20
Вардар рутински до седмата победа во СЕХА

Вардар рутински до седмата победа во СЕХА

пред 4 дена - Денар - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА-лига победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Маестралниот погодок на ракометарот на Вардар прогласен за најдобар гол

Маестралниот погодок на ракометарот на Вардар прогласен за најдобар гол

пред 5 дена - Курир - Ракомет

Европскиот ракометен шампион  Вардар, оствари рутинска победа против Динамо Панчево. Со оваа победа Вардарци го потврдија првото место на табелата во СЕХА лигата.

Очекувана победа на Вардар против аутсајдерот Динамо Панчево

Очекувана победа на Вардар против аутсајдерот Динамо Панчево

пред 5 дена - Канал 5 - Ракомет

На натпреварот одигран попладнево во СЦ „Јане Сандански“, вардарци забележаа убедлива победа над Динамо Панчево со 42-32, полувреме 20-17.

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

пред 5 дена - Start.mk - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

пред 5 дена - Вечер - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар со седма победа во СЕХА

Вардар со седма победа во СЕХА

пред 5 дена - Макфакс - Спорт

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Вардар го декласлираше Динамо Панчево

Вардар го декласлираше Динамо Панчево

пред 5 дена - A1on - Ракомет

Актуелниот европски ракометен шампион со 42-32 славеше против тимот на Динамо Панчево во натпревар од СЕХА лигата. Вардар на домашен терен го торпедираше тимот на Динамо Панчево.

Против Вардар не можат Загреб и Барселона а не Динамо Панчево

Против Вардар не можат Загреб и Барселона, а не Динамо Панчево

пред 5 дена - Top Sport - Ракомет

Вардар рутински стигна до седмата победа во седмиот меч од регионалната Газпром СЕХА лига, победувајќи го српскиот тим Динамо Панчево со убедливи 42:32.

Недановски одлично го замени Дибиров го има најдобриот гол

Недановски одлично го замени Дибиров, го има најдобриот гол

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Владо Недановски не само што одигра поголем дел од натпреварот, туку го има најдобриот погодок на дуелот меѓу Вардар и Динамо Панчево.

Лесно е кога го имаш Стоилов за капитен Недановски тоа најдобро го знае

Лесно е кога го имаш Стоилов за капитен, Недановски тоа најдобро го знае

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Стојанче Стоилов не влезе во игра на дуелот со Динамо Панчево. Тој и уште неколкумина ракометари беа поштедени, се чуваа сили за Рајн Некар.

Вардар и со пола сили пресилен за Динамо 42 32

Вардар и со пола сили пресилен за Динамо (42-32)

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Без Арпад Штербик, Лука Циндриќ, Вуко Борозан и Илија Абутовиќ во составот, но и без помошта на Стојанче Стоилов и Тимур Дибиров на теренот, Вардар го мина Динамо Панчево со 42-32 (20-17).

Вардар против Динамо Панчево се загреваше за Некар Левен

Вардар против Динамо Панчево се загреваше за Некар Левен

пред 5 дена - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Вардар го искористија денешниот дуел од СЕХА против Динамо Панчево (42-32) за полесен тренинг во пресрет на дуелот од Лигата на шампионите со Некар Левен, кој е вистинскиот предизвик за избраниците на Раул Гонзалес за оваа седмица.

Вардар како на тренинг Избраниците на Раул без проблеми го средија Динамо во Скопје

Вардар како на тренинг: Избраниците на Раул без проблеми го средија Динамо во Скопје

пред 5 дена - Дерби - Ракомет

Вардар влезе како апсолутен фаворит на денешниот дуел со Динамо Панчево во СЕХА лигата, а таквиот епитет го оправда без поголеми проблеми во натпревар кој повеќе личеше на обичен тренинг отколку како бил каков испит за тимот на Раул Гонзалес.

Сакате да го сопрете Вардар Тогаш мора да го победите Штербик

Сакате да го сопрете Вардар? Тогаш мора да го победите Штербик

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Импресивната партија на Вардар по седум одиграни кола во Лигата на шампионите, го наметна прашањето дали некој ќе успее да го сопре налетот на европскиот првак.

