20
Голема реконструкција во владиниот состав

Голема реконструкција во владиниот состав

пред еден месец - Алфа - Македонија

Се најавува голема реконструкција во владиниот состав. Алијанса за Албанците најверојатно повеќе нема да биде дел од Владата, а министерското место за здравство ќе го земе СДСМ.

Заев со нови министри а Села оди во опозиција

Заев со нови министри, а Села оди во опозиција

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Кабинетот на Заев пред мини реконструкција на 6 месеци по неговото формирање. Првото проветрување на Илинденска денеска го најави Министерот без ресор Самка Ибраимовски кој во интересна рокада си обезбеди уште еден пратенички мандат.

Заев со нови министри а Села оди во опозиција

Заев со нови министри, а Села оди во опозиција

пред еден месец - Вечер - Македонија

Кабинетот на Заев пред мини реконструкција на 6 месеци по неговото формирање. Првото проветрување на Илинденска денеска го најави Министерот без ресор Самка Ибраимовски кој во интересна рокада си обезбеди уште еден пратенички мандат.

Ибраимовски ја напушта министерската функција ќе биде пратеник

Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

пред еден месец - MK News - Македонија

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја напушти министерската функција и ќе биде пратник во Собранието.

Завршени разговорите Заев  Ахмети за владиниот состав

Завршени разговорите Заев – Ахмети за владиниот состав

пред еден месец - MK News - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Владата на Заев пред поголема реконструкција  Села најверојатно парламентарна опозиција

Владата на Заев пред поголема реконструкција - Села најверојатно парламентарна опозиција

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Владата на Заев пред поголема реконструкција - Села најверојатно парламентарна опозиција Кабинетот на Заев пред мини реконструкција на 6 месеци по неговото формирање.

Се чека уште на Села: Заев и Ахмети ги договориле испразнетите министри

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Испразнето уште едно министерско место се најавува поголема промена во владиниот состав

Испразнето уште едно министерско место, се најавува поголема промена во владиниот состав

пред еден месец - Сител - Македонија

Напуштањето на министерската позиција на Самка Ибраимовски навестува поголеми промени во владиниот состав. Досега беше познато дека треба да бидат избрани министри за здравство и без ресор и заменик министер за образование.

Завршени разговорите Заев  Ахмети за владиниот состав

Завршени разговорите Заев - Ахмети за владиниот состав

пред еден месец - Сител - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред еден месец - Сител - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Од пратеник  генерален директор од министер  пратеник

Од пратеник - генерален директор, од министер – пратеник

пред еден месец - Телма - Македонија

Од пратеник - генерален директор, од  министер - пратеник. Двајца функционери од власта денеска направија рокади со функциите.

Завршени разговорите Заев  Ахмети за владиниот состав

Завршени разговорите Заев – Ахмети за владиниот состав

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Ковачевски нов директор на РЕК Битола

Ковачевски нов директор на РЕК Битола

пред еден месец - +Инфо - Економија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Завршени разговорите Заев  Ахмети за владиниот состав

Завршени разговорите Заев - Ахмети за владиниот состав

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Утре ќе бидат потврдени оставките на Ковачевски и Пендаровски

Утре ќе бидат потврдени оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски ќе бидат констатирани на почетокот на утрешната собраниска седница.

Се најавува поголема промена во владиниот состав Алијанса за Албанците нема да учествува во Владата

Се најавува поголема промена во владиниот состав, Алијанса за Албанците нема да учествува во Владата?

пред еден месец - Курир - Македонија

Напуштањето на министерската позиција на Самка Ибраимовски навестува поголеми промени во владиниот состав. Досега беше познато дека треба да бидат избрани министри за здравство и без ресор и заменик министер за образование.

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред еден месец - Курир - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Ибраимовски си поднесе оставка на повидок реконструкција на владата

Ибраимовски си поднесе оставка, на повидок реконструкција на владата

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Ибраимовски вели во министерската фотелја ќе го наследи кадар од неговата партија ПЦЕР.  Ибраимовски вели покрај промените кои тој ги повлекува и во ресорот здравство очекува и други новини во владината структура.

Испразнето уште едно министерско место  се најавува поголема промена во владиниот состав

Испразнето уште едно министерско место - се најавува поголема промена во владиниот состав

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Напуштањето на министерската позиција на Самка Ибраимовски навестува поголеми промени во владиниот состав. Досега беше познато дека треба да бидат избрани министри за здравство и без ресор и заменик министер за образование.

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Завршени разговорите Заев  Ахмети за владиниот состав

Завршени разговорите Заев – Ахмети за владиниот состав

пред еден месец - A1on - Македонија

Пратеникот Артан Груби од ДУИ денеска потврди дека се заршени разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав.

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

Собранието утре ќе ги потврди оставките на Ковачевски и Пендаровски

пред еден месец - 24 вести - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Пратеникот Васко Ковачевски од пратеничка во директорска фотелја

Пратеникот Васко Ковачевски од пратеничка во директорска фотелја

пред еден месец - Макфакс - Македонија

Пратеникот на СДСМ, Васко Ковачевски, замнува од функцијата пратеник и ќе биде новиот директор на „Рек Битола“, потврдија собраниски извори за Макфакс.

ПРОМЕНИ ВО ВЛАДАТА Алијанса за Албанците на Зијадин Села нема да учествува во владата Самка не е повеќе министер

ПРОМЕНИ ВО ВЛАДАТА: Алијанса за Албанците на Зијадин Села нема да учествува во владата, Самка не е повеќе министер!

пред еден месец - Infomax - Македонија

Напуштањето на министерската позиција на Самка Ибраимовски навестува поголеми промени во владиниот состав. Досега беше познато дека треба да бидат избрани министри за здравство и без ресор и заменик министер за образование.

Ибраимовски ја напушта министерската функција ќе биде пратеник

Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

пред еден месец - Алфа - Македонија

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја напушти министерската функција и ќе биде пратник во Собранието.

Испразнето уште едно место во Владата

Испразнето уште едно место во Владата

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Според информациите на МИА, ќе бидат направени и други промени во владиниот состав освен пополнувањето на испразнетите места.

Ковачевски поднесе оставка од Собранието

Ковачевски поднесе оставка од Собранието

пред еден месец - A1on - Македонија

Пратеникот на СДСМ, Васко Ковачевски, замнува од функцијата пратеник. „Сметам дека ја оправдав довербата на граѓаните, имајќи предвид дека веќе два мандати сум во Собранието.

Васко Ковачевски заминува во РЕК Битола

Васко Ковачевски заминува во РЕК Битола

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

На почетокот на утрешната собраниска седница ќе бидат констатирани оставките на пратениците Васко Ковачевски и Стево Пендаровски.

Ибраимовски ја напушта министерската функција ќе биде пратеник

Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

пред еден месец - Сител - Македонија

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја напушти министерската функција и ќе биде пратник во Собранието.

Ибраимовски ја напушта министерската функција ќе биде пратеник

Ибраимовски ја напушта министерската функција, ќе биде пратеник

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Министерот без ресор Самка Ибраимовски задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, најави дека ќе ја напушти министерската функција и ќе биде пратник во Собранието.

Времеплов
x