20
Петта Златна топка за Кристијано Роналдо

Петта Златна топка за Кристијано Роналдо

пред 4 недели - Алфа - Спорт

Португалскиот репрезентативец и член на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо по петти пат во кариерата е избран за најдобар фудбалер на светот.

ФИФА Кристијано Роналдо најдобар во 2017 година

ФИФА: Кристијано Роналдо најдобар во 2017 година

пред 4 недели - Top Sport - Фудбал

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер во светот за 2017 година од страна на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА).

ФИФА одлучи  Роналдо е најдобар фудбалер за 2017 година

ФИФА одлучи – Роналдо е најдобар фудбалер за 2017 година

пред 4 недели - Макфакс - Спорт

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го прогласи Кристијано Роналдо за најдобар играч на светот за 2017 година. Португалскиот фудбалер по втор пат ја добива оваа награда.

Буфон најдобар голман Зидан најдобар тренер во 2017

Буфон најдобар голман, Зидан најдобар тренер во 2017

пред 4 недели - Република - Фудбал

Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот повторно и во 2017 година, откако вечерва ја доби...

Буфон најдобар голман Зидан најдобар тренер во 2017

Буфон најдобар голман, Зидан најдобар тренер во 2017

пред 4 недели - Start.mk - Спорт

Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот повторно и во 2017 година, откако вечерва ја доби...

ФИФА Роналдо најдобар фудбалер во светот за 2017 година

ФИФА: Роналдо најдобар фудбалер во светот за 2017 година

пред 4 недели - +Инфо - Спорт

Фудбалерот на Реал и капитен на Португалија, Кристијано Роналдо вечерва е прогласен за најдобар играч во светот за 2017 година во изборот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА).

Роналдо е број 1 Повторно

Роналдо е број 1. Повторно

пред 4 недели - Start.mk - Спорт

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година.

Роналдо е број 1 Повторно

Роналдо е број 1. Повторно

пред 4 недели - Вечер - Спорт

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година.

Кристијано Роналдо фудбалер на годината за 2017

Кристијано Роналдо фудбалер на годината за 2017!

пред 4 недели - Start.mk - Спорт

Очекувано и сега официјално – Кристијано Роналдо од Реал Мадрид е најдобар фудбалер за 2017 година. Роналдо покрај успесите...

ФИФА ги додели наградите Роналдо Буфон и Зидан прогласени за најдобри во светот за 2017 година

ФИФА ги додели наградите: Роналдо, Буфон и Зидан прогласени за најдобри во светот за 2017 година

пред 4 недели - Курир - Фудбал

Роналдо покажа дека две години е без конкуренција откако ја одбрани наградата освоена и лани, а за годинешната очекувано ја доби поради освојувањето на европската титула со Реал Мадрид, како и шпанското првнство.

Кристијано Роналдо фудбалер на годината за 2017

Кристијано Роналдо фудбалер на годината за 2017!

пред 4 недели - Република - Фудбал

Очекувано и сега официјално – Кристијано Роналдо од Реал Мадрид е најдобар фудбалер за 2017 година. Роналдо покрај успесите...

ФИФА го објави тимот на годината доминираат играчите на Реал Мадрид

ФИФА го објави тимот на годината, доминираат играчите на Реал Мадрид

пред 4 недели - Курир - Фудбал

Меѓу нив има пет играчи од Реал Мадрид – Серхио Рамос, Марсело, Лука Модриќ, Тони Крос и Кристијано Роналдо. Логично, Лео Меси и Нејмар се исто така меѓу избраните.

Буфон е најдобар голман Зидан е тренер на годината

Буфон е најдобар голман, Зидан е тренер на годината

пред 4 недели - 24 фудбал - Фудбал

Голманот на Јувентус, Џиџи Буфон ја доби наградата на ФИФА за најдобар на годината, признанието за тренер отиде во рацете на европскиот шампион со Реал Мадрид, Зинедин Зидан.

ФИФА Петмина од Реал во тимот на годината

ФИФА: Петмина од Реал во тимот на годината

пред 4 недели - Top Sport - Фудбал

ФИФА на гала вечерта во „Лондон Паладиум“ вечерва ги избира најдобрите за 2017 година. Во идеалниот тим на ФИФА само четврорица не играат во Шпанија, односно не се дел од Реал или Барселона.

Роналдо е најдобриот фудбалер за 2017 според ФИФА

Роналдо е најдобриот фудбалер за 2017 според ФИФА

пред 4 недели - 24 фудбал - Фудбал

Кристијано Роналдо ја доби наградата за фудбалер на годината која ја доделува ФИФА, Португалецот втор пат по ред стигнува до ова признание.

