20
УХМР Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

УХМР: Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 4 недели - Сител - Македонија

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17:30 часот.

УХМР Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

УХМР: Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

пред 4 недели - Сител - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Силно невреме во штипскиот регион

Силно невреме во штипскиот регион

пред 4 недели - Start.mk - Македонија

Нестабилна воздушна маса со големи размери ( должина 39 км, ширина 24 км и со врв 7,7 км) се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Силно невреме во штипскиот регион

Силно невреме во штипскиот регион

пред 4 недели - Вечер - Македонија

Нестабилна воздушна маса со големи размери ( должина 39 км, ширина 24 км и со врв 7,7 км) се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

УХМР Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 4 недели - Сител - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

пред 4 недели - Start.mk - Живот

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 4 недели - Курир - Македонија

Во Прилеп наврнале 13, во Лазарополе девет, во Тополчани осум, во Маврово и Штип седум, во Гевгелија шест, а во Струмица и Скопје-Зајчев Рид четири литри на метар квадратен.

Невреме се приближува кон Штип

Невреме се приближува кон Штип

пред 4 недели - Курир - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

пред 4 недели - Република - Живот

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Силно невреме во штипскиот регион

Силно невреме во штипскиот регион

пред 4 недели - Макфакс - Македонија

Нестабилна воздушна маса со големи размери ( должина 39 км, ширина 24 км и со врв 7,7 км)  се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 4 недели - Пулс 24 - Македонија

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17:30 часот.

УХМР Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

УХМР: Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 4 недели - Start.mk - Живот

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17.

УХМР Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

УХМР: Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 4 недели - Република - Живот

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17.

УХМР: Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

пред 4 недели - Канал 5 - Македонија

Во другите подрачја е облачно со локални врнежи од дожд. Врнежите ќе продолжат и во текот на ноќта, особено во источните делови.

Во текот на ноќта се очекува снег на планините

Во текот на ноќта се очекува снег на планините

пред 4 недели - Макфакс - Македонија

Времето до крајот на денот ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, локално и поројни проследени со грмежи.

УХМР Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

УХМР: Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 4 недели - +Инфо - Македонија

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17.

Невреме се приближува кон Штип

Невреме се приближува кон Штип

пред 4 недели - Пулс 24 - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

УХМР предупредува  Доаѓа влажен воздушен бран ќе донесе снег

УХМР предупредува - Доаѓа влажен воздушен бран, ќе донесе снег

пред 4 недели - Скопје Инфо - Без катеторија

Под влијание на влажен и студен воздушен бран денес ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите...

УХМР предупредува Невреме од големи размери му се заканува на Штип

УХМР предупредува: Невреме од големи размери му се заканува на Штип

пред 4 недели - еМАГАЗИН - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

УХМР Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

УХМР: Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

пред 4 недели - A1on - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

УХМР Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

УХМР: Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 4 недели - A1on - Македонија

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17:30 часот.

УХМР Нестабилно со пороен дожд во гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 4 недели - Курир - Македонија

– Друго нестабилно јадро се наоѓа над Скопска Црна Гора, кое се движи во правец кон североисток, наведува УХМР. Тагови: ...

УХМР Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 4 недели - Канал 5 - Македонија

- Друго нестабилно јадро се наоѓа над Скопска Црна Гора, кое се движи во правец кон североисток, наведува УХМР. /МИА

УХМР Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 4 недели - +Инфо - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

УХМР со нови информацци Дождот не престанува еве каде врне најмногу

УХМР со нови информацци: Дождот не престанува, еве каде врне најмногу

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

Македонија попладнево ја зафати пороен дожд и невреме

Македонија попладнево ја зафати пороен дожд и невреме

пред 4 недели - еМАГАЗИН - Македонија

Во Македонија денеска времето беше, нестабилно, наместа со поројни дождови. Поголема нестабилна воздушна маса проследена...

Невреме со град и дожд во Скопје

Невреме со град и дожд во Скопје

пред 4 недели - Курир - Македонија

Слично време не очекува и во следните неколку денови. Под влијание на влажен и студен воздушен бран денес ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд.

Нестабилно време со пороен дожд

Нестабилно време со пороен дожд

пред 4 недели - Пулс 24 - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

Невреме проследено со град зафати делови од Скопје

Невреме проследено со град зафати делови од Скопје

пред 4 недели - Макфакс - Скопје

Делови од Скопје беа погодени од силно невреме проследено со грмотевици, силен дожд и град. Во главниот град се очекуваат повремени врнежни со променлив интензитет, кои ќе бидат проследени со грмежи.

УХМР Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 4 недели - 24 вести - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

Времеплов
x