20
Рома го доби градското дерби со Лацио

Рома го доби градското дерби со Лацио

пред 3 недели - Курир - Фудбал

Екипата на Рома го доби дербито на 13.коло на Серија А воедно и градското дерби на Рим откако вечерва го совлада Лацио со 2:1.

Рома го доби градското дерби со Лацио

Рома го доби градското дерби со Лацио

пред 3 недели - A1on - Фудбал

Екипата на Рома го доби дербито на 13.коло на Серија А воедно и градското дерби на Рим откако вечерва го совлада Лацио со 2:1.

Рома го доби градското дерби со Лацио

Рома го доби градското дерби со Лацио

пред 3 недели - Канал 5 - Фудбал

Ова за екипата на Рома е вкупно десетта победа сезонава на дванаесетте одиграни натпревари во шампионатот на Италија. Рома поведе со головите на Диего Пероти во 49.

Римското дерби за волчицата

Римското дерби за „волчицата“

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

Вечното римско дерби и припадна на „римската волчица“ која го скроти Лацио и славеше победа со 2:1 Вечното римско дерби и припадна на „римската волчица" која го скроти Лацио и славеше победа со 2:1.

Со два гола за 4 минути Рома го доби вечното дерби против Лацио

Со два гола за 4 минути: Рома го доби вечното дерби против Лацио

пред 3 недели - Start.mk - Спорт

Римското градско дерби кое се одигра денеска од 16 часот и припадна на екипата на Рома која го победи Лацио со 2-1. Трите гола беа постигнати во второто полувреме, а Лацио во завршницата не успеа да стигне до посакуваното израмнување.

Со два гола за 4 минути Рома го доби вечното дерби против Лацио

Со два гола за 4 минути: Рома го доби вечното дерби против Лацио

пред 3 недели - Република - Фудбал

Римското градско дерби кое се одигра денеска од 16 часот и припадна на екипата на Рома која го победи Лацио со 2-1. Трите гола беа постигнати во второто полувреме, а Лацио во завршницата не успеа да стигне до посакуваното израмнување.

Ди Франческо за Наинголан Тој не е нинџа тој е суперхерој

Ди Франческо за Наинголан: Тој не е нинџа, тој е суперхерој

пред 3 недели - Дерби - Фудбал

Тренерот на Рома Еузебио Ди Франческо уживаше во победата над Лацио во Дерби дела Капитале и посебно го пофали својот играч Раџа Наинголан.

Римското дерби за волчицата  почит за Сандри од двете навивачки групи

Римското дерби за „волчицата“, почит за Сандри од двете навивачки групи

пред 3 недели - Top Sport - Фудбал

Рома стигна до 2:1 победа во „Дерби дела капитале“ против Лацио за петта победа во Серија А во низа, со која се искачија на третото место во лигата со само два поени помалку од Наполи, кои вечерва го пречекуваат Милан.

Волчицата владее со Рим Рома го преслуша Лацио

Волчицата владее со Рим, Рома го преслуша Лацио

пред 3 недели - 24 фудбал - Фудбал

Рома славеше на „Дерби дела Капитале“, фуриозниот почеток на вториот дел и донесе победа на Рома од 2-1 во дуелот со Лацио Рома и Лацио одлично играат оваа сезона па пресметката на Олимпико беше во фокусот како ретко кога во последно време.

Рома го доби Дерби дела Капитале и ја прекина позитивната серија на Лацио

Рома го доби „Дерби дела Капитале“ и ја прекина позитивната серија на Лацио

пред 3 недели - Дерби - Фудбал

Римското градско дерби и припадна на екипата на Рома, откако трите гола кои го формираа резултатот 2:1 беа постигнати во второто полувреме, а Лацио во завршницата не успеа да стигне до посакуваното израмнување.

 Волчицата го гризна Лацио во римското дерби

„Волчицата“ го гризна Лацио во римското дерби

пред 3 недели - Екипа - Фудбал

Рома ја оствари петтата последователна победа во Серија А, но оваа е посебна, со оглед дека е извојувана против градскиот ривал Лацио во римското дерби на „Олимпико“.

Времеплов
x