните на Шуто Оризари и Бутел. Во 20 часот, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се обрати пред граѓаните од селото Љуботен (општина Бутел).

Јовановски: СДС врши терор врз граѓаните

пред еден месец - Infomax - Македонија

„Ова е изборната атмосфера во Шуто Оризари. Хермелини, џипови, специјалци и алфи. Ова се фер и демократски услови за одржување на избори според СДС.

ВМРО-ДПМНЕ: Со враќањето на СДСМ на власт повторно на улиците се вратија криминалот и несигурноста

пред еден месец - Денешен - Македонија

Денес од ВМРО-ДПМНЕ излегоа на прес конференција и ја информираа јавноста, како е кога СДСМ ги организира изборите во Република Македонија.

Јовановски Ова е резултат од апсолутната власт на СДСМ  хаос насилие и безредие ситуација во која никој не е безбеден

Јовановски: Ова е резултат од апсолутната  власт  на СДСМ – хаос, насилие и безредие, ситуација во која никој не е безбеден!

пред еден месец - Курир - Македонија

-Кандидатот за градоначалник на СДС за Шуто Оризари, Курто Дудуш, со асистенција на полицијата врши притисок врз гласачите и се заканува од куќа на куќа.

ВМРО ДПМНЕ обвинува за нерегуларни избори и за заплашувања

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за нерегуларни избори и за заплашувања

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Крсто Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција од штабот на партијата ја обвини владејачката партија за организирање нефер и избори полни со насилство и нагласи дека несигурноста во земјата се враќа кога СДСМ е на власт.

Јовановски СДС врши терор врз граѓаните

Јовановски: СДС врши терор врз граѓаните

пред еден месец - A1on - Македонија

„Ова е изборната атмосфера во Шуто Оризари. Хермелини, џипови, специјалци и алфи. Ова се фер и демократски услови за одржување на избори според СДС.

ВМРО ДПМНЕ обвинува за нерегуларни избори и за заплашувања

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за нерегуларни избори и за заплашувања

пред еден месец - Кајгана - Македонија

Крсто Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција од штабот на партијата ја обвини владејачката партија за организирање нефер и избори полни со насилство и нагласи дека несигурноста во земјата се враќа кога СДСМ е на власт.

НАПАД СО НОЖ ЗАПАЛЕНИ АВТОМОБИЛИ ПУКАЊЕ По само 24 часа од завршување на изборите хаос

НАПАД СО НОЖ, ЗАПАЛЕНИ АВТОМОБИЛИ, ПУКАЊЕ: По само 24 часа од завршување на изборите, хаос!

пред еден месец - Infomax - Македонија

Напад со нож, запален автомобил, пукање со огнено оружје се случија за само 24 часа по завршување на изборниот ден. Ова е животот кој го ветуваше СДС.

Времеплов
x