20
Историски бод за Вардар во ЛЕ

Историски бод за Вардар во ЛЕ

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Во последниот меч од Л групата во Лигата на Европа, Вардар одигра 1:1 со Розенборг Бод за крај на евро одисејата на Вардар, која започна уште во јули.

Грнчаров Вардар може против екипи како Розенборг но далеку сме од Зенит и Реал Сосиедад

Грнчаров: Вардар може против екипи како Розенборг, но далеку сме од Зенит и Реал Сосиедад

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Вардар може да се носи со екипи од рангот на Розенборг, но сепак сме далеку за да играме рамноправно со подобри клубови од калибарот на Зенит и Реал Сосиедад.

Вардар го свои историскиот бод со реми против Розенборг

Вардар го свои историскиот бод со реми против Розенборг

пред една недела - Скопје Инфо - Спорт

Вардар вечерва успеа да го запише првиот бод против Розенборг во последното коло во Лига Европа, а овој прв историски бод за црвено-црните донесе 120 илјади евра во касата на вардарци.

Прв бод и збогум Лига Европа

Прв бод и збогум Лига Европа

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

Фудбалерите на Вардар не успеаа да ја израдуваат скопската публика и да ја издвојат првата победа во историјата на европските натпреварувања.

Вардар се збогуваше со ЛЕ со голем бод против Розенборг

Вардар се збогуваше со ЛЕ со голем бод против Розенборг

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Македонскиот шампион Вардар го освои првиот бод во натпреварите од групната фаза на Лигата на Европа, откако на студот во Скопје одигра 1:1 со норвешкиот шампион Розенборг.

Јаневски Извонредна игра посебно во првото полувреме заслуживме победа

Јаневски: Извонредна игра, посебно во првото полувреме, заслуживме победа...

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Стратегот од клупата на македонскиот првак задоволен од изданието на неговите избраници, но вели исходот е разочарувачки.

Јаневски Не можеме да бидеме задоволни со еден бод

Јаневски: Не можеме да бидеме задоволни со еден бод…

пред една недела - Екипа - Фудбал

Вардар по петте убедливи порази, на збогувањето од групната фаза во Лига Европа ремизираше (1-1) против Розенборг во Скопје.

Јаневски Штета што не ја крунисавме добрата игра со победа

Јаневски: Штета што не ја крунисавме добрата игра со победа

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Чедомир Јаневски и неговите избраници конечно имаат причини за повеќе оптимизам, по добриот настап против Розенборг и првиот бод во историскиот настап на Вардар во Европа Лигата.

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа

пред една недела - 24 вести - Спорт

Вардар го освои првиот бод во својот историскиот настап во групната фаза од Лига Европа, откако вечерва во Скопје против Розенборг одигра нерешено 1:1.

Вардар ремизираше против Розенборг а одигра за победа и статистиката го потврдува тоа

Вардар ремизираше против Розенборг, а одигра за победа, и статистиката го потврдува тоа!

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот шампион достојно се прости од настапите во дебитантската сезона во Лига Европа. Вардар одигра реми со резултат...

Вардар со реми го заврши своето учество во Лига Европа

Вардар со реми го заврши своето учество во Лига Европа

пред една недела - Канал 5 - Забава

Пет порази, и едно реми, тоа е севкупниот учинок на крајот од групната фаза за црвено-црните. Црвено-црните добро го почнаа мечот, а голот дојде во 9.

Вардар не загуби од Розенборг но е најлош тим од сите 48 во Лига Европа

Вардар не загуби од Розенборг, но е најлош тим од сите 48 во Лига Европа

пред една недела - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар ремизираше (1-1) против Розенборг на арената “Филип Втори“ на шестиот, последен натпревар од групната фаза од Лигата на Европа.

Вардар со реми и еден освоен бод го заврши своето учество во Лига Европа ФОТО  ВИДЕО

Вардар со реми и еден освоен бод го заврши своето учество во Лига Европа (ФОТО + ВИДЕО)

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот првак со еден бод ја завршува своето прво, дебитантско учество во Лига Европа откако ремизираше на домашен терен во Скопје против Розенборг.

Да не биде без ич  Вардар го свои историскиот бод со реми против Розенборг

Да не биде без ич - Вардар го свои историскиот бод со реми против Розенборг

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Вардар го освои историскиот бод во првото учество во фаза по групи во Европа Лигата, со реми, 1:1 против Розенборг во последниот...

Итало го тресна Розенборг за 9 минути

Итало го тресна Розенборг за 9 минути

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

Падна првиот гол на Вардар на домашен терен во Лига Европа со кој Вардарци уште на стартот од мечот поведоа против Розенборг со 1:0.

