20
Нова кривична за обвинетиот во Триста Ѓоко Поповски

Нова кривична за обвинетиот во „Триста“ Ѓоко Поповски

пред 3 недели - 24 вести - Македонија

Поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски се соочува со нова кривична пријава. Според информациите од МВР, полицијата  ќе му поднесе кривична пријава, бидејќи ги надминал своите овластувања додека бил на функција.

Проговори првиот сведок во Труст каде обвинет е Сеад Кочан

Проговори првиот сведок во Труст каде обвинет е Сеад Кочан

пред 3 недели - Телма - Македонија

Доказот со кој Сеад Кочан сака да го убеди судот дека е невин не е валиден. Ова се обиде да го докаже СЈО испрашувајќи го првиот сведок во случајот Труст.

Сведок во Труст  Кочан купи само една машина

Сведок во „Труст“: Кочан купи само една машина

пред 3 недели - 24 вести - Македонија

Со фирмата „Трансмет“ соработувам од 91 година и за овој период од мене имаат купено многу машни, рече сведокот на СЈО на денешто рочиште за случаот „Труст“ во кој првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан.

Алексиќ Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО во Труст

Алексиќ: Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО во „Труст“

пред 3 недели - Република - Без катеторија

Во скопскиот Кривичен суд денеска се одрж рочиште за предметот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој првоосомничен...

На рочиштето за Труст се сослушуваа сведоци одложено судењето за Триста

На рочиштето за „Труст“ се сослушуваа сведоци, одложено судењето за „Триста“

пред 3 недели - МТВ 1 - Македонија

Фактурите се мои, за потписите не сум сигурен. Ова го изјави сведокот кој на барање на Специјалното обвинителство беше сослушан за случајот „Труст“.

СЈО го испраша првиот сведок во Труст  одбраната тврди дека ѝ се ускратени правата

СЈО го испраша првиот сведок во „Труст“, одбраната тврди дека ѝ се ускратени правата

пред 3 недели - еМАГАЗИН - Македонија

Во Кривичниот суд во Скопје денеска со испрашување на сведоци продолжи судскиот процес против бизнисменот Сеад Кочан, Василие Авировиќ и Сафет Ватиќ, обвинети во случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), пренесува Мета.

Алексиќ Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО

Алексиќ: Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО

пред 3 недели - Вечер - Македонија

„На минатото рочиште приговаравме дека она што беше ставено во листата на докази односно предложено да се изнесе како доказ...

Алексиќ Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО

Алексиќ: Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО

пред 3 недели - Start.mk - Македонија

„На минатото рочиште приговаравме дека она што беше ставено во листата на докази односно предложено да се изнесе како доказ...

Алексиќ Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО

Алексиќ: Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

„На минатото рочиште приговаравме дека она што беше ставено во листата на докази односно предложено да се изнесе како доказ...

Два часа распит на сведокот во Труст

Два часа распит на сведокот во „Труст“

пред 3 недели - Канал 5 - Македонија

Тој изјави пред Судот дека фактурите и меморандумот кои обвинителите му ги предочија се негови, но не е сигурен за личниот потпис, бидејќи како што рече, низ годините три пати ги менувал потписите.

Се сослушуваа сведоци за случајот Труст

Се сослушуваа сведоци за случајот „Труст“

пред 3 недели - 24 вести - Македонија

Сопственик на фирма за градежни машини од каде „Трансмет“ на Сеад Кочан набавувала опрема денеска сведочеше во предметот „Труст“ како сведок на СЈО.

Вториот сведок на СЈО за Труст не се појави од утрово не им крева телефон

Вториот сведок на СЈО за „Труст“ не се појави, од утрово не им крева телефон

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Во Кривичниот суд денеска започна изведувањето докази на главната расправа во случајот „Труст“ во кој обвинети се бизнисменот...

Алексиќ Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО

Алексиќ: Одбраната не ги прими сите докази на кои се повикува СЈО

пред 3 недели - A1on - Македонија

На минатото рочиште приговаравме дека она што беше ставено во листата на докази односно предложено да се изнесе како доказ...

Сведокот во Труст призна дека имал различни потписи на фактурите

Сведокот во „Труст” призна дека имал различни потписи на фактурите

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

Сведокот во „Труст” призна дека имал различни потписи на фактурите на денешното рочиште во кривичниот суд каде продолжи судењето...

Сведок во „Труст“: Кочан купи само една машина

пред 3 недели - Либертас - Македонија

Со фирмата „Трансмет“ соработувам од 91 година и за овој период од мене имаат купено многу машни, рече сведокот на СЈО на денешто рочиште за случаот „Труст“ во кој првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан.

СЈО испрашува сведок дали продал механизација на Кочан тој не може да го потврди потписот

СЈО испрашува сведок дали продал механизација на Кочан, тој не може да го потврди потписот

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Сопственикот на фирмата „Фичо сервис“, која продавала градежни машини на „Трансмет“ на Сеад Кочан, денеска сведочи пред судот одговарајќи на прашања на обвинителите во врска со тоа, дали машините биле продадени или не.

