20
Јаневски  Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

Јаневски: Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

пред 3 недели - Курир - Фудбал

Фудбалерите на Вардар утре ќе отпатуваат за Санкт Петребург каде во четврток ќе играат против руски „Зенит“ во рамки на 5.

Јаневски  Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

Јаневски: Зенит е најквалитетниот тим во нашата група

пред 3 недели - Канал 5 - Фудбал

„Црвено-црните“ се последни на табелата во групата Л без освоен бод, додека Зенит е прв со 10 бодови и важи за фаворит на овој дуел.

Јаневски  Одиме да се надигруваме и да забележиме поволен резултат

Јаневски: Одиме да се надигруваме и да забележиме поволен резултат

пред 3 недели - Алфа - Спорт

Фудбалерите на Вардар утре заминуваат за Санкт Петербург каде в четврток против Зенит ќе го одиграат претпоследниот натпревар во фазата по групи во Лига Европа.

Јаневски  Со искусен тим во Русија

Јаневски: Со искусен тим во Русија

пред 3 недели - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Вардар утре патуваат за Санкт Петерсбург каде в четврток ќе го одиграат дуелот со домашниот Зенит во рамките на Лига Европа.

Вардар ќе тренира на  Петровски  за да се зачува тревата на  Крестовски

Вардар ќе тренира на „Петровски“ за да се зачува тревата на „Крестовски“

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

Раководството на Вардар ја прифати молбата на челниците на Зенит, официјалниот тренинг да го одржат во среда навечер на стариот...

Вардарци да внимаваат да не влетаат во офсајд   Зенит има опасни  девушки

Вардарци да внимаваат да не влетаат во офсајд - Зенит има опасни „девушки“

пред 3 недели - Sportmedia - Фудбал

Зенит и Вардар доаѓаат од викенд кој беше мошне успешен за двете екипи, следни ривали во Л групата во Европа Лигата, а прославени се убави јубилеи и на двете страни.

Белгиец ќе му суди на Вардар во Санкт Петерзбург

Белгиец ќе му суди на Вардар во Санкт Петерзбург

пред 3 недели - 24 фудбал - Фудбал

УЕФА номинираше за средбата во Русија. Македонскиот првак Вардар овој четврток гостува кај Зенит во рамките на петтото, претпоследно коло од групата „Л“ во Лига Европа.

Времеплов
x