20
Единаесет екипи обезбедија пласман во нокаут фазата на Лига Европа

Единаесет екипи обезбедија пласман во нокаут фазата на Лига Европа

пред 2 недели - Вечер - Спорт

По некомплетното 5.то коло од Лига Европа вкупно 11 екипи имаат обезбедено пласман во следната фаза што ќе се игра напролет.

Единаесет екипи обезбедија пласман во нокаут фазата на Лига Европа

Единаесет екипи обезбедија пласман во нокаут фазата на Лига Европа

пред 2 недели - Република - Спорт

По некомплетното 5.то коло од Лига Европа вкупно 11 екипи имаат обезбедено пласман во следната фаза што ќе се игра напролет.

Така се гради тим   Остерсундс од четврта лига до нокаут фаза во ЛЕ

Така се гради тим – Остерсундс од четврта лига до нокаут фаза во ЛЕ

пред 2 недели - Top Sport - Фудбал

Остерсундс го совлада украинскиот претставник Зорја со 2:0 за неверојатниот шведски тим да се пласира во нокаут фазата на Лигата Европа првпат во историјата.

Вкупно единаесет екипи со обезбеден пласман во нок аут фазата од Лига Европа

Вкупно единаесет екипи со обезбеден пласман во нок аут фазата од Лига Европа

пред 2 недели - Курир - Фудбал

По некомплетното 5.то коло од Лига Европа вкупно 11 екипи имаат обезбедено пласман во следната фаза што ќе се игра напролет.

ЛЕ  Балотели донесе пласман во нокаут фазата за Ница  Келн по триумфот над Арсенал останува во игра

ЛЕ: Балотели донесе пласман во нокаут фазата за Ница, Келн по триумфот над Арсенал останува во игра

пред 2 недели - 24 фудбал - Фудбал

По одигрувањето на натпреварите од петтото, претпоследно коло во Лига Европа во терминот од 19 часот ги дознавме неколкуте екипи кои веќе се изборија за место во нокаут фазата.

Вкупно 11 екипи со обезбеден пласман во нок аут фазата од Лига Европа

Вкупно 11 екипи со обезбеден пласман во нок аут фазата од Лига Европа

пред 2 недели - +Инфо - Спорт

По некомплетното 5.то коло од Лига Европа вкупно 11 екипи имаат обезбедено пласман во следната фаза што ќе се игра напролет.

ЛЕ  11 екипи обезбедија  европска пролет  досега

ЛЕ: 11 екипи обезбедија „европска пролет“ досега

пред 2 недели - A1on - Фудбал

Денеска во 19 часот во Лигата на Европа се одиграа 14 натпревари по кои се познати вкупно 11 екипи што изборија пласман во нокаут фазата, која ќе се игра напролет.

Времеплов
x