20
Арпад Штербик е најдобар светски ракометар за 2017 година

Арпад Штербик е најдобар светски ракометар за 2017 година

пред еден месец - Денар - Спорт

Арпад Штербик со 89 бодови беше избран за најдобар ракометар на светот во 2017 година, од страна на специјализираниот ракометен сајт „handball-planet“.

Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

пред еден месец - МТВ 1 - Ракомет

Голманот на Вардар, Арпад Штербик беше избран за најдобар ракометар на светот во 2017 година, од страна на специјализираниот ракометен сајт „handball-planet“.

Штербик е најдобриот за 2017

Штербик е најдобриот за 2017

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Вардаровиот голман, кој беше прогласен и за МВП на Ф4 во Келн во јуни, според ракометните новинари, но и фановите е број...

Штербик избран за најдобар ракометар во светот за 2017 година

Штербик избран за најдобар ракометар во светот за 2017 година

пред еден месец - Прес 24 - Спорт

Голманот на Вардар, Арпад Штербик беше избран за најдобар ракометар на светот во 2017 година, од страна на специјализираниот ракометен сајт „handball-planet“.

Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

пред еден месец - Курир - Ракомет

Голманот на Вардар, Арпад Штербик беше избран за најдобар ракометар на светот во 2017 година, од страна на специјализираниот ракометен сајт „handball-planet“.

Голманот на Вардар Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

Голманот на Вардар Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Голманот на Вардар, Арпад Штербик беше избран за најдобар ракометар на светот во 2017 година, од страна на специјализираниот ракометен сајт „handball-planet“.

Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Во гласањето беа вклучени 30 новинари од 27 земји, како и повеќе од 100.000 посетители на сајтот. Зад Штербик е извонредна сезона со Вардар.

Штербик прогласен за најдобар ракометар во светот

Штербик прогласен за најдобар ракометар во светот

пред еден месец - Скопје Инфо - Спорт

Чуварот на мрежата на европскиот првак Вардар, Штербик сосема очекувано е избран за најдобар ракометар во светот, во изборот кој го направи ракометниот сајт, „Handball Planet“.

Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

Штербик најдобар ракометар на светот за 2017 година

пред еден месец - A1on - Ракомет

Голманот на Вардар, Арпад Штербик беше избран за најдобар ракометар на светот во 2017 година, од страна на специјализираниот ракометен сајт „handball-planet“.

Очекувано Штербик прогласен за најдобар ракометар во светот

Очекувано Штербик прогласен за најдобар ракометар во светот

пред еден месец - Сител - Ракомет

Сосема очекувано чуварот на мрежата на европскиот првар Вардар, Штербик е избран за најдобар ракометар во светот, во изборот кој го направи ракометниот сајт, „Handball Planet“.

Арпад Штербик е најдобар ракометар во светот за 2017 година

Арпад Штербик е најдобар ракометар во светот за 2017 година!

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Голманот на Вардар беше избран за најдобар, во изборот на специјализираниот ракометен сајт Голманот на Вардар, Арпад Штербик е прогласен за најдобар ракометар во светот, во изборот кој го направи ракометниот сајт, „handball-planet“.

Вардар во своите редови го има најдобриот ракометар во светот за 2017 година

Вардар во своите редови го има најдобриот ракометар во светот за 2017 година!

пред еден месец - Фаланга - Спорт

Арпад Штербик, голманот на Вардар, е избран за најдобар ракометар во светот за 2017 година во изборот на специјализираниот портал „Хендбол планет“.

Штербик е избран за најдобар светски ракометар за 2017 година

Штербик е избран за најдобар светски ракометар за 2017 година

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Голманот на Вардар, Арпад Штербик е избран за најдобар ракометар во светот за 2017 година во изборот на специјализираниот ракометен портал „Хендбол планет“.

Штербик е најдобриот според  Хендбол планет

Штербик е најдобриот според „Хендбол планет“

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Популарниот веб-сајт за ракометни вести, „Хендбол планет“ ( handball-planet.com ) го прогласи шпанскиот голман на Вардар, Арпад Штербик за најдобар ракометар во годината која истекува.

Вардар веќе има подобар голман од Штербик

Вардар веќе има подобар голман од Штербик!?

пред еден месец - Се за спорт - Ракомет

Трансферот на Арпад Штербик од Вардар во Веспрем на крајот од оваа сезона ги загрижи фановите, бидејќи тешко дека некој може да го замени и да има ефект за тимот како него.

Времеплов
x