Канелјас се надева на уморен Рајн Некар Левен

Канелјас се надева на уморен Рајн Некар Левен

пред 6 дена - Екипа - Ракомет

На средина од групната фаза во Лигата на шампионите, Вардар е на лидерската позиција во групата А, без пораз, со шест победи и само едно реми по првите седум натпревари.

Гонзалес: Вардар оди на победа

пред 6 дена - Денешен - Спорт

Актуелниот шампион во СЕХА Газпром лигата, екипата на Вардар утре го игра мечот од 7. коло против дебитантот Динамо Панчево.

Вардар е апсолутен фаворит против Динамо панчево во натпревари во СЕХА лигата

Вардар е апсолутен фаворит против Динамо панчево во натпревари во СЕХА лигата

пред 6 дена - Сител - Ракомет

Вардаровите ракометари немаат многу време за одбор бидејќи ги очекува нов меч. Во регионалната СЕХА лига, Вардар е домаќин...

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 6 дена - Start.mk - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

Натпреварот со Динамо за вардарци ќе биде подготовка за Рајн Некар

Натпреварот со Динамо за вардарци ќе биде подготовка за Рајн Некар

пред 6 дена - Денар - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 6 дена - Вечер - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 6 дена - Макфакс - Спорт

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

РК Вардар Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

РК Вардар: Мечот со Динамо подготовка за Рајн Некар

пред 6 дена - Top Sport - Ракомет

Актуелниот европски и СЕХА шампион, Вардар, утре во рамките на 7.коло во регионалната лига, ќе го пречека тимот на Динамо од Панчево.

Гонзалес Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

Гонзалес: Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

пред 6 дена - Курир - Ракомет

– Малку сме уморни, и немавме време многу за подготовки за овој натпревар. Ние сме фаворити, играме во Скопје. Очекувам да играме интензивно, и треба да победуваме на сите мечеви.

Раул Вардар бара победа на секој меч па и на овој

Раул: Вардар бара победа на секој меч, па и на овој!

пред 6 дена - Sportmedia - Ракомет

После победата над Загреб во Лигата на шампионите, Ракометарите на Вардар и немаат баш многу време за релаксација. Затоа...

Гонзалес Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

Гонзалес: Вардар на сите натпревари во СЕХА оди на победа

пред 6 дена - +Инфо - Спорт

Актуелниот шампион во СЕХА Газпром лигата, екипата на Вардар утре го игра мечот од 7. коло против дебитантот Динамо Панчево.

ЛШ Штербик му обезбеди триумф на европскиот првак во Загреб

ЛШ: Штербик му обезбеди триумф на европскиот првак во Загреб

пред 7 дена - Сител - Ракомет

Ракометарите на Вардар рутински славеа во Загреб 29:23 (15:10) во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Европскиот првак по седум рунди има шест победи и едно реми, додека Загреб се уште нема триумф во А-групата.

Барселона и Рајн Некар Левен повторно ги поделија бодовите

Барселона и Рајн Некар Левен повторно ги поделија бодовите

пред 7 дена - Екипа - Ракомет

Дербито на 7.коло во А групата во Лигата на шампионите меѓу Барселона и Рајн Некар Левен заврши без победник (26-26). Ова е второ реми сезонава во дуелите на шпанскиот и германскиот шампион.

Рајн Некар со реми кај Барса доаѓа кај Вардар

Рајн Некар со реми кај Барса доаѓа кај Вардар

пред 7 дена - Sportmedia - Ракомет

Дербито во групата А меѓу Барселона на Борко Ристовски и Рајн Некар на Филип Талески повторно заврши без победник (26-26).

ЛШ Вардар прошета низ Загреб

ЛШ: Вардар „прошета“ низ Загреб

пред една недела - Сител - Ракомет

Ракометарите на Вардар рутински славеа во Загреб 29:23 (15:10) во рамките на седмото коло во Лигата на шампионите. Европскиот првак по седум рунди има шест победи и едно реми, додека Загреб се уште нема триумф во А-групата.

Времеплов
x