20
Тонското снимање на рочиштата е законска обврска и мора да се почитува

Тонското снимање на рочиштата е законска обврска и мора да се почитува

пред една недела - Курир - Без катеторија

Во Законот за кривичната постапка и во Законот за парничната постапка е предвидена обврска текот на расправата во судовите да се снима тонски или визуелно-тонски.

Фетаи го искара Груевски повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

Фетаи го искара Груевски, повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

пред една недела - Start.mk - Македонија

На денешното рочиште за случајот со насилството во општина Центар, обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи го опомена обвинетиот...

Фетаи го искара Груевски повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

Фетаи го искара Груевски, повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

пред една недела - Вечер - Македонија

На денешното рочиште за случајот со насилството во општина Центар, обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи го опомена обвинетиот...

Жерновски сведочеше на судењето за Шамарите во Центар

Жерновски сведочеше на судењето за „Шамарите во Центар“

пред една недела - Телма - Македонија

Екс градоначалникот на Центар Андреј Жерновски сведочеше на судењето за „Шамарите во Центар“. Раскажа за насилството на протестите...

Жерновски почувствувал страв Груевски не видел насилство во Центар

Жерновски почувствувал страв, Груевски не видел насилство во Центар

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for Жерновски почувствувал страв, Груевски не видел насилство во Центар Почна доказната постапка во случајот на СЈО за насилства во општина центар од 2013г.

 Шамари во Центар

„Шамари во Центар“

пред една недела - 24 вести - Македонија

Очигледна била комуникацијата на советниците од ВМРО- ДПМНЕ во општина Центар со демонстрантите пред бараките – сведочеше...

Жерновски Очигледно беше дека советниците на ВМРО ДПМНЕ комуницираа со демонстрантите

Жерновски: Очигледно беше дека советниците на ВМРО-ДПМНЕ комуницираа со демонстрантите

пред една недела - Канал 5 - Македонија

На рочиштето сведочеше екс градоначалникот Андреј Жерновски, чие сведочење за Груевски е апсурдно бидејќи тој е директен политички противник.

Случај Насилство во Центар  Почна доказната постапка

Случај „Насилство во Центар“: Почна доказната постапка

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Почна доказната постапка во случајот „Насилство во Центар“. По прашањата на специјалното обвинителство сведочеше поранешниот градоначалник, Андреј Жерновски.

Што кажа сведокот Жерновски за нарачаните шамари

Што кажа сведокот Жерновски за „нарачаните шамари“?

пред една недела - +Инфо - Македонија

Во Кривичниот суд денеска се одржа ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за насилството во...

Рочиште за Насилство во Центар

Рочиште за „Насилство во Центар“

пред една недела - 24 вести - Македонија

Ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во центар“. На рочиштето во судот се појавија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиевски и пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.

Груевски Не сум нарачал шамари ме судат за неколку скршени прозорци

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

пред една недела - Start.mk - Македонија

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Груевски Не сум нарачал шамари ме судат за неколку скршени прозорци

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

пред една недела - Вечер - Македонија

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Фатиме Фетаи Адвокатите ја одолговлекуваат постапката Груевски е обвинет за насилство

Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

пред една недела - Start.mk - Македонија

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

Фатиме Фетаи Адвокатите ја одолговлекуваат постапката Груевски е обвинет за насилство

Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

пред една недела - Вечер - Македонија

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

Фатиме Фетаи Адвокатите ја одолговлекуваат постапката Груевски е обвинет за насилство

Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

пред една недела - Макфакс - Македонија

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

Груевски Не сум нарачал шамари ме судат за неколку скршени прозорци

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

пред една недела - Макфакс - Македонија

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запали канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Судењето за Насилство во Центар ќе продолжи на 18 декември

Судењето за „Насилство во Центар“ ќе продолжи на 18 декември

пред една недела - Сител - Македонија

Судењето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ ќе продолжи на 18 декември, соопшти судијката Татјана Михајлова по денешното рочиште на кое сведочеше поранешниот градоначланик на оптина Центар Андреј Жерновски.

РЕЗИЛ ВО СУДНИЦА Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

РЕЗИЛ ВО СУДНИЦА: Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

пред една недела - Infomax - Македонија

Обвинителката Фатиме Фетаи се соочува со постојани прекини поради неправилно распрашување и непознавање на процедурите при водење на распитот во случајот на поранешниот градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски.

Груевски Ме судат за неколку скршени прозорци

Груевски: Ме судат за неколку скршени прозорци

пред една недела - A1on - Македонија

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење за протест каде што се скршени неколку прозорци. Ние имавме ситуации од шарената револуција каде што ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Фетаи Адвокатите ја одолговлекуваат постапката Груевски е обвинет за насилство

Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

пред една недела - A1on - Македонија

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

Судењето за Насилство во Центар ќе продолжи на 18 декември

Судењето за „Насилство во Центар“ ќе продолжи на 18 декември

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Судењето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ ќе продолжи на 18 декември, соопшти судијката Татјана Михајлова по денешното рочиште на кое сведочеше поранешниот градоначланик на оптина Центар Андреј Жерновски.

Груевски Какви нарачани шамари никој не доби шамари од никого

Груевски: Какви нарачани шамари, никој не доби шамари од никого?!

пред една недела - +Инфо - Македонија

Поминавме уште еден ден на судење кое е дел од политички прогон, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по денешното рочиште за шамарите во Центар.

Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

пред една недела - Курир - Македонија

Обвинителката Фатиме Фетаи се соочува со постојани прекини поради неправилно распрашување и непознавање на процедурите при водење на распитот во случајот на поранешниот градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски.

 Шамарите на Центар прекинато Жерновски препозна двајца насилници во судницата

„Шамарите на Центар“ прекинато, Жерновски препозна двајца насилници во судницата

пред една недела - +Инфо - Македонија

Поранешниот градоначалник на Центар, Андреј Жерновски денеска сведочеше на рочиште за шамарите во Центар. Тој одговараше...

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

пред една недела - Start.mk - Македонија

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор.

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

пред една недела - Вечер - Македонија

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска за првпат се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видено надзор.

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

На Груевски му се суди пред камери за шлаканиците во Центар

пред една недела - Макфакс - Македонија

Новото рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ во Кривичниот суд денеска се снима со две камери. Ова е прв пат судење по предмет на СЈО да биде под видео надзор.

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

пред една недела - Start.mk - Македонија

Во Кривичниот суд денеска со оджува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите...

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

пред една недела - Вечер - Македонија

Во Кривичниот суд денеска со оджува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите...

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

Судот не дозволи да се прават инсерти од судењето на Груевски

пред една недела - Макфакс - Македонија

Во Кривичниот суд денеска со оджува ново рочиште за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Во овој предмет меѓу обвинетите...

Времеплов
x