20
Обилни врнежи денеска и утре се очекува зголемување на нивото на реките

Обилни врнежи денеска и утре, се очекува зголемување на нивото на реките

пред 4 дена - Курир - Македонија

Во текот на денот врнежите од дожд на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови. Локално ќе има услови и за пороен дожд и грмежи.

И денеска пороен дожд и грмежи

И денеска пороен дожд и грмежи

пред 4 дена - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови.

Не чека невреме  УХМР предупреди можно е излевање на водотеците

Не чека невреме - УХМР предупреди, можно е излевање на водотеците

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Во Македонија утрово е облачно со врнежи од дожд и дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во текот на денот врнежите од дожд на повеќе места ќе бидат обилни, особено во јужните и централните делови.

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот. Температурата ќе се движи од седум до15 степени.

Утре облачно со врнежи од дожд и температура до 15 степени

Утре облачно со врнежи од дожд и температура до 15 степени

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Локално ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот. Температурата ќе се движи од седум до15 степени.

УХМР Снегот доаѓа пред крајот на неделата

УХМР: Снегот доаѓа пред крајот на неделата

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

УХMР Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

УХMР: Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

пред 5 дена - Сител - Македонија

Врнежите дожд кои во следните две дена наместа се очекува да достигнат и над 70 литри на метар квадратен ќе предизвикаат зголемување на водостоите на реките кои сега уште се под просекот за ноември.

УХРМ Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

УХРМ: Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

пред 5 дена - Курир - Македонија

Од УХРМ информираат дека зголемување на водостојот се очекува на сите водотеци низ земјава, особено кај помалите водотеци со мали сливни површини кај кои побрзо се формира истекувањето.

Метео Облачно време со врнежи од дожд

Метео: Облачно време со врнежи од дожд

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд, на повеќе места обилни (над 40 литри на метар квадратен).

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 дена - MK News - Македонија

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

УХМР Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

УХМР: Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Од УХМР информираат дека зголемување на водостојот се очекува на сите водотеци низ земјава, особено кај помалите водотеци со мали сливни површини кај кои побрзо се формира истекувањето.

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 дена - Start.mk - Македонија

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

УХРМ Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

УХРМ: Дождот во следните денови ќе го зголеми водостојот на реките

пред 5 дена - A1on - Македонија

Врнежите дожд кои во следните две дена наместа се очекува да достигнат и над 70 литри на метар квадратен ќе предизвикаат зголемување на водостоите на реките кои сега уште се под просекот за ноември.

УХРМ Поројните дождови може да предизвикаат излевање на реките и поплави

УХРМ: Поројните дождови може да предизвикаат излевање на реките и поплави

пред 5 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Врнежите дожд кои во следните две дена наместа се очекува да достигнат и над 70 литри на метар квадратен ќе предизвикаат зголемување на водостоите на реките кои сега уште се под просекот за ноември.

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

пред 5 дена - A1on - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

УХМР Од утре пороен дожд и снег на планините

УХМР: Од утре пороен дожд и снег на планините

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

До петок обилни врнежи од дожд за викендот пад на температурите

До петок обилни врнежи од дожд, за викендот пад на температурите

пред 5 дена - Денар - Економија

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР.

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР.

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

пред 5 дена - Макфакс - Македонија

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР.

Утре дожд од четврток снег

Утре дожд, од четврток снег

пред 5 дена - Курир - Македонија

Според УХРМ, најмалку врнежи се очекуваат во крајните источни делови. Во четврток и петок на повисоките планини ќе има и врнежи од снег.

Обилни врнежи до петок викендов опаѓање на температурите

Обилни врнежи до петок, викендов опаѓање на температурите

пред 5 дена - Start.mk - Македонија

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР.

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 дена - Start.mk - Живот

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 дена - Република - Живот

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

Вонредна временска прогноза УХМР најавува потоп

Вонредна временска прогноза, УХМР најавува потоп

пред 5 дена - Сител - Македонија

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Во Македонија од утре до петок се очекуваат обилни врнежи од дожд кои најинтензивни ќе бидат во јужните и западните делови каде локално може да наврнат и до 70 литри на метар квадратен.

Од утре пороен дожд и снег на планините

Од утре пороен дожд и снег на планините

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Според УХРМ, најмалку врнежи се очекуваат во крајните источни делови. Во четврток и петок на повисоките планини ќе има и врнежи од снег.

Вечерва доаѓа циклон од Италија Носи многу дожд и снег во Македонија

Вечерва доаѓа циклон од Италија: Носи многу дожд и снег во Македонија

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Под влијание на циклонска активност со центар над јужна Италија до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд....

До петок обилни врнежи од дожд за викендот пад на температурите

До петок обилни врнежи од дожд, за викендот пад на температурите

пред 5 дена - Денар - Спорт

Под влијание на циклонска активност до петок ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат обилни и се очекува да наврнат над 40 л/м2, информираат од УХМР.

Времеплов
x