20
Бесрамниот Вентура со најновата изјава ја шокираше цела Италија

Бесрамниот Вентура со најновата изјава ја шокираше цела Италија

пред 3 дена - Дерби - Фудбал

Италијанската фудбалска репрезентација го доживеа најголемиот дебакл во последните 60 години бидејќи за првпат после 1958...

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата  Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

Тој е моментално најомразен човек на Чизмата: Ова е најголемиот успех на селекторот кој ја уништи Италија

пред 4 дена - Курир - Фудбал

Најлошиот италијански селектор, 69 годишниот Џанпјеро Вентура имал само 10 години кога Италија последен пат не успеала да се пласира на Светско првенство.

Уште три играчи заминаа со Буфон  тројца кандидати за клупата на Италија

Уште три играчи заминаа со Буфон, тројца кандидати за клупата на Италија

пред 4 дена - Кајгана - Фудбал

Италија се соочува со голем шок, за нив е ова крај на светот. Репрезентацијата на Италија нема да игра на Мундијалот во Русија и барем тоа на Апенинитe значи крај на светот.

Балотели му испрати порака на Ибрахимовиќ пред круцијалниот меч на  Сан Сиро

Балотели му испрати порака на Ибрахимовиќ пред круцијалниот меч на „Сан Сиро“

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Марио Балотели веќе извесно време не добива повици во италијанската фудбалска репрезентација и за неговото место Џанпјеро...

Времеплов
x