20
Алиоски му донесе победа на Лидс со гол и асистенција

Алиоски му донесе победа на Лидс со гол и асистенција

пред 3 недели - Off.net.mk - Фудбал

Македонскиот репрезентативец одигра одличен натпревар во денешното 17. коло од Чемпионшип лигата и беше најзаслужен за освоените три бода со кои Лидс славеше против Мидлсброу со 2:1.

Фантастична кореографија го мотивираше Алиоски

Фантастична кореографија го мотивираше Алиоски

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

Со прекрасна кореографија на „Иланд Роуд“ навивачите на Лидс ги дочекаа своите миленици, а тие возвратија со победа против Мидслбро.

Алиоски го  тресна  Мидлзборо

Алиоски го „тресна“ Мидлзборо

пред 3 недели - Македонски Спорт - Фудбал

Трет гол за Македонецот во „Чемпионшип“ со кој го донесе неговиот тим до 2:0 Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски го постигна својот трет гол во Чемпионшип.

Алиоски стрелец во триумфот на Лидс

Алиоски стрелец во триумфот на Лидс

пред 3 недели - Top Sport - Фудбал

Фудбалерите на Лидс го совладаа Мидлзброу 2:1 (1:0) во рамките на 17.коло во Чемпионшип дивизијата. Во само втората победа за Лидс на последните шест натпревари стрелец на вториот гол беше македонскиот репрезентативец Егзџан Алиоски.

Расположениот Алиоски донесе победа за Лидс во дербито со Мидлзброу

Расположениот Алиоски донесе победа за Лидс во дербито со Мидлзброу

пред 3 недели - Дерби - Фудбал

Екипата на Лидс Јунајтед ја прекина црната серија од три порази и славеше над Мидлзбору со 2-1 во дербито Чемпионшип. Голема...

Алиоски го затресе Мидлсборо

Алиоски го затресе Мидлсборо

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

Нашиот репрезентативец ја погоди мрежата на гостинската екипа и во 55 минута од играта му донесе сигурни 2:0 за Лидс... Егзџан Алиоски постигна уште еден погодок во англискиот Премиершип.

Феноменална асистенција на Алиоски

Феноменална асистенција на Алиоски

пред 3 недели - Курир - Фудбал

Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски кој е доста критукуван од англичаните, денес во мечот на својот Лидс против Мидлсбро игра одлично.

Нов гол на Алиоски  Македонецот ја тресеше мрежата на Мидлзбро

Нов гол на Алиоски, Македонецот ја тресеше мрежата на Мидлзбро

пред 3 недели - 24 фудбал - Фудбал

Езгјан Алиоски го постигна третиот гол за Лидс со кој му донесе водство на својот тим од 2-0 на мечот со Милдлзбро. Македонскиот репрезентативец има одличен настап денеска за Лидс.

Алиоски е незпирлив  Гол и асистенција против Мидлсброу

Алиоски е незпирлив: Гол и асистенција против Мидлсброу

пред 3 недели - Екипа - Фудбал

Езгјан Алиоски повторно блесна во Чемпионшип-дивизијата, откако македонскиот ас се најде во главна улога на дербито меѓу Лидс и Мидлсброу, на кое неговиот тим има предност од 2-0.

Времеплов
x