20
Металурзите капитулираа во Истанбул

Металурзите капитулираа во Истанбул

пред 3 недели - Off.net.mk - Ракомет

По поразите од Чеховски Медведи и Монпеље, македонскиот вицешампион го нанижа и третиот пораз по ред во Лигата на шампионите, а тоа значи крај за надежите во осминафинале.

Металург со пораз кај Бешикташ ја загуби шансата за прогрес во следната фаза од ЛШ

Металург со пораз кај Бешикташ ја загуби шансата за прогрес во следната фаза од ЛШ

пред 3 недели - 24 вести - Спорт

Кризата на Металург продолжува и во Лигата на шампионите. Бешикташ им го нанесе третиот пораз по ред, вкупно петти по осум натпревари во елитното натпреварување.

Петти пораз во низа  Металург повторно потклекна против Бешикташ

Петти пораз во низа: Металург повторно потклекна против Бешикташ

пред 3 недели - Дерби - Ракомет

Македонскиот вицепрвак Металург го претрпе петтиот пораз во низа, трет во Лигата на шампионите на гостувањето во Турција кај Бешиташ.

Металург посакува реванш во Истанбул

Металург посакува реванш во Истанбул

пред 3 недели - Алфа - Спорт

Македонскиот вицепрвак му гостува на Бешикташ и во мечот од осмото коло во Лигата на шампионите ја посакува третата победа во осмиот настап.

Бешикташ нова тешка  равенка  за Металург

Бешикташ нова тешка „равенка“ за Металург

пред 3 недели - Sportmedia - Ракомет

По поразот од Мешков Брест, Металург денеска го чека ново тешко гостување, кај Бешикташ во рамките на Лигата на шампионите.

Металург на гости кај Прибак и Лазаров

Металург на гости кај Прибак и Лазаров

пред 3 недели - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Металург денеска (14 ч.) му гостуваат на Бешикташ во натпреварот од 8.коло во Д групата од Лигата на шампионите.

Времеплов
x