20
Тосун Го сакам Баерн во осминафиналето

Тосун: Го сакам Баерн во осминафиналето

пред една недела - A1on - Фудбал

Напаѓачот на Бешикташ, Ченк Тосун изрази желба неговиот тим во осминафиналето од Лигата на шампионите да се сретне со баерн Минхен.

Ќе има плачки на ждрепката за ЛШ

Ќе има плачки на ждрепката за ЛШ

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

Два, три, па и четири гиганти може да се збогуваат со Лигата на шампионите уште во топ 16 фазата, бидејќи таа ќе биде тешка и немилосрдна за играње.

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

пред една недела - A1on - Фудбал

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е првиот кој постигна гол на сите натпревари од групната фаза во Лигата на шампионите.

Познати сите осминафиналисти во ЛШ

Познати сите осминафиналисти во ЛШ

пред една недела - A1on - Фудбал

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа заврши групната фаза по која познати се сите екипи кои продолжуваат во елиминациското осминафинале.

Тосун Го сакам Баерн во осминафиналето

Тосун: Го сакам Баерн во осминафиналето

пред една недела - Курир - Фудбал

Напаѓачот на Бешикташ, Ченк Тосун изрази желба неговиот тим во осминафиналето од Лигата на шампионите да се сретне со баерн Минхен.

Подобро да се биде втор во групите од ЛШ

Подобро да се биде втор во групите од ЛШ

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Реал Мадрид, Баерн, Челзи, Јувентус... се само дел од екипите кои во ждрепката за нокаут фазата може да се паднат на оние...

Комплетирана листата осминафиналните во ЛШ

Комплетирана листата осминафиналните во ЛШ

пред една недела - Сител - Фудбал

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа заврши групната фаза по која познати се сите екипи кои продолжуваат во елиминациското осминафинале.

ЛШ Славје во Доњецк тага во Лајпциг

ЛШ:Славје во Доњецк, тага во Лајпциг

пред една недела - Сител - Фудбал

Неколку драматични резултати донесе последното коло во ЛШ. Голема радост се случи во Доњецк каде Шахтјор го совлада М.Сити...

Познати сите осминафиналисти во ЛШ

Познати сите осминафиналисти во ЛШ

пред една недела - Идивиди - Фудбал

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа заврши групната фаза по која познати се сите екипи кои продолжуваат во елиминациското осминафинале.

Англија и клубовите влегоа во историјата на ЛШ

Англија и клубовите влегоа во историјата на ЛШ

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Англија и тимовите од оваа земја постигнаа историски резултат во Лигата на шампионите. На почетокот на сезоната во елитното натпреварување Англија влезе со пет тима и сите изборија пласман во нокаут фазата.

Познати сите осминафиналисти во ЛШ

Познати сите осминафиналисти во ЛШ

пред една недела - +Инфо - Спорт

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа заврши групната фаза по која познати се сите екипи кои продолжуваат во елиминациското осминафинале.

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

пред една недела - +Инфо - Спорт

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е првиот кој постигна гол на сите натпревари од групната фаза во Лигата на шампионите.

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

Роналдо со нов рекорд во шампионската лига

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Португалецот синоќа погоди во 12. минута на натпреварот со Борусија Дортмунд во последното (6. коло) од ЛШ и се запиша во историјата на елитното натпреварување.

Познати сите осминафиналисти во ЛШ

Познати сите осминафиналисти во ЛШ

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Ливерпул во 6. коло ја извојува највисоката победа и како првопласиран ќе ја чека жрепката за следната фаза. Од Е-групата понатаму оди и Севиља.

ЛШ Роналдо постави рекорд Ливерпул пак уклучи турбо

ЛШ: Роналдо постави рекорд, Ливерпул пак уклучи турбо

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Кристијано Роналдо е единствениот што дал гол(ови) на сите шест натпревари во групната фаза во Лигата на шампионите Бразилецот...

 Седумката на Ливерпул осигура пет англиски тимови во осминафиналето

„Седумката“ на Ливерпул осигура пет англиски тимови во осминафиналето

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Првпат во историјата на натпреварувањето, пет англиски тимови (Манчестер јунајтед, Манчестер сити, Ливерпул, Челси и Тотенхем) се пласираа во осминафиналето на Лигата на шампиони по комплетирањето на натпреварите по групи.

Кој против кого во осминафиналето Челси со најмал избор фаворитите го посакуваат Базел

Кој против кого во осминафиналето: Челси со најмал избор, фаворитите го посакуваат Базел

пред една недела - Дерби - Фудбал

Крајот на групната фаза во Лигата на шампионите е и најава за возбудувањата кои ќе ги донесе осминафиналето. За тие натпревари...

Познати осминафиналистите за ЛШ ждребот е в понеделник

Познати осминафиналистите за ЛШ, ждребот е в понеделник

пред една недела - Екипа - Фудбал

Со комплетирањето на денешните натпревари и официјално е означен крајот на групната фаза од Лигата на шампионите, а познати се сите осминафиналисти во елитното европско натпреварување.

