20
Клоп ја коментираше прокоцканата победа против Севилја

пред 3 недели - 24 фудбал - Фудбал

Јирген Клоп не го крие разочарувањето по шокот кој го доживеа Ливерпул на гостувањето кај Севилја. Ливерпул имаше предност од 0-3 на полувремето, а на крајот се задоволи со бод и резултат од 3-3 против Севилја.

Израмнувачкиот гол на Севилја што предизвика ерупција на Рамон Санчез и    реакцијата на Клоп

Израмнувачкиот гол на Севилја што предизвика ерупција на Рамон Санчез и... реакцијата на Клоп

Шпанскиот тим се спаси од речиси сигурен пораз, во самиот финиш од средбата обезбеди реми против Ливерпул. Ливерпул прокоцка водство...

Чуден финиш на Фирмино  Проверуваше дали е во офсајд  или ја потцени Севилја

Чуден финиш на Фирмино: Проверуваше дали е во офсајд, или ја потцени Севилја?

Чудна и дискутабилна реакција на Фирмино во еден од постигнатите два гола против Севилја. Ливерпул имаше победа во свои...

Клоп  Престанавме да играме фудбал во второто полувреме

Клоп: Престанавме да играме фудбал во второто полувреме

пред 3 недели - Екипа - Фудбал

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, не го криеше разочарувањето по очајното издание на својот тим во второто полувреме, во кое „црвените“ прокоцкаа предност од 3-0 и сигурно прво место во својата група.