20
Носители во групите од Лига на нации

Носители во групите од Лига на нации

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

На нашата репрезентација и е дадено местото на фаворит во групната фаза од Лигата на нации Македонија ќе биде во првиот пот меѓу главните носители во Д групата од новоформираната Лига на Нации што треба да стартува следната година.

УЕФА ги објави носителите за Лигата на нации   Македонија носител во Лигата Д

УЕФА ги објави носителите за Лигата на нации – Македонија носител во Лигата Д

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Ждрепката за новото натпреварување на УЕФА, Лигата на нации ќе се одржи на 24 јануари во Лозана, во кое Македонија ќе стартува од лигата Д и тоа како носител.

Македонија меѓу носителите во Д групата од Лига на Нации

Македонија меѓу носителите во Д групата од Лига на Нации

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Македонија ќе биде во првиот пот меѓу главните носители во Д групата од новоформираната Лига на Нации што треба да стартува...

Лига на нации  Македонија меѓу носителите во Д секцијата

Лига на нации: Македонија меѓу носителите во Д секцијата

пред една недела - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација ќе биде дел од новото натпреварување на УЕФА наречено Лига на нации, а денеска Европската фудбалска федерација го објави конечниот изглед на шеширите по кои ќе биде извлечена и ждрепка.

Пред жребот за Лигата на нации  Македонија носител во Лигата Д

Пред жребот за Лигата на нации: Македонија носител во Лигата Д

пред една недела - Екипа - Фудбал

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги објави позициите на сите европски репрезентации во пресрет на ждребот за новото натпреварување Лигата на нации, кој ќе се изврши на 24 јануари во Лозана, Швајцарија.

Времеплов
x