20
Хан идната недела во Македонија

Хан идната недела во Македонија

пред 4 дена - Start.mk - Економија

Еврокомесарот за проширување следната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје ја најави по средбата со Димитров и Османи во Брисел.

Хан идната недела во Македонија

Хан идната недела во Македонија

пред 4 дена - Република - Економија

Еврокомесарот за проширување следната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје ја најави по средбата со Димитров и Османи во Брисел.

Хан идната недела во Македонија

Хан идната недела во Македонија

пред 4 дена - МТВ 1 - Македонија

Брисел ја активира машинеријата околу Балканот. Унијата става акцент на државите од регионот. Зачестените средби на домашни политичари во седиштето на ЕУ и на европски дипломати во земјава го потврдува тоа.

Османи и Димитров на средба со Могерини

Османи и Димитров на средба со Могерини

пред 4 дена - 24 вести - Македонија

Состаноци со политичките партии и разговори со граѓанскиот сектор се на агендата на евокомесарот Јоханес Хан кој најави дека идната недела доаѓа во Скопје, според дипломатски извори на Телевизија 24 веќе в понеделник.

Османи  Имплементацијата на Планот 3 6 9 води кон преговори за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на Планот 3-6-9 води кон преговори за членство во ЕУ

пред 4 дена - Сител - Македонија

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, учествуваше на брифингот за политики...

Османи  Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на...

Османи  Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на...

Османи  Имплементацијата на планот 3 6 9 води кон преговорите за членство во ЕУ

Османи: Имплементацијата на планот 3-6-9 води кон преговорите за членство во ЕУ

пред 4 дена - Макфакс - Македонија

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на посетата Брисел, учествуваше на...

Османи  2018 да биде година на исчекор

Османи: 2018 да биде година на исчекор

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

2018 да биде година на исчекор во Евроинтеграциите –  очекуваат министерот Димитров и вицепремиерот за Евроинтеграции Османи.

Хан следната недела доаѓа во Скопје

Хан следната недела доаѓа во Скопје

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Хан следната недела доаѓа во Скопје

Хан следната недела доаѓа во Скопје

пред 4 дена - Република - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Османи: Планот 3-6-9 ќе донесе датум за преговори со ЕУ

пред 4 дена - ТВ Нова - Македонија

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, во рамките на посетата на Брисел, учествуваше на брифингот за политики...

Хан следната недела во Скопје

Хан следната недела во Скопје

пред 4 дена - МТВ 1 - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата ја најави на...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои Министерот за надворешни...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои Министерот за надворешни...

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

Втор ден од посетата на Димитров и Османи во Брисел

пред 4 дена - Макфакс - Македонија

Јоханес Хан, Федерика Могерини, Борис Џонсон и Никос Коѕијас се дел од политичките лидери со кои Министерот за надворешни...

Новите владини реформи пред посетата на Хан во Скопје

Новите владини реформи пред посетата на Хан во Скопје

пред 4 дена - Р.С. Европа - Македонија

Од владата велат дека за првите три месеци од планот за реформи реализирани се околу 81 отсто, а дека неделава ќе го објават планот за следните шест месеци.

Хан во понеделник во Скопје

Хан во понеделник во Скопје

пред 4 дена - 24 вести - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан во понеделник доаѓа во Скопје, дознава ТВ 24 од дипломатски извори.

Хан следната недела доаѓа во Скопје

Хан следната недела доаѓа во Скопје

пред 4 дена - Алфа - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија.

Истите муабети во Брисел

Истите муабети во Брисел

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со...

Хан доаѓа следната недела во Скопје

Хан доаѓа следната недела во Скопје

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, следната недела доаѓа во посета на Македонија. Хан ја најави...

Хан доаѓа следната недела во Скопје

Хан доаѓа следната недела во Скопје

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, следната недела доаѓа во посета на Македонија. Хан ја најави...

Хан доаѓа следната недела во Скопје

Хан доаѓа следната недела во Скопје

пред 4 дена - Макфакс - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан, следната недела доаѓа во посета на Македонија. Хан ја најави...

Хан преку Твитер  Skopje  here I come

Хан преку Твитер: Skopje, here I come!

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Истите муабети во Брисел

Истите муабети во Брисел

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со...

Хан преку Твитер  Skopje  here I come

Хан преку Твитер: Skopje, here I come!

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

Османи и Димитров во Брисел на средба со Могерини

пред 4 дена - Сител - Македонија

Проширувањето на Европската унија, предизвиците со кои се соочуваат земјите од регионот, како и севкупните предизвиците со...

Хан следната недела доаѓа во Скопје

Хан следната недела доаѓа во Скопје

пред 4 дена - Сител - Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан наредната недела доаѓа во Македонија. Посетата на Скопје тој...

Хан идната недела во Македонија

Хан идната недела во Македонија

пред 4 дена - Курир - Македонија

Посетата на Скопје тој ја најави на Твитер по средбите во Брисел со вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи и со шефот на дипломатијата Никола Димитров.

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

Османи и Димитров се сретнаа со Могерини

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Во Брисел продолжува посетата на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров кои утрово имаа средба со високата претставничка на унијата Федерика Могерини.

Времеплов
x