20
Железничкиот сообраќај во целосен прекин

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

пред еден месец - Сител - Економија

Железничкиот товарен и патнички сообраќај е во целосен прекин поради протестот на вработени во Македонски железници АД Транспорт кои бараат исплата на вториот дел од октомвриската плата.

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

пред еден месец - Курир - Македонија

Железничкиот товарен и патнички сообраќај е во целосен прекин поради протестот на вработени во Македонски железници АД Транспорт кои бараат исплата на вториот дел од октомвриската плата.

Македонија без возови  железничарите штрајкуваат

Македонија без возови, железничарите штрајкуваат

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Железничкиот товарен сообраќај во Македонија е во целосен прекин од вчераутро , а од полноќ и патничкиот железнички сообраќај.

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

пред еден месец - +Инфо - Економија

Железничкиот товарен и патнички сообраќај е во целосен прекин поради протестот на вработени во Македонски железници АД Транспорт кои бараат исплата на вториот дел од октомвриската плата.

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

По блокадата на товарниот железнички транспорт што почна вчера попладне, од ноќеска на полноќ не  сообраќаат ниту патничките возови.

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

пред еден месец - Прес 24 - Економија

Железничкиот товарен и патнички сообраќај е во целосен прекин поради протестот на вработени во Македонски железници АД Транспорт кои бараат исплата на вториот дел од октомвриската плата.

По товарниот  прекинат и патничкиот сообраќај во Железници

По товарниот, прекинат и патничкиот сообраќај во Железници

пред еден месец - 365 - Без катеторија

22 Споделувања Share Tweet По вчерашниот прекин на товарниот железнички сообраќај, денес не сообраќаат ниту патничките возови, поради тоа што вработените бараат исплата на дел од платата за октомври.

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

Железничкиот сообраќај во целосен прекин

пред еден месец - A1on - Економија

Железничкиот товарен и патнички сообраќај е во целосен прекин поради протестот на вработени во Македонски железници АД Транспорт кои бараат исплата на вториот дел од октомвриската плата.

Од полноќ железничкиот сообраќај во прекин  вработените бараат плата

Од полноќ железничкиот сообраќај во прекин, вработените бараат плата

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Од вчера наутро железничкиот товарен сообраќај во Македонија е во целосен прекин, а од полноќ и железничкиот патнички сообраќај.

Стапи на сила новиот возен ред на МЖ за 2018 година

Стапи на сила новиот возен ред на МЖ за 2018 година

пред еден месец - Build - Македонија

Без промени во бројот на патнички возови, Македонски железници – Транспорт вчера започна да сообраќа по новиот возен ред за 2018 година.

Во прекин железничкиот товарен сообраќај

Во прекин железничкиот товарен сообраќај

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Товарниот железнички сообраќај е во целосен прекин, патничкиот ќе се одвива до крајот на денот- информира МЖ Транспорт. Оттаму велат дека група вработени од машинскиот и од извршниот персонал решиле да штрајкуваат.

Во прекин железничкиот товарен сообраќај

Во прекин железничкиот товарен сообраќај

пред еден месец - Курир - Македонија

Железничкиот товарен сообраќај во Македонија е во целосен прекин од 07:30 часот утринава, а железничкиот патнички сообраќај од станица Скопје Патничка ќе се одвива само до полноќ, соопшти попладнево МЖ Транспорт ад Скопје.

Во прекин железничкиот товарен сообраќај

Во прекин железничкиот товарен сообраќај

пред еден месец - Сител - Економија

Железничкиот товарен сообраќај во Македонија е во целосен прекин од 07:30 часот утринава, а  железничкиот патнички сообраќај од станица Скопје Патничка ќе се одвива само до полноќ, соопшти попладнево МЖ Транспорт ад Скопје.

Штрајк во Македонски Железници  железничкиот товарен сообраќај е во прекин  патничкиот од утре

Штрајк во Македонски Железници, железничкиот товарен сообраќај е во прекин, патничкиот од утре

пред еден месец - A1on - Економија

МЖ Транспорт АД Скопје соопшти дека во целосен прекин е железничкиот товарен сообраќај во Македонија од 7:30 утринава, а на железничкиот патнички сообраќај од станицата Скопје ќе се одвива само до полноќ.

Возовите од Скопје ќе тргнуваат само до полноќ  железничкиот товарен сообраќај во прекин

Возовите од Скопје ќе тргнуваат само до полноќ, железничкиот товарен сообраќај во прекин

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Железничкиот товарен сообраќај во Македонија е во целосен прекин од 07:30 часот утринава, а железничкиот патнички сообраќај од станица Скопје Патничка ќе се одвива само до полноќ, соопшти попладнево МЖ „Транспорт ад Скопје“.

Во целосен прекин железничкиот товарен сообраќај во Македонија

Во целосен прекин железничкиот товарен сообраќај во Македонија

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Железничкиот товарен сообраќај во Македонија е во целосен прекин од 07:30 часот утринава, а  железничкиот патнички сообраќај од станица Скопје Патничка ќе се одвива само до полноќ, соопшти попладнево МЖ Транспорт ад Скопје.

Во прекин железничкиот товарен сообраќај

Во прекин железничкиот товарен сообраќај

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Како што информираат,  изутрина со почеток во 07:30 часот, група  вработени од машинскиот и извршен персонал во МЖ Транспорт АД Скопје, еднострано и ненајавено, решиле да прекинат со извршување на своите работни обврски.

Штрајк  Железничкиот товарен сообраќај во прекин  патничкиот само до полноќ

Штрајк: Железничкиот товарен сообраќај во прекин, патничкиот само до полноќ

пред еден месец - Либертас - Македонија

Железничкиот товарен сообраќај во Македонија е во целосен прекин од 07:30 часот утринава, а  железничкиот патнички сообраќај од станица Скопје Патничка ќе се одвива само до полноќ, соопшти попладнево МЖ Транспорт ад Скопје.

Времеплов
x