20
Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини со појава на магла, особено претпладне.

Пристигнуваат студените денови  од следната недела драстична промена

Пристигнуваат студените денови - од следната недела драстична промена

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини со појава на магла, особено претпладне.

Уживајте во убавото време уште малку Следи промена и голем пад на температурите

Уживајте во убавото време уште малку: Следи промена и голем пад на температурите

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Пролетта завршува во понеделник  не очекуваат поларни температури

Пролетта завршува во понеделник – не очекуваат поларни температури

пред еден месец - Start.mk - Живот

По периодот на стабилно и суво време нов влажен бран над Македонија доаѓа за време на викендот кој ќе ги создаде првите услови за провејување на снег во Скопје.

Пролетта завршува во понеделник  не очекуваат поларни температури

Пролетта завршува во понеделник – не очекуваат поларни температури

пред еден месец - Вечер - Живот

По периодот на стабилно и суво време нов влажен бран над Македонија доаѓа за време на викендот кој ќе ги создаде првите услови за провејување на снег во Скопје.

Пролетта завршува во понеделник  не очекуваат поларни температури

Пролетта завршува во понеделник – не очекуваат поларни температури

пред еден месец - Република - Живот

По периодот на стабилно и суво време нов влажен бран над Македонија доаѓа за време на викендот кој ќе ги создаде првите услови за провејување на снег во Скопје.

Од понеделник целосен пресврт на температурите

Од понеделник целосен пресврт на температурите

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

По периодот на стабилно и суво време нов влажен бран над Македонија доаѓа за време на викендот кој ќе ги создаде првите услови за провејување на снег во Скопје.

Се ближи крајот на пролетното време  од понеделник целосен пресврт на температурите

Се ближи крајот на пролетното време - од понеделник целосен пресврт на температурите

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

По периодот на стабилно и суво време нов влажен бран над Македонија доаѓа за време на викендот кој ќе ги создаде првите услови за провејување на снег во Скопје.

Метео Утре сончево максимална температура до 18 степени

Метео: Утре сончево, максимална температура до 18 степени

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и тивко време со умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на магла особено претпладне.

УХМР предупредува  Од недела дожд и снег и пад на температурите

УХМР предупредува: Од недела дожд и снег и пад на температурите

пред еден месец - Сител - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Од недела дожд и снег и пад на температурите

Од недела дожд и снег и пад на температурите

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

УХМР Од недела дожд и снег и пад на температурите

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

пред еден месец - Алфа - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

УХМР најави промена на времето еве што нè очекува

УХМР најави промена на времето- еве што нè очекува

пред еден месец - Курир - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

УХМР најавува снег  не чека промена на времето

УХМР најавува снег - не чека промена на времето

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Од недела дожд и снег и пад на температурите

Од недела дожд и снег и пад на температурите

пред еден месец - 24 вести - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

УХМР Од недела дожд и снег и пад на температурите

УХМР: Од недела дожд и снег и пад на температурите

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

В недела попладне најпрвин во западните  делови ќе има врнежи од дожд, а на планините снег.  Во текот на ноќта кон понеделник врнежите  ќе преминат во снег и на некои повисоки места.

Сончево до 16 степени

Сончево, до 16 степени

пред еден месец - Алфа - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени.

УХМР најавува промена на времето

УХМР најавува промена на времето

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Доаѓа нов влажен бран Идната недела заладување и услови за прв снег во Скопје

Доаѓа нов влажен бран: Идната недела заладување и услови за прв снег во Скопје

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

По периодот на стабилно и суво време нов влажен бран над Македонија доаѓа за време на викендот кој ќе ги создаде првите услови за провејување на снег во Скопје.

УХМР најави промена на времето- еве какво време нè очекува

пред еден месец - Денешен - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

УХМР најави промена на времето

УХМР најави промена на времето

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време, по котлините со појава на магла особено во претпладневните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Најстудено во Берово минус четири во Скопје минус три

Најстудено во Берово минус четири, во Скопје минус три

пред еден месец - MK News - Македонија

Најниска температура изутринава во седум часот е измерена во Берово, минус четири степени целзиусови, по што следат Скопје Петровец и Тетово со минус три, Битола, Струмица и Демир Капија со минус два, Лазарополе, Штип и Куманово.

Најстудено во Берово минус четири во Скопје минус три

Најстудено во Берово минус четири, во Скопје минус три

пред еден месец - Сител - Македонија

Најниска температура изутринава во седум часот е измерена во Берово, минус четири степени целзиусови, по што следат Скопје Петровец и Тетово со минус три, Битола, Струмица и Демир Капија со минус два, Лазарополе, Штип и Куманово.

Сончево со температура од 11 до 16 степени

Сончево со температура од 11 до 16 степени

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец.

Сончево со температура до 16 степени

Сончево со температура до 16 степени

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени.

Сончево со температура до 16 степени

Сончево со температура до 16 степени

пред еден месец - Вечер - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени.

Сончево време и температура до 16 степени Берово се разбуди на 4

Сончево време и температура до 16 степени, Берово се разбуди на -4

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени.

Сончево со температура до 16 степени

Сончево со температура до 16 степени

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени.

Се разбудивме со минус најстудено во Берово  4 во Скопје  3 степени

Се разбудивме со минус: најстудено во Берово – 4, во Скопје – 3 степени!

пред еден месец - Start.mk - Живот

Најниска температура изутринава во седум часот е измерена во Берово, минус четири степени целзиусови, по што следат Скопје Петровец и Тетово со минус три, Битола, Струмица и Демир Капија со минус два, Лазарополе, Штип и Куманово.

Се разбудивме со минус најстудено во Берово  4 во Скопје  3 степени

Се разбудивме со минус: најстудено во Берово – 4, во Скопје – 3 степени!

пред еден месец - Вечер - Живот

Најниска температура изутринава во седум часот е измерена во Берово, минус четири степени целзиусови, по што следат Скопје Петровец и Тетово со минус три, Битола, Струмица и Демир Капија со минус два, Лазарополе, Штип и Куманово.

Времеплов
x