20
Алтипармаковски првак на Литванија

Алтипармаковски првак на Литванија

пред 3 недели - Македонски Спорт - Фудбал

Судува го симна Жалгирис од тронот во директен дуел на двата тима по кој падна одлуката. Битолчанецот го подигна големиот...

Алтипармаковски стана првак на Литванија

Алтипармаковски стана првак на Литванија

пред 3 недели - Екипа - Фудбал

Марјан Алтипармаковски има причина за задоволство откако со својот тим Судува денеска ја прослави титулата во литванскиот шампионат.

Алтипармаковски е шампион на Литванија

Алтипармаковски е шампион на Литванија

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

Екипата на Судува постигна историски успех успевајќи да стигне до првата титула во клупската историја Македонија има фудбалски шампион во Литванија.

Времеплов
x