20
Времето денеска умерено облачно од утре се очекува благо затоплување

Времето денеска умерено облачно, од утре се очекува благо затоплување

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Времето денес ќе биде сончево со мала, а во западните делови до умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Времето денеска умерено облачно од утре се очекува благо затоплување

Времето денеска умерено облачно, од утре се очекува благо затоплување

пред еден месец - Вечер - Македонија

Времето денес ќе биде сончево со мала, а во западните делови до умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Времето денеска умерено облачно од утре се очекува благо затоплување

Времето денеска умерено облачно, од утре се очекува благо затоплување

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Времето денес ќе биде сончево со мала, а во западните делови до умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со температура до 15 степени

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Денеска сончево со температура до 15 степени

Денеска сончево со температура до 15 степени

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Сончево со магла по котлините и температура до 15 степени

Сончево, со магла по котлините и температура до 15 степени

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Сончево со умерена облачност е времето во поголемиот дел од земјава. По котлините е студено со слаба магла и ниска облачност.

По снегот и кочан ладното време не чека нагла промена на времето

По снегот и кочан ладното време не чека нагла промена на времето

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со температура до 15 степени

пред еден месец - Курир - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Студот малку ќе попушти  потоа нов влажен бран

Студот малку ќе попушти - потоа нов влажен бран

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Денеска не очекува сончево време

Денеска не очекува сончево време

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест до 15 степени.

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со температура до 15 степени

пред еден месец - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Сончево време со температура до 15 степени

Сончево време со температура до 15 степени

пред еден месец - Популарно - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Времето денеска Сончево со температура до 15 степени

Времето денеска: Сончево со температура до 15 степени

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, во западните делови умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Времето денеска умерено облачно од утре се очекува благо затоплување

Времето денеска умерено облачно, од утре се очекува благо затоплување

пред еден месец - Кајгана - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала, а во западните делови до умерена облачност. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Подгответе се за нагла промена УХМР со нови прогнози несвојствени за овој период

Подгответе се за нагла промена: УХМР со нови прогнози несвојствени за овој период

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Драстична промена на времето  следуваат невообичаени температури за декември

Драстична промена на времето - следуваат невообичаени температури за декември

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Ќе врне без престан цел викенд Еве какво време не очекува оваа недела

Ќе врне без престан цел викенд: Еве какво време не очекува оваа недела

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Ќе врне без престан цел викенд Еве какво време не очекува оваа недела

Ќе врне без престан цел викенд: Еве какво време не очекува оваа недела

пред еден месец - Курир - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Метео Утринска магла по одделни котлини

Метео: Утринска магла по одделни котлини

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини.

По утринските минусни температури сончево и потопло

По утринските минусни температури, сончево и потопло

пред еден месец - Алфа - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Утрово Македонија изѕемна од студ

Утрово Македонија изѕемна од студ

пред еден месец - Репортер - Живот

Изутринава во седум часот најстудено беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови,...

Утрово Македонија окована во студ

пред еден месец - Репортер - Живот

Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови,...

Најстудено во Берово и во Скопје

Најстудено во Берово и во Скопје

пред еден месец - Курир - Македонија

Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, ...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Позначителна облачноста ќе биде во западните делови. На планините на северозапад ќе има услови за провејување на слаб снег.

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред еден месец - Вечер - Македонија

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Позначителна облачноста ќе биде во западните делови. На планините на северозапад ќе има услови за провејување на слаб снег.

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Позначителна облачноста ќе биде во западните делови. На планините на северозапад ќе има услови за провејување на слаб снег.

По утринските минусни температури сончево и потопло

По утринските минусни температури, сончево и потопло

пред еден месец - Курир - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Промена по кочан ладното утро  временска прогноза

Промена по кочан ладното утро - временска прогноза

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во поголем дел од Македонија, денеска и утре ќе биде претежно сончево, а само во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста.

Најстудено во Берово и во Скопје

Најстудено во Берово и во Скопје

пред еден месец - Сител - Македонија

Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, ...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред еден месец - Денар - Економија

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Позначителна облачноста ќе биде во западните делови. На планините на северозапад ќе има услови за провејување на слаб снег.

Времеплов
x