20
Раул Гонзалез Со квалитетни тренинзи до добра форма за ЕП

Раул Гонзалез: Со квалитетни тренинзи до добра форма за ЕП

пред 3 недели - Алфа - Спорт

Селекторот на нашата ракометна репрезентација, Раул Гонзалез од денеска ќе одржи мини подготовки со националниот тим. Тој смета дека нема потреба од контролни мечеви туку дека е најважно добро да се одработат тренинзите.

Ракометарите една недела на тренинзи во Скопје

Ракометарите една недела на тренинзи во Скопје

пред 3 недели - Алфа - Спорт

Македонската машка ракометна репрезентација од денеска па до сабота ќе одржи мини подготовки кои се вовед во она што го очекува нашиот тим, а тоа е настап на Европско првенство во Хрватска.

Раул Гонзалес ја собра репрезентацијата за ЕХФ неделата

Раул Гонзалес ја собра репрезентацијата за ЕХФ неделата

пред 3 недели - Top Sport - Ракомет

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес ги собра репрезентативците по повод ЕХФ неделата. Националниот тим ќе работи во Скопје во наредните шест дена под будното око на шпанскиот стратег и неговите помошници.

Гонзалез Како екипа да одиме на ЕП

Гонзалез „Како екипа да одиме на ЕП“

пред 3 недели - Македонски Спорт - Ракомет

„Преферирам добри подготовки за на ЕП сите да знаат како треба да функционира одбраната, како да напаѓаме и да одиме како екипа.

Миркуловски Знаеме што бара селекторот од нас работиме на финеси

Миркуловски: Знаеме што бара селекторот од нас, работиме на финеси

пред 3 недели - A1on - Ракомет

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска имаше собир во рамки на ЕХФ неделата, а репрезентацијата ќе тренира до сабота во СРЦ Кале.

Раул Ако сакаме успех треба да тренираме како екипа

Раул: Ако сакаме успех, треба да тренираме како екипа

пред 3 недели - Сител - Ракомет

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез попладнево ја собра репрезентацијата, која до сабота ќе тренира во рамките на неделата на ЕХФ, како дел од подготовките за настапот на Европското првенство во Хрватска 2018.

Раул Поважно да тренираме сакам најдобро што е можно да ја подготвам репрезентацијата

Раул: Поважно да тренираме, сакам најдобро што е можно да ја подготвам репрезентацијата

пред 3 недели - Курир - Ракомет

Македонија во овој период нема да игра натпревари како другите селекции, туку само ќе тренира. Селекторот Раул со свое видување за овој пристап.

Формулата на Гонзалез е едноставна Ако добро тренирате тогаш натпреварите ќе бидат рутина

Формулата на Гонзалез е едноставна: Ако добро тренирате, тогаш натпреварите ќе бидат рутина

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

Предводникот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез и неговите избраници во следните пет-шест дена максимално ќе биде концентрирани кон градење на дел од тактиката за Европското првенство во Хрварска.

Прибак Лесно ќе се вклопам во системот на Раул

Прибак: Лесно ќе се вклопам во системот на Раул

пред 3 недели - Дерби - Ракомет

Македонската машка ракометна репрезентација неделава ќе ја искористи можноста да тренира со сите ракометари кои беа повикани од селекторот Раул Гонзалес, а повратник во националниот тим е Немања Прибак.

Македонија може уште подобро ако напорно се тренира фотогалерија

Македонија може уште подобро, ако напорно се тренира (фотогалерија)

пред 3 недели - Екипа - Ракомет

Раул Гонзалес за само неколку месеци ја препороди македонската ракометна репрезентација, обезбеди пласман на ЕП 2018, и тоа како првопласирана селекција во групата.

Прибак Стилот на Раул ми лежи  верувам дека ќе се вклопам

Прибак: Стилот на Раул ми „лежи“, верувам дека ќе се вклопам

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

По пауза од речиси една година, Немања Прибак повторно се врати во репрезентацијата. Ракометарот на Бешикташ стигна последен на прозивката, како што информираше заглавил на граница.

Прибак се врати Знам што бара Раул тоа е стил на игра што го преферирам

Прибак се врати: Знам што бара Раул, тоа е стил на игра што го преферирам

пред 3 недели - Екипа - Ракомет

Немања Прибак се враќа во македонската ракометна репрезентација околу една година откако беше избришан од екс-селекторот Лино Червар.

Миркуловски Подобро е вака ќе имаме повеќе време за дружба и ќе работиме на хемијата

Миркуловски: Подобро е вака, ќе имаме повеќе време за дружба и ќе работиме на хемијата

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

Борецот во нашите редови, Филип Миркуловски ја поздрави идејата на селекторот, Раул Гонзалез, ЕХФ-неделата да се искористи за воигрување и повеќе дружба што пак ќе придонесе за зголемување на атмосферата и тимскиот дух.

Раул Гонзалез Мораме да тренираме заедно за да бидеме екипа

Раул Гонзалез: Мораме да тренираме заедно за да бидеме екипа

пред 3 недели - A1on - Ракомет

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез попладнево ја собра репрезентацијата, која до сабота ќе тренира во рамките на неделата на ЕХФ, како дел од подготовките за настапот на Европското првенство во Хрватска 2018.

Миркуловски Ќе работиме на финеси за да играме беспрекорно на ЕП

Миркуловски: Ќе работиме на финеси за да играме беспрекорно на ЕП

пред 3 недели - Екипа - Ракомет

Филип Миркуловски повторно е дел од националниот тим, воедно и една од главните алки во тактиката на Раул Гонзалес. Искусниот...

Прозивката без Лазаров Прибак и Јоноски  влета Крстевски

Прозивката без Лазаров, Прибак и Јоноски, „влета“ Крстевски

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез ги собра ракометарите, кои денеска ќе го одржат првиот тренинг во рамките на ЕХФ-неделата.

Раул Најважно е да тренираме за натпреварите да ни бидат рутина

Раул: Најважно е да тренираме, за натпреварите да ни бидат рутина

пред 3 недели - Екипа - Ракомет

Селекторот Раул Гонзалес денеска ја одржа првата прозивка во националниот тим за оваа ЕХФ седмица. Тој одлучи во следниот...

Гонзалес Не сакав натпревари поважно за мене е да тренираме како екипа

Гонзалес: Не сакав натпревари, поважно за мене е да тренираме како екипа

пред 3 недели - Дерби - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација оваа недела има има нов собир кој ќе послужи како добра подготовка за следниот голем предизвик, а тоа е настапот на Европското првенство во Хрватска на почеток на следната година.

 Командантот Раул денеска прозива

„Командантот“ Раул денеска прозива

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација денеска ќе го има првиот собир во ракмите на ЕХФ-неделата, која е прв мини циклус во подготовките за Европското првенство во Хрватска, во јануари следната година.

Собир на ракометните репрезентативци

Собир на ракометните репрезентативци

пред 3 недели - Алфа - Спорт

Во следниве неколку дена нашата машка ракометна репрезентација ќе одржи мини подготовки во Скопје. Од денеска стартува ЕХФ...

Времеплов
x