20
Лев Де Роси покажа дека е голем човек

Лев: Де Роси покажа дека е голем човек

пред 3 дена - Top Sport - Фудбал

Германскиот селектор Јоаким Лев беше воодушевен од реакцијата на Даниеле де Роси, кога италијанскиот ветеран одговори луто кога му беше порачано да се загрева за влез во игра.

Де Роси Зошто јас да играм ставајте напаѓачи

Де Роси: Зошто јас да играм, ставајте напаѓачи

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Препирките на клупата меѓу Де Роси и помошниците на Вентура донесоа нова димензија на проблемот со тактичките нелогичности кои ги влечеше селекторот.

Де Роси Зар јас да влезам во игра

Де Роси: Зар јас да влезам во игра?

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со Шведска, тензиите растеа и на теренот и на клупата за резерви.

Де Роси збесна Не играме на реми зарем јас треба да влезам во игра

Де Роси збесна: Не играме на реми, зарем јас треба да влезам во игра?

пред 4 дена - Курир - Фудбал

„Аѕурите“ бркаа негатива од еден гол од првиот натпревар, па како одминуваше времето, атмосферата беше потензична. Па камерите...

Стави го Инсиње што ќе сум ти јас

Стави го Инсиње, што ќе сум ти јас

пред 4 дена - Off.net.mk - Фудбал

Џампјеро Вентура целосно го изгуби компасот како селектор на Италија и во клучните моменти кога требаше да се нападне Шведска, тој сакаше во игра да го стави ветеранoт Даниеле Де Роси кој игра во среден ред.

Де Роси Јас да влезам Дали сте нормални ни треба напаѓач

Де Роси: Јас да влезам? Дали сте нормални ни треба напаѓач!

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Даниеле Де Роси е еден од бројните италијански фудбалери кои по дуелот со Шведска објавија крај на репрезентативната кариера.

Де Роси Зар јас да влезам во игра

Де Роси: Зар јас да влезам во игра?

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

Во еден момент Даниеле Де Роси беше повикан на загревање, а тој зачудено запраша: - Зар јас да влегувам? Ни треба победа, и покажа кон Инсиње кој беше „заборавен“ од селекторот Вентура.

Де Роси Зар јас да влезам во игра

Де Роси: Зар јас да влезам во игра?

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со Шведска, тензиите растеа и на теренот и на клупата за резерви.

Де Роси Јас да влезам во игра Вие луди ли сте

Де Роси: Јас да влезам во игра? Вие луди ли сте?

пред 4 дена - Се за спорт - Фудбал

Даниеле Де Роси е уште еден од неколкуте играчи на Италија, кои вчерашниот натпревар против Шведска им беше последен во дресот на Италија.

Де Роси здиве Ни треба гол а Инсиње е на клупата

Де Роси здиве: Ни треба гол, а Инсиње е на клупата

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Дефанзивниот играч премногу се налути на тоа како селекторот Вентура го водеше тимот на мечот против Шведска Италијанската фудбаслка репрезентација доживеа дебакл, откако не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија.

Де Роси Зар јас да влезам во игра

Де Роси: Зар јас да влезам во игра?

пред 4 дена - Идивиди - Фудбал

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со Шведска, тензиите растеа и на теренот и на клупата за резерви.

Де Роси збесна кога Вентура му нареди да се загрее Не играме на реми пушти го Инсиње ни треба победа

Де Роси збесна кога Вентура му нареди да се загрее: Не играме на реми, пушти го Инсиње ни треба победа!

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Даниеле Де Роси жестоко реагираше кога му беше кажано дека треба да се загрее за да влезе во игра, фудбалерот на Рома покажуше...

Де Роси беснееше Овој сите не заебава Нека го пушти Инсиње за да победиме

Де Роси беснееше: Овој сите не заебава… Нека го пушти Инсиње за да победиме!

пред 5 дена - Екипа - Фудбал

Италија не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, а ветераните како Даниеле Де Роси и Џанлуиџи Буфон останаа без шанса на одличен начин да се простат од националниот дрес.

Де Роси полуде на клупата за резерви кога доби знак за загревање од Вентура Што можам јас да сменам играјте ги

Де Роси полуде на клупата за резерви кога доби знак за загревање од Вентура: Што можам јас да сменам, играјте ги…

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Даниеле Де Роси не доби минутажа на вечерашниот меч меѓу Италија и Шведска кој нема по добро да го паметат „аѕурите“, а всушност капитенот на Рома воопшто и не сакаше да влезе во игра со оглед на резултатот кој го имаа неговите соиграчи.

Нова авантура на Вентура  Без Белоти и Де Роси против Шведска

Нова авантура на Вентура - Без Белоти и Де Роси против Шведска

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Селекторот на Италија, Џампјеро Вентура одлучи малку да се коцка со составот на Италија за реваншот вечерва против Шведска,...

Времеплов
x