20
Гвардиола со Сити стана рекордер во ПЛ но тоа е само трета најдолга победничка серија во неговата кариера

Гвардиола со Сити стана рекордер во ПЛ, но тоа е само трета најдолга победничка серија во неговата кариера

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Со победата на Манчестер Сити од 4:0 против Свонси, Пеп Гвардиола постави рекорд за најдолга победничка серија во Премиер лигата.

Пеп Гвардиола еден и единствен  три лиги три рекордни серии

Пеп Гвардиола еден и единствен – три лиги, три рекордни серии

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Пеп Гвардиола е најуспешниот менаџер во светот ако се суди според бројките, а тие покажуваат дека шпанскиот стратег има најдолги победниќки серии во трите најсилни фудбалски лиги во светот – Примера, Бундес-лигата и во Премиер-лигата.

Покетино Сакам да играм против Гвардиола ќе ги добиеме

Покетино: Сакам да играм против Гвардиола, ќе ги добиеме

пред еден месец - A1on - Фудбал

Менаџерот на Тотенхем, Маурицио Покетино, пред саботниот дуел со Манчестер Сити смета дека неговиот тим може да дојде до победата над лидерот на табелата.

Уште еден јак доказ за величината на Гвардиола

Уште еден јак доказ за величината на Гвардиола

пред еден месец - Off.net.mk - Фудбал

Јосеп Гвардиола е најдобриот тренер на денешницата. Во прилог на оваа теза одат многу факти од кои ги издвојуваме оние рекордните.

Две имиња се издвојуваат Сити гази но Пеп мерка нови засилувања

Две имиња се издвојуваат: Сити гази, но Пеп мерка нови засилувања!

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Манчестер Сити игра перфектно во втората сезона под водство на Пеп Гвардиола, се бележа успеси на сите фронтови со тоа што најимпресивните партии се во Премиер лигата каде се забележани 16 победи на 17 натпревари.

Покетино Сакам кога играм против Гвардиола ќе го добиеме Сити

Покетино: Сакам кога играм против Гвардиола, ќе го добиеме Сити

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, пред саботното дерби со Манчестер Сити смета дека неговиот тим може да го победи лидерот во Премиер лигата.

Покетино Сакам да играм против Гвардиола ќе ги добиеме

Покетино: Сакам да играм против Гвардиола, ќе ги добиеме

пред еден месец - Курир - Фудбал

Менаџерот на Тотенхем, Маурицио Покетино, пред саботниот дуел со Манчестер Сити смета дека неговиот тим може да дојде до победата над лидерот на табелата.

Покетино Сакам да играм против Гвардиола ќе ги добиеме

Покетино: Сакам да играм против Гвардиола, ќе ги добиеме

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

- Одиме со намера да ги победиме. Фудбалот е фудбал и може се да се случи. Играме добро овој период и тоа е многу важно за нас.

Манчестер Сити го надмина рекордот на Арсенал стар 15 години

Манчестер Сити го надмина рекордот на Арсенал стар 15 години

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

„Граѓаните“ имаат 15 победи по ред во Премиерлигата, нешто што на никој претходно не му успеало Екипата на Манчестер Сити продолжи со доминантни игри во Премиерлигата.

Гвардиола е рекордер во Премиер лигата Ла Лига и Бундеслигата

Гвардиола е рекордер во Премиер лигата, Ла Лига и Бундеслигата

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Откако синоќа го победи Свонси (4:0), Манчестер Сити ја запиша 15.победа по ред што досега не му успеало на ниту еден тим во историјата на премиер лигата.

Покетино има изговор за слабата форма на Тотенхем во Премиер лигата сезонава

Покетино има изговор за слабата форма на Тотенхем во Премиер лигата сезонава

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Маурисио Покетино има изговор за слабата форма на Тотенхем сезонава во Премиер лигата. Лондонскиот тим игра одлично во Лигата...

Времеплов
x