Сведок во Труст различно се потпишувал на фактурите за купопродажен договор

Сведок во „Труст“ различно се потпишувал на фактурите за купопродажен договор

пред 3 недели - A1on - Македонија

Сведокот во „Труст” призна дека имал различни потписи на фактурите на денешното рочиште во Кривичниот суд каде продолжи судењето...

В четврток ново рочиште за Труст

В четврток ново рочиште за Труст

пред 3 недели - Канал 77 - Македонија

В четврток е закажано ново рочиште за случајот Труст на Специјалното јавно обвинителство, кога треба да сведочи сведокот кој денеска не е појави во Кривичниот суд – Васил Ристовски.

Труст Сведокот го препозна договорот но не знае што е реализирано

Труст: Сведокот го препозна договорот, но не знае што е реализирано

пред 3 недели - Нова ТВ - Македонија

Два часа сведокот Феим Имери одговараше на прашањата на СЈО и на одбраната за фактурите од 2009, 2010 и 2012 година за начинот...

Во Кривичниот суд рочиште за случајот Труст

Во Кривичниот суд рочиште за случајот „Труст“

пред 3 недели - МТВ 1 - Македонија

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да се одржи рочиште и за предметот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан.

Повторно одложено судењето за случајот Триста

Повторно одложено судењето за случајот „Триста“

пред 3 недели - МТВ 1 - Македонија

За 27-ми ноември е одложено судењето за случајот кој го покрена Специјалното обвинителство- „Триста“. Поранешниот помошник-...

Одложено судењето за Триста  Поповски на боледување

Одложено судењето за „Триста“, Поповски на боледување

пред 3 недели - Телма - Македонија

Поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет во предметот „Триста“ на СЈО денеска не дојде на рочиштето во скопскиот Кривичен суд од здравствени причини.

Ново судење за Сеад Кочан  се сослушуваат сведоци

Ново судење за Сеад Кочан – се сослушуваат сведоци

пред 3 недели - 24 вести - Македонија

Во Кривичниот суд  продолжи  судењето за бизнисменот и Сеад Кочан, за Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ, тројцата обвинети за нелегално добиен тендер од 17 милиони евра за ископ на јаглен и јаловина во РЕК „Битола“.

Судијката Фатиме и адвокатите толкуваа за колку дена му важи боледувањето на обвинетиот во Триста

Судијката, Фатиме и адвокатите толкуваа за колку дена му важи боледувањето на обвинетиот во “Триста”

пред 3 недели - Start.mk - Македонија

Судењето за помошник министерот во МВР, Ѓоко Поповски, обвинет во предметот „Триста“ е одложено за 27-ми ноември. Неговите...

Судијката Фатиме и адвокатите толкуваа за колку дена му важи боледувањето на обвинетиот во Триста

Судијката, Фатиме и адвокатите толкуваа за колку дена му важи боледувањето на обвинетиот во “Триста”

пред 3 недели - Вечер - Македонија

Судењето за помошник министерот во МВР, Ѓоко Поповски, обвинет во предметот „Триста“ е одложено за 27-ми ноември. Неговите...

Одложено рочиштето за Триста  помошникот министер не се појави во судот

Одложено рочиштето за „Триста“ – помошникот министер не се појави во судот

пред 3 недели - Канал 5 - Македонија

Тој преку своите бранители достави медицинска документација дека има отворено боледување и е спречен да дојде на судењето.

Судијката Фатиме и адвокатите толкуваа за колку дена му важи боледувањето на обвинетиот во Триста

Судијката, Фатиме и адвокатите толкуваа за колку дена му важи боледувањето на обвинетиот во “Триста”

пред 3 недели - Макфакс - Македонија

Судењето за помошник министерот во МВР, Ѓоко Поповски, обвинет во предметот „Триста“ е одложено за 27-ми ноември. Неговите...

Во Kривичниот суд рочишта за Tруст и Tриста

Во Kривичниот суд рочишта за „Tруст“ и „Tриста“

пред 3 недели - Телма - Македонија

Во скопскиот Kривичен суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ и „Триста“.

Обвинетиот во Триста не се појави на суд  Фетаи ќе му испрати вештак

Обвинетиот во „Триста" не се појави на суд - Фетаи ќе му испрати вештак

пред 3 недели - Прес 24 - Македонија

Во Кривичниот суд денеска повторно не се појави обвинетиот во случајот „Триста“, поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко...

Обвинетиот во Триста пак не дојде Фетаи ќе му донесе дома вештак

Обвинетиот во „Триста“ пак не дојде, Фетаи ќе му донесе дома вештак

пред 3 недели - +Инфо - Македонија

Во Кривичниот суд денеска повторно не се појави обвинетиот во случајот „Триста“, поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски.

Времеплов
x