20
УЕФА го одби предлогот  Милан пред казна

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казна

пред една недела - Курир - Фудбал

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

Предлогот на Милан неприфатлив за УЕФА

Предлогот на Милан неприфатлив за УЕФА

пред една недела - Денар - Спорт

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан.

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

пред една недела - Вечер - Спорт

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан.

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан.

УЕФА не го прифати планот на Милан

УЕФА не го прифати планот на Милан

пред една недела - Макфакс - Спорт

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан.

УЕФА  покажа заби  и го одби петгодишниот план на Милан   росонерите  се огласија преку официјално соопштение

УЕФА „покажа заби“ и го одби петгодишниот план на Милан, „росонерите“ се огласија преку официјално соопштение!

пред една недела - Дерби - Фудбал

Италијанскиот фудбалски гигант Милан изминатиов летен преоден рок комплетно го реновираше својот тим и купи дури 11 нови...

Милан се  тресе   УЕФА нема да му прости

Милан се „тресе“, УЕФА нема да му прости

пред една недела - Екипа - Фудбал

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) дефинитивно го одби планот на Милан околу финансискиот фер-плеј, и се очекува одлуката која официјално ќе биде донесена утре, да биде немилосрдна за италијанскиот калчолигаш.

УЕФА го одби предлогот  Милан може да биде исфрлен од Европа

УЕФА го одби предлогот, Милан може да биде исфрлен од Европа

пред една недела - Кајгана - Фудбал

УЕФА го одби предлогот на Милан околу доброволен договор за финансиски фер-плеј, пренесуваат италијанските медиуми. Според...

Познати се Арапите кои сакаат да влезат во Милан

Познати се Арапите кои сакаат да влезат во Милан

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од Италија го открија името на бизнисменот кој ја разгледува можноста да го купи Милан, се работи за милијардерот...

 Њујорк тајмс  ја открива тајната за газдата на Милан

„Њујорк тајмс“ ја открива тајната за газдата на Милан

пред една недела - Екипа - Фудбал

Примениот гол од голманот на Беневенто е најмалиот во лавината проблеми на Милан, откако се погласни стануваат најавите дека...

Времеплов
x