20
Робињо се огласи за драконската пресуда и деветгодишната затворска казна поради силување

Робињо се огласи за драконската пресуда и деветгодишната затворска казна поради силување

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Робињо во последните неколку години е во длабока фудбалска криза која ја одведе неговата фудбалска кариера во значителна...

Робињо осуден на 9 години затвор поради силување на Албанка

Робињо осуден на 9 години затвор поради силување на Албанка

пред еден месец - A1on - Фудбал

Италијански суд денес го осуди поранешниот фудбалер на Милан и бразилската репрезентација Робињо на девет години затвор за учество во силување на Албанка во 2013 година.

Робињо осуден девет години во затвор  најверојатно нема да оди зад решетки

Робињо осуден девет години во затвор, најверојатно нема да оди зад решетки

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Судот во Милано го осуди поранешниот бразилски репрезентативец, Робињо на девет години затвор поради групен сексуален напад, објави италијанската новинска агенција АНСА.

Шок за Робињо  Доби девет години затвор во Италија

Шок за Робињо: Доби девет години затвор во Италија

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Поранешниот играч на Милан, Бразилецот Робињо, е осуден на деветгодишна затворска казна во Италија, откако низ судски процес е утврдено дека е виновен за силување на млада 22 – годишна девојка од Албанија во диско во Милано.

Осуден за групно силување  Девет години затвор за Робињо во Италија

Осуден за групно силување: Девет години затвор за Робињо во Италија

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Фото: sportv.globo.com Лоши вести за Робињо (33) од Италија. Бразилскиот фудбалер е осуден на деветгодишна затворска казна за учество во групно силување.

Времеплов
x