Шахтар го скокна Наполи Ливерпул со седмица го испрати Спартак во Европа Лигата

Шахтар го скокна Наполи, Ливерпул со седмица го испрати Спартак во Европа Лигата

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Шахтар Донецк е најголем добитник од последното коло во фазата по групи во Лигата на шампионите, а Ливерпул со седмица го...

ЛШ Ливерпул го натовари Спартак Москва со седум гола Порто и Шахтјор во осминафиналето

ЛШ: Ливерпул го натовари Спартак Москва со седум гола, Порто и Шахтјор во осминафиналето

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Со вечерашните натпревари се комплетираше групната фаза од Лигата на шампионите. Ливерпул со убедлива победа од 7-0 над Спартак Москва на домашен терен го обезбеди првото место во групата.

Голеада на Ливерпул за европска пролет Роналдо е кралот на ЛШ

Голеада на Ливерпул за европска пролет, Роналдо е кралот на ЛШ

пред една недела - Екипа - Фудбал

Англискиот тим Ливерпул го декласира Спартак Москва со фантастични 7-0 на „Енфилд роуд“ и се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите како првопласиран тим во групата Е.

Англија стана првата земја со пет претставници во осминафиналето на ЛШ

Англија стана првата земја со пет претставници во осминафиналето на ЛШ

пред една недела - Дерби - Фудбал

Ливерпул, Манчестер Сити и Тотенхем вечерва и официјално се квалификуваа во осминафиналето на Лигата на шампиони, придружувајќи...

Шахтјор му го нанесе првиот пораз на Сити Ливерпул го уништи Спартак на Енфилд Роуд

Шахтјор му го нанесе првиот пораз на Сити, Ливерпул го уништи Спартак на „Енфилд Роуд“

пред една недела - Дерби - Фудбал

По вечерашните мечеви од групите Е,Ф, Г и Х познати се сите патници во нокаут фазата во Лигата на шампионите. Таму ќе биде и составот на Шахтјор Доњецк кој вечерва пред своите гледачи славеше над Манчестер Сити со 2-1.

ЛШ Ремек делото на Бернард кое ги разочара фановите на Наполи

ЛШ: Ремек делото на Бернард кое ги разочара фановите на Наполи

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Шахтјор има капитално водство против Манчестер Сити по првите 45 минути игра. Украински Шахтјор игра според зацртаните планови против Манчестер Сити и има водство од 2-0 на полувремето, а водечкиот гол во 26.

ЛШ полувреме Ливерпул без милост кон Спартак Москва Шахтјор ги руши надежите на Наполи Порто лесно против Монако

ЛШ, полувреме: Ливерпул без милост кон Спартак Москва, Шахтјор ги руши надежите на Наполи, Порто лесно против Монако

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Полувреме на вечерашните натпревари од шестото, последно коло во групната фаза од Лигата на шампионите. Ливерпул има високо и убедливо водство од 3-0 против Спартак Москва на домашен терен, со двата гола на Кутињо и едниот на Фирмино.

ЛШ Наполи и Порто до посакуваното водство Кутињо ја гази Спартак Москва

ЛШ: Наполи и Порто до посакуваното водство, Кутињо ја гази Спартак Москва

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Два гола во почетните минути од вечерашните средби во последното, шесто коло од Лигата на шампионите. Наполи мора да триумфира на...

ЛШ Вечерва ќе се дознаат последните патници во осминафиналето

ЛШ: Вечерва ќе се дознаат последните патници во осминафиналето

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Остануваат уште неколку места во осминафиналната рунда од Лигата на шампионите. Со вечерашните натпревари кои ќе стартуваат во стандардниот термин од 20 часот и 45 минути ќе се комплетира групната фаза во Лигата на шампионите.

Комплетирање на групната фаза во Лигата на шампиони

Комплетирање на групната фаза во Лигата на шампиони

пред една недела - Алфа - Спорт

Со вечерашните осум средби во елитната лига ќе се расчистат уште четири непознати со оглед на тоа што Манчестер Сити, Бешикташ, Тотенхем и Реал веќе обезбедија пласман во осмина финалето.

 Лига на шампиони  а шампионите втори во групната фаза

„Лига на шампиони“, а шампионите втори во групната фаза

пред една недела - Екипа - Фудбал

Вчера се одиграа половина од натпреварите во 6. коло во Лигата на шампиони и скоро сите патници во нокаут фазата се познати, како и кој тим во кој барабан ќе биде при извлекувањето на двојките за осминафиналната рунда.

Уште четири слободни места за 1 8 финалето во ЛШ

Уште четири слободни места за 1/8-финалето во ЛШ

пред една недела - Сител - Фудбал

Откако синоќа екипите на Манчестер Јунајтед, Базел, Рома, и Јувентус, ги пополнија четирите празни места во групите од А...

Времеплов
x