Историски бод за Вардар Розенборг се провлече во Скопје

Историски бод за Вардар, Розенборг се провлече во Скопје

пред една недела - Дерби - Фудбал

Македонскиот претставник Вардар со еден освоен бод го заврши своето прво историско учество во групната фаза во Лига Европа.

Вардар не издржа Бендтнер од пенал за 1 1 на полувреме

Вардар не издржа… Бендтнер од пенал за 1-1 на полувреме

пред една недела - Екипа - Фудбал

Вардар, и покрај подобрата игра, не успеа да замине со предност на полувремето од последниот натпревар во Лигата на Европа против норвешки Розенборг.

Вардар во финишот од полувремето со кобна грешка дозволи израмнувачки гол за Розенборг на полувремето

Вардар во финишот од полувремето со кобна грешка дозволи израмнувачки гол за Розенборг на полувремето

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Полувреме на мечот во Скопје, нашиот претставник игра одлично против норвешкиот шампион но во самиот финиш на првиот дел направи грешка со што му дозволи на гостинот да стигне до израмнување.

Штета  Една грешка ја поништи предноста на Вардар

Штета - Една грешка ја поништи предноста на Вардар

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Вардар игра добро за крај на авантурата во Европа Лигата, но една грешка во самиот финиш на првото полувреме не му дозволи...

Опасен трилинг на Вардар  Итало го начна Розенборг

Опасен трилинг на Вардар - Итало го „начна“ Розенборг

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Бразилецот Итало со прекрасен гол ја круниса убавата акција на Вардар во деветтата минута, за предност на македонскиот првак...

Италооо Вардар води 1 0 против Розенборг

Италооо….Вардар води 1-0 против Розенборг

пред една недела - Екипа - Фудбал

Последен меч, и нека биде радост за збогум. Вардар има водство против Розенборг со 1-0 на мечот во Скопје, откако Бразилецот Итало во осмата минута ја затресе мрежата на норвешкиот тим.

Вардар поведе против Розенборг проработе Бразилецот Итало

Вардар поведе против Розенборг, проработе Бразилецот Итало!

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот првак тргна со водство против норвешкиот ривал. Вардар вечерва на домашен терен го игра последниот меч во дебитантската сезона од Лига Европа, и тоа против Розенборг.

Вардар ќе напаѓа со Блажевски Итало и Барсегјан

Вардар ќе напаѓа со Блажевски, Итало и Барсегјан

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Познат стартниот состав со кој Вардар ќе му се спротистави на Розенборг Гачевски на голот, десен бек Муслиу, сепак Грнчаров а не Велкоски и во нападот е тројката Блажевски, Итало и Барсегјан.

Официјални состави Јаневски напаѓа со Итало Барсегјан и Блажевски Бендтнер е адутот на Розенборг

Официјални состави: Јаневски напаѓа со Итало, Барсегјан и Блажевски…Бендтнер е адутот на Розенборг

пред една недела - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар ќе го нападне Розенборг со триото Барсегјан – Итало – Блажевски, во обидот да стигне до првиот...

Нека биде победа за крај Почетниот состав на Вардар за мечот против Розенборг

Нека биде победа за крај: Почетниот состав на Вардар за мечот против Розенборг

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот првак атакува на први бодови во дебитантската сезона од Лига Европа. Вардар вечерва (21,05) на домашен терен го пречекува Розенборг во последното, шесто коло од групата „Л“ во Лига Европа.

Последна рунда  Вардар мора да го крене гардот

Последна рунда - Вардар мора да го крене гардот

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Вардар стаса до последната рунда во првото учество во групна фаза во европските купови и против Розенборг ја има и последната...

Вардаре да не те пишува во историјата по лошо Розенборг не е непобедлив тим

Вардаре, да не те пишува во историјата по лошо: Розенборг не е непобедлив тим

пред една недела - Екипа - Фудбал

Првакот Вардар испиша македонска историја со самиот пласман во историјата на Лигата на Европа, но, за жал, може да остане запишан во европски рамки како најлош тим кој воопшто се натпреварувал во ова натпреварување.

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

пред една недела - A1on - Фудбал

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа.

Нека светне во последната европска ноќ

Нека светне во последната европска ноќ

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

* Вардар вечерва (21:05 Ч) го пречекува Розенборг, на шестиот меч од групата Л во ЛЕ. „На нивни терен, несреќно бевме поразени, иако ги надигравме, имавме шанси.

Розенборг последна шанса за Вардар да освои бод ови во ЛЕ

Розенборг последна шанса за Вардар да освои бод(ови) во ЛЕ

пред една недела - Сител - Фудбал

Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа.

Времеплов
x