20
Променливо облачно со повремен дожд

Променливо облачно со повремен дожд

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

Денеска времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 недели - Курир - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 недели - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 3 недели - Start.mk - Живот

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 3 недели - Република - Живот

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 недели - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од седум до 13. Во Скопје слично време, облачно со слаби врнежи од дожд.

Следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури

Следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури

пред 3 недели - еМАГАЗИН - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Облачно со повремен дожд на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

пред 3 недели - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег.

Викенд временска прогноза какво време не очекува

Викенд временска прогноза: какво време не очекува

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Викенд временска прогноза

Викенд временска прогноза

пред 3 недели - Пулс 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 недели - Алфа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови.

Утре очекувајте снег Денес облачно со слаби врнежи од дожд

Утре очекувајте снег: Денес облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 недели - Бркај работа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Времето денеска Облачно со слаби врнежи од дожд

Времето денеска: Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 недели - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Денеска облачно со слаб дожд од понеделник значително заладување

Денеска облачно со слаб дожд, од понеделник значително заладување

пред 3 недели - Start.mk - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 7 до 13 Целзиусови степени.

Денеска облачно со слаб дожд од понеделник значително заладување

Денеска облачно со слаб дожд, од понеделник значително заладување

пред 3 недели - Вечер - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 7 до 13 Целзиусови степени.

Денеска облачно со слаб дожд од понеделник значително заладување

Денеска облачно со слаб дожд, од понеделник значително заладување

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 7 до 13 Целзиусови степени.

Утре очекувајте снег Денес облачно со слаби врнежи од дожд

Утре очекувајте снег: Денес облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 недели - Курир - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Студен бран утрово во Македонија  метеоролозите најавуваат снег на повеќе места

Студен бран утрово во Македонија - метеоролозите најавуваат снег на повеќе места

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Денес променливо облачно и дождливо заладување од понеделник

Денес променливо облачно и дождливо, заладување од понеделник

пред 3 недели - Денар - Економија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од 2 до 11, а дневната од 7 до 13 Целзиусови степени.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 недели - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 недели - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Продолжува да врне дожд и денеска

Продолжува да врне дожд и денеска

пред 3 недели - Start.mk - Живот

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Продолжува да врне дожд и денеска

Продолжува да врне дожд и денеска

пред 3 недели - Република - Живот

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Облачно со слаби врнежи од дожд

Облачно со слаби врнежи од дожд

пред 3 недели - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13.

Денеска облачно со слаби локални врнежи од дожд

Денеска облачно со слаби локални врнежи од дожд

пред 3 недели - Либертас - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови. Утринската температура ќе се движи од два до 11 Целзиусови степени, а дневната од седум до 13 степени.

Дождот не престанува  каде наврна најмногу

Дождот не престанува – каде наврна најмногу?

пред 3 недели - Start.mk - Живот

Најмногу дожд, 38 литри на квадратен метар, во изминатите 24 часа наврнал во Гевгелија, соопшти утрово Управата за хидрометеоролошки работи.

Дождот не престанува  каде наврна најмногу

Дождот не престанува – каде наврна најмногу?

пред 3 недели - Република - Живот

Најмногу дожд, 38 литри на квадратен метар, во изминатите 24 часа наврнал во Гевгелија, соопшти утрово Управата за хидрометеоролошки работи.

Дождот никако да престане  каде наврна најмногу

Дождот никако да престане - каде наврна најмногу

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Најмногу дожд, 38 литри на квадратен метар, во изминатите 24 часа наврнал во Гевгелија, соопшти утрово Управата за хидрометеоролошки работи.

Времеплов
x