20
Кој и зошто ги изнајмил хулиганите од Сплит На крајот баш Хрватите најмногу настрадаа

Кој и зошто ги „изнајмил“ хулиганите од Сплит? На крајот, баш Хрватите најмногу настрадаа

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Фракцијата „Вандал Бојс“ решиле да увезат тепачи од Хрватска, за да може да ја превземат власта на трибината од групата „Алкатраз“...

 Гробари го објаснија крвавиот инцидент на јужната трибина Тоа беа платеници кои

„Гробари“ го објаснија крвавиот инцидент на јужната трибина: Тоа беа платеници кои…

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Српски „Курир“ ова утро ексклузивно пренесе дека големите немири на Јужната трибина на „Хумска“ биле предизвикани од Хрватот...

Србите се чудат Од каде Хрвати на трибината на Гробари

Србите се чудат: Од каде Хрвати на трибината на „Гробари“?!

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Хрвати го направиле главниот хаос на српското вечно дерби меѓу Партизан и Црвена Звезда во Белград. Медиумите во Србија со...

Странци го организирале инцидентот на вечното дерби

Странци го организирале инцидентот на вечното дерби

пред еден месец - Идивиди - Фудбал

Во организацијата на нередите на 156. вечно дерби вчера во Белград, учествувале најмалку стотина лица, меѓу кои шест Хрвати и по еден Грк и Бугарин соопштија српските безбедносни служби.

Македонец и Грк настрадаа во жестокиот судир на Гробарите

Македонец и Грк настрадаа во жестокиот судир на „Гробарите“

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Еден Македонец, еден Грк и двајца Хрвати се повредени во жестоката тепачка што се случи на трибината на „Гробарите“ за време на српското вечно дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан.

Странци го организирале инцидентот на вечното дерби

Странци го организирале инцидентот на вечното дерби

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Во организацијата на нередите на 156. вечно дерби вчера во Белград, учествувале најмалку стотина лица, меѓу кои шест Хрвати и по еден Грк и Бугарин соопштија српските безбедносни служби.

И Хрвати учествувале во војната помеѓу Гробарите

И Хрвати учествувале во војната помеѓу „Гробарите“

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Во крвавите инциденти кои синоќа се случија на јужната трибина на стадионот на Партизан за време на 156. „вечно“ дерби учествувале и странски државјани.

Секаде не има: Македонец учествувал во тепачката на стадионот на Партизан

пред еден месец - ТВ Нова - Без катеторија

Македонец,  Грк и  Хрвати се повредени во жестоката тепачка што се случи на трибината на „Гробарите“ за време на српското вечно дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан.

И Македонец меѓу повредените во нередите во Белград

И Македонец меѓу повредените во нередите во Белград

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Тепачката на Јужната трибина била од меѓународен карактер Еден Македонец е меѓу повредените во вчерашната тепачка на Јужната трибина за време на дербито меѓу Партизан и Црвена Звезда.

Македонец и Грк настрадаа во жестокиот судир на Гробарите

Македонец и Грк настрадаа во жестокиот судир на „Гробарите“

пред еден месец - Курир - Фудбал

Еден Македонец, еден Грк и двајца Хрвати се повредени во жестоката тепачка што се случи на трибината на „Гробарите“ за време на српското вечно дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан.

Странци го организирале инцидентот на вечното дерби

Странци го организирале инцидентот на вечното дерби

пред еден месец - Канал 5 - Свет

На дербито Партизан – Црвена ѕвезда дојде до тепачка на трибината со партизанови навивачи, а повредени се околу 20 лица. Српското министерство за внатрешни работи соопшти дека се приведени 26 лица, меѓу кои има и странски државјани.

Македонец и Грк настрадаа во крвавата тепачка на Гробарите

Македонец и Грк настрадаа во крвавата тепачка на „Гробарите“

пред еден месец - Прес 24 - Балкан

Еден Македонец, еден Грк и двајца Хрвати се повредени во жестоката тепачка што се случи на трибината на „Гробарите“ за време на српското вечно дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан.

Странци го организирале инцидентот на вечното дерби

Странци го организирале инцидентот на вечното дерби

пред еден месец - A1on - Фудбал

Во организацијата на нередите на 156. вечно дерби вчера во Белград, учествувале најмалку стотина лица, меѓу кои шест Хрвати и по еден Грк и Бугарин соопштија српските безбедносни служби.

Фотографии кои најдобро го пренесуваат крвавото српско дерби

Фотографии кои најдобро го пренесуваат „крвавото“ српско дерби!

пред еден месец - Бркај работа - Фудбал

Вчера тимот на Партизан беше домаќин на 156. „вечно“ дерби на српскиот фудбал против лутиот ривал Црвена Звезда. Натпреварот...

Хрват од Сплит е виновникот за хаосот на трибините во дербито во Белград

Хрват од Сплит е виновникот за хаосот на трибините во дербито во Белград

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Вечното српско дерби меѓу Партизан и Црвена Звезда заврши без победник 1-1, но никој не зборува за резултатот туку за хаосот на трибинините и меѓусебната пресметка на „Гробарите“.

Македонец и Грк настрадаа во жестокиот судир на Гробарите

Македонец и Грк настрадаа во жестокиот судир на „Гробарите“

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Еден Македонец, еден Грк и двајца Хрвати се повредени во жестоката тепачка што се случи на трибината на „Гробарите“ за време на српското вечно дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан.

Што точно се случуваше меѓу Гробарите  Нападнаа па потоа буквално ги прегазија

Што точно се случуваше меѓу „Гробарите“: Нападнаа, па потоа буквално ги прегазија!

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Грдите сцени од стадионот на Партизан каде за време на „вечното дерби“ дојде до судир меѓу фракции на „Гробарите“, го обиколија светот.

 Гробарите се тепале за превласт на јужната трибина

„Гробарите“ се тепале за превласт на јужната трибина

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Ден по 156. „вечно“ дерби на српскиот фудбал, медиумите во соседството откриваат што точно се случувало на јужна трибина на стадионот на Партизан.

Во тепачката на белградското дерби повредени дваесетина лица

Во тепачката на белградското дерби повредени дваесетина лица

пред еден месец - Курир - Фудбал

Во големата тепачка што се случи синоќа на фудбалски натпревар меѓу Партизан и Црвената ѕвезда во Белград повреди се околу 20 лица.

Ужас на српското дерби татко со дете бегаше од хулиганите

Ужас на српското дерби, татко со дете бегаше од хулиганите

пред еден месец - Сител - Фудбал

Ден по 156.дерби фотографии од лице место го откриваат ужасот од однесувањето на навивачите. Србија е фрапирана од односот на хулиганите кои напаѓаа и родители со мали деца.

Падна крв во борбата за превласт на трибините

Падна крв во борбата за превласт на трибините

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Групата „Вандал бојс“ се обидела да ја преземе контролата на Јужна, па ја нападнале групата „Алкатраз“, кој владее со тој дел.

Во тепачката на белградското дерби повредени дваесетина лица  татко со синот на раменици бегал од хулиганите

Во тепачката на белградското дерби повредени дваесетина лица - татко со синот на раменици бегал од хулиганите

пред еден месец - Прес 24 - Спорт

Во големата тепачка што се случи синоќа на фудбалски натпревар меѓу Партизан и Црвената ѕвезда во Белград повреди се околу 20 лица.

Сакаа да им ја превземат власта на трибината но Алкатраз брзо го возврати ударот Видео фото

Сакаа да им ја превземат власта на трибината, но „Алкатраз“ брзо го возврати ударот (Видео+фото)

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Првично беше дека „Делии“ се инфилтрирале на трибината на навивачите на Партизан, но подоцна информациите беа корегирани Првично беше дека „Делии" се инфилтрирале на трибината на навивачите на Партизан, но подоцна информациите беа корегирани.

Во тепачката на белградското дерби повредени дваесетина лица

Во тепачката на белградското дерби повредени дваесетина лица

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Во големата тепачка што се случи синоќа на фудбалски натпревар меѓу Партизан и Црвената ѕвезда во Белград повреди се околу 20 лица.

Во тепачката на белградското дерби повредени дваесетина лица

Во тепачката на белградското дерби повредени дваесетина лица

пред еден месец - Идивиди - Фудбал

Во големата тепачка што се случи синоќа на фудбалски натпревар меѓу Партизан и Црвената ѕвезда во Белград повреди се околу 20 лица.

Видео Фото Масовна тепачка на белградското дерби Партизан  Црвена Звезда

Видео- Фото: Масовна тепачка на белградското дерби Партизан - Црвена Звезда

пред еден месец - Канал 5 - Живот

До инцидентот дојде во моментот кога околу 50-тина навивачи на Црвена Звезда почнале да ги кинат транспарентите на „Гробарите“, при што навивачите на Партизан веднаш физички се пресметале со „Делиите“.

Четирите крвави фотографии кои најдобро го опишуваат хоророт од големото српско дерби ја обиколија светската јавност

Четирите крвави фотографии кои најдобро го опишуваат хоророт од големото српско дерби ја обиколија светската јавност

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Големото дерби меѓу Партизан и Црвена Звезда одново донесе немили сцени на трибините, но за разлика од обично, овојпат големиот...

Крваво дерби во Белград повредени 17 навивачи на натпреварот Партизан  Црвена звезда

Крваво дерби во Белград, повредени 17 навивачи на натпреварот Партизан – Црвена звезда

пред еден месец - Канал 77 - Балкан

Најмалку 17 навивачи се повредени во тепачката што се случила на фудбалскиот натпревар меѓу Партизан и Црвена звезда во Белград.

Крваво дерби Повредени 17 навивачи на натпреварот Партизан  Црвена ѕвезда

Крваво дерби: Повредени 17 навивачи на натпреварот Партизан – Црвена ѕвезда

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

*Предупредување: Содржината на фотографиите и видеата може да ве вознемири Најмалку 17 навивачи се повредени во тепачката што се случи вчера на фудбалскиот натпревар меѓу Партизан и Црвена звезда во Белград.

Цел стадион пееше додека полицијата ги апсеше голите и крвави навивачи

Цел стадион пееше додека полицијата ги апсеше голите и крвави навивачи

пред еден месец - Курир - Фудбал

Голем инцидент изби на денешното „вечно“ дерби помеѓу Црвена Ѕвезда и Партизан. Крајниот резултат беше 1-1, но остана во втор план бидејќи вниманието го поривлакое навивачите кои почнаа голема тепачка на јужната трибина.

Времеплов
x