Кристијано Роналдо Тhe Best  Наградата за најдобар фудбалер повторно во рацете на Португалецот

Кристијано Роналдо „Тhe Best“ – Наградата за најдобар фудбалер повторно во рацете на Португалецот

пред 4 недели - Екипа - Фудбал

„The Best“ наградата за најдобар играч која ја доделува ФИФА за 2017 година, повторно му припадна на мега – ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо.

Реал Мадрид доминира во најдобриот тим на годината

Реал Мадрид доминира во најдобриот тим на годината

пред 4 недели - 24 фудбал - Фудбал

Познат е најдобриот ФИФА тим на годината, во него очекувано доминираат фудбалери од европскиот шампион, Реал Мадрид. Прогласен...

Роналдо втора година со ред избран за најдобар играч

Роналдо втора година со ред избран за најдобар играч

пред 4 недели - A1on - Фудбал

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо втора година со ред ја освои наградата „Најдобриот“ која што ја доделува ФИФА.

Кристијано Роналдо повторно број 1 во светот

Кристијано Роналдо повторно број 1 во светот

пред 4 недели - Тип - Фудбал

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година.

Роналдо втора година по ред ја доби The Best наградата од ФИФА

Роналдо втора година по ред ја доби „The Best“ наградата од ФИФА

пред 4 недели - Дерби - Фудбал

Како што можеше да се очекува, Кристијано Роналдо втора година по ред ја доби „The Best“ наградата на ФИФА и беше прогласен...

Ова се најдобрите 11

Ова се најдобрите 11

пред 4 недели - Тип - Фудбал

ФИФА ги објави имињата на најдобрите 11 за изминатата година. Меѓу нив се и пет играчи од европскиот шампион Реал Мадрид: Серхио Рамос, Марсело, Лука Модриќ, Тони Кроос и Кристијано Роналдо.

Зидан е најдобар тренер во светот

Зидан е најдобар тренер во светот

пред 4 недели - Тип - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше избран за најдобар во 2017 година. Францускиот специјалист влезе во историјата, дуплирајќи го трофејот на Лигата на шампионите.

Зидан го понесе приматот меѓу тренерите Буфон меѓу голманите и Жиру меѓу ремек делата

Зидан го понесе приматот меѓу тренерите, Буфон меѓу голманите и Жиру меѓу ремек-делата

пред 4 недели - Дерби - Фудбал

Свечената церемонија на ФИФА наречена „The Best“ почна да ги дава првите победници на престижните награди, а признанијата започнаа со доделените трофеи за најдобар гол, најдобар тренер и најдобар голман.

Eдна петорка на Реал во ФИФА тимот на годината

Eдна петорка на Реал во ФИФА тимот на годината

пред 4 недели - Sportmedia - Фудбал

Покрај петте фудбалери од „кралскиoт тим", во изборот на ФИФА уште по три даваат Јувентус и Барселона.. Најдобриот фудбал во Европа, па и во светот се игра во Шпанија.

ФИФА Тhe best  Роналдо е најдобар фудбалер во 2017

ФИФА „Тhe best“: Роналдо е најдобар фудбалер во 2017

пред 4 недели - Нова ТВ - Спорт

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо втора година со ред ја освои наградата „Најдобриот“ која што ја доделува ФИФА.

Зидан најдобар тренер Буфон голман Жиру награден за ремек  дело

Зидан најдобар тренер, Буфон голман, Жиру награден за ремек – дело

пред 4 недели - Нова ТВ - Спорт

Свечената церемонија на ФИФА наречена „The Best“ почна да ги дава првите победници на престижните награди, а признанијата започнаа со доделените трофеи за најдобар гол, најдобар тренер и најдобар голман.

ФИФА одлучи  Роналдо е најдобар фудбалер за 2017 година

ФИФА одлучи – Роналдо е најдобар фудбалер за 2017 година

пред 4 недели - Кајгана - Фудбал

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го прогласи Кристијано Роналдо за најдобар играч на светот за 2017 година. Португалскиот фудбалер по втор пат ја добива оваа награда.

ФИФА избор Студентка се бори за повеќе награди од Меси и Роналдо

ФИФА избор: Студентка се бори за повеќе награди од Меси и Роналдо

пред 4 недели - Македонски Спорт - Фудбал

Светската фудбалска куќа на дело покажа дека не ги интересира женскиот фудбал Изборот за наградата најдобра фудбалерка на...

Времеплов
x