20
Јаневски Голот дојде предоцна

Јаневски: Голот дојде предоцна

пред 2 недели - Top Sport - Фудбал

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски беше делумно задоволен од играта која ја пружи неговиот тим во второто полувреме при 2:1 поразот од Зенит во Русија.

Зенит  Вардар 2 1 ФОТОГАЛЕРИЈА

Зенит - Вардар 2:1 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 2 недели - Македонски Спорт - Спорт

Вардар го доживеа петтиот пораз во групната фаза на Лига Европа. Загуби на гостувањето кај Зенит со 2:1. „Црвено-црните“ имаа лошо прво, а нешто подобро второ полувреме кога и го дадоа голот.

Лига Европа Храбро издание на Вардар против Зенит еврогол на Блажевски

Лига Европа: Храбро издание на Вардар против Зенит, еврогол на Блажевски!

пред 2 недели - Вечер - Спорт

Вечерва во Ст. Петерсбург петти пораз по ред за македонскиот шампион во дебитантската сезона во Лига Европа. Избраниците на тренерот Чедомир Јаневски се покажаа во досега најдобро издание во групата Л, во Русија загубија минимално со 2:1 од Зенит.

Лига Европа Храбро издание на Вардар против Зенит еврогол на Блажевски

Лига Европа: Храбро издание на Вардар против Зенит, еврогол на Блажевски!

пред 2 недели - Република - Спорт

Вечерва во Ст. Петерсбург петти пораз по ред за македонскиот шампион во дебитантската сезона во Лига Европа. Избраниците на тренерот Чедомир Јаневски се покажаа во досега најдобро издание во групата Л, во Русија загубија минимално со 2:1 од Зенит.

Гачевски му создаде проблеми Новинарите го сардисаа Дзјуба за промашениот пенал овој зема пита и си замина

Гачевски му создаде проблеми: Новинарите го сардисаа Дзјуба за промашениот пенал, овој зема пита и си замина

пред 2 недели - 24 фудбал - Фудбал

Ѕвездата на рускиот гигант Зенит ќе го памети вардаровиот голман. Филип Гачевски одлично му одбрани пенал на Артем Дзјуба...

Јаневски Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

пред 2 недели - +Инфо - Спорт

Екипата на Вардар и на последното гостување од групата од Лига Европа претрпе пораз вечерва „црвено-црните“ загубија 2:1 од руската екипа Зенит.

Манчини Одигравме одличен меч можевме и повеќе голови да постигнеме Дзјуба научи важна лекција

Манчини: Одигравме одличен меч, можевме и повеќе голови да постигнеме, Дзјуба научи важна лекција...

пред 2 недели - 24 фудбал - Фудбал

Тренерот на рускиот гигант е задоволен од изданието на неговите избраници во победата против Вардар. Зенит славеше со 2-1...

Вардар минимално поразен во Петроград

Вардар минимално поразен во Петроград

пред 2 недели - Top Sport - Фудбал

Македонскиот шампион Вардар го претрпе и петтиот пораз во петтиот настап во групата Л од Лигата на Европа, откако на гостувањето кај Зенит Санкт Петербург загуби со 2:1 на прекрасниот „Крестовскиј“.

Достоен пораз на Вардар

Достоен пораз на Вардар

пред 2 недели - Off.net.mk - Фудбал

Актуелниот шампион на Македонија за нијанса го поправи впечатокот во играта од првиот дуел во Скопје, но не успеа да стигне до бодови ниту во петтиот обид од групната фаза во Лига Европа.

Манчини ја оцени играта на Вардар по крајот на мечот во Русија

Манчини ја оцени играта на Вардар по крајот на мечот во Русија

пред 2 недели - Дерби - Фудбал

Зенит ја оствари четвртата победа на петтиот натпревар во групната фаза на Лига Европа, дури и во ситуација кога тренерот Роберто Мачини одмораше добар дел од стартерите на денешниот меч против Вардар.

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

пред 2 недели - Канал 5 - Македонија

Зенит имаше водство во првото полувреме со 2:0 со головите на Дмитри Полоз во 16.минута и на Емилиано Рогони во 43.минута.

Јаневски Премногу доцна го постигнавме голот

Јаневски: Премногу доцна го постигнавме голот

пред 2 недели - Дерби - Фудбал

Вардар не успеа да го изненади фаворитот Зенит во натпреварот од петтото коло на Лига Европа, па на крајот стигна и до петтиот пораз (2:1) во својот дебитантски настап во групната фаза на ова натпреварување.

Манчини Најважно е дека победивме Вардар прикажа добра игра

Манчини: Најважно е дека победивме, Вардар прикажа добра игра

пред 2 недели - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар загуби со 2-1 од Зенит во Санкт Петербург, но прикажа многу подобра игра од претходните мечеви во групната фаза од Лигата на Европа.

Евро гол на Блажевски  достоен пораз на Вардар

Евро гол на Блажевски - достоен пораз на Вардар

пред 2 недели - Прес 24 - Спорт

Македонскиот шампион Вардар, доживеа уште еден пораз во Лигата на Европа од Зенит и со тоа го го доживеа и петтиот пораз во ова натпреварување.

Јаневски Одбранетиот пенал ни даде позитивна енергија одлуката за најстрога казна беше сомнителна

Јаневски: Одбранетиот пенал ни даде позитивна енергија, одлуката за најстрога казна беше сомнителна

пред 2 недели - 24 фудбал - Фудбал

Стратегот од клупата на македонскиот првак задоволен од изданието на своите фудбалери. Вардар со пораз од 2-1 се враќа од гостувањето кај Зенит во Санкт Петербург во петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа.

Јаневски Второто полувреме е модел како треба да играме во Европа

Јаневски: Второто полувреме е модел како треба да играме во Европа

пред 2 недели - Sportmedia - Фудбал

Второто полувреме на Вардар во Санкт Петербург е модел како македонскиот првак требаше да игра во историското учество во...

Вардар губи 2 0 Гачевски одбрани пенал

Вардар губи 2:0, Гачевски одбрани пенал

пред 2 недели - Македонски Спорт - Фудбал

Зенит на полувреме води со 2:0, очаен Вардар, можеше да биде и 3:0 но Гачевски му одбрани пенал на Ѕјуба Ништо ново од Вардар.

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

пред 2 недели - A1on - Фудбал

Со резултат од 2-1 македонскиот шампион Вардар се враќа од гостувањето кај руски Зенит во натпреварот од 5. коло од групната фаза на Лигата на Европа.

На Исток ништо ново Вардар пак загуби од Зенит

На Исток ништо ново, Вардар пак загуби од Зенит

пред 2 недели - Sportmedia - Фудбал

Вардар го доживеа петтиот пораз во првото учество во Европа Лигата, а како утеха е што го постигнаа вториот гол во оваа групна...

Зенит победи но Блажевски погоди на Крестовски

Зенит победи, но Блажевски погоди на „Крестовски“

пред 2 недели - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар го загуби и петтиот натпревар во групата од Лигата на Европа, откако на „Крестовски“ во Санкт Петербург доживеа минимален пораз (2-1) од рускиот Зенит.

Вардар покажа заби Блажевски со гол за најавните шпици црвено црните со кренати глави по поразот од Зенит ФОТО  ВИДЕО

Вардар покажа заби, Блажевски со гол за најавните шпици, црвено-црните со кренати глави по поразот од Зенит (ФОТО + ВИДЕО)

пред 2 недели - 24 фудбал - Фудбал

Вардар рамноправен на гостувањето кај Зенит во Санкт Петерзбург, но со пораз се враќа од овој меч во петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа.

Вардар загуби на гостувањето во Русија од Зенит 2 1  Блажевски постигна еврогол

Вардар загуби на гостувањето во Русија од Зенит (2-1), Блажевски постигна еврогол

пред 2 недели - 24 вести - Македонија

И по пет одиграни кола во фудбалската Лига на Европа, македонскиот првак Вардар останува без освоени бодови. Руски Зенит...

Зенит го чека казна  Навивачите истакнаа транспарент Младиќ херој на Србија

Зенит го чека казна - Навивачите истакнаа транспарент „Младиќ херој на Србија“

пред 2 недели - Sportmedia - Фудбал

Зенит е пред победа против Вардар, но ќе има и казна за рускиот клуб поради транспарент со политичка содржина Зенит е пред победа против Вардар, но ќе има и казна за рускиот клуб поради транспарент со политичка содржина.

Блажевски со волеј магија го ублажи поразот на Вардар во Русија

Блажевски со волеј магија го ублажи поразот на Вардар во Русија

пред 2 недели - Дерби - Фудбал

Вардар го забележа и петтиот пораз во петтото коло од групната фаза во Лигата на Европа, со тоа што оваа вечер во Русија се прикажа доста подобро светло во споредба со другите четири меча на кои претрпе убедливи порази.

Пак Тешкото за Вардар Зенит води со 2 0 и промаши пенал

Пак „Тешкото“ за Вардар, Зенит води со 2:0 и промаши пенал

пред 2 недели - Sportmedia - Фудбал

Вардар повторно игра лошо и пак е пред катастрофа, нова против Зенит во Европа Лигата. Во меч од петтото коло во Л групата...

Полувреме Зенит со водство Вардар нешто подобар во однос на претходните натпревари Гачевски одбрани пенал ФОТО  ВИДЕО

Полувреме: Зенит со водство, Вардар нешто подобар во однос на претходните натпревари, Гачевски одбрани пенал (ФОТО + ВИДЕО)

пред 2 недели - 24 фудбал - Фудбал

Полувреме на средбата во Санкт Петербург на арената „Крестовски“. Вардар има негатива од 2-0 на полувремето од гостувањето кај Зенит во Санкт Петербург во рамките на петтото, претпоследно коло во групата „Л“ од Лига Европа.

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

пред 2 недели - Курир - Фудбал

Македонскиот шампион Вардар вечерва ќе го одигра петтиот меч во групната фаза на Лига Европа. Чедомир Јаневски тренерот на Вардар, се реши натпреварот да го започне со искуени фудбалери.

Гачевски одбрани пенал против Зенит

Гачевски одбрани пенал против Зенит

пред 2 недели - Екипа - Фудбал

Голманот на Вардар, Филип Гачевски, успеа да одбрани пенал на мечот против Зенит. Во 27.минута, при резултат 1-0 за рускиот тим, беше досуден пенал за Зенит по стартот на Евгениј Новак над Артем Ѕјуба, а истиот напаѓач не успеа да реализира.

Гачевски му одбрани пенал на Дзјуба

Гачевски му одбрани пенал на Дзјуба

пред 2 недели - 24 фудбал - Фудбал

Вардаровиот голман го прочита фудбалерот на Зенит. Непишано фудбалско правило е тој врз кој е направен прекршокот за пенал...

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

Јаневски се реши за искусни играчи на стартот против Зенит

пред 2 недели - Канал 5 - Фудбал

Чедомир Јаневски тренерот на Вардар, се реши натпреварот да го започне со искуени фудбалери. Јаневски во стартните единаесетмина му даде предност на стоперски тандем Грнчаров – Новак, во однос на репрезентативниот Велкоски и Муслиу.

Времеплов
x