20
ЗИДАН НЕ МЕНУВА НИШТО Не барам замена за Бензема

ЗИДАН НЕ МЕНУВА НИШТО: Не барам замена за Бензема

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид после полуфиналето од Светското клупско првенство, во кој неговиот тим едвај ја победи Ал Џезеира со (2:1), вели дека е задоволен од ефектот на напаѓачите.

Фудбалерите на Реал се подбивале со голманот на Ал Џазира

Фудбалерите на Реал се подбивале со голманот на Ал Џазира

пред еден месец - Идивиди - Фудбал

Стрелецот на победоносниот гол за Реал Мадрид во полуфиналето на Светското клупско првенство, Герет Бејл, призна дека тој и неговите соиграчи се потсмеваа со голманот на Ал Џезира, Али Хасеиф во почетокот на средбата.

Зидан и Перез на вечера во Абу Даби договориле Еден Азар доаѓа на Сантијаго Бернабеу

Зидан и Перез на вечера во Абу Даби договориле: Еден Азар доаѓа на „Сантијаго Бернабеу“

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Европскиот и светски клупски првак Реал Мадрид тргнува во реновирање на својата навална линија. Тренерот Зинедин Зидан и...

Фудбалерите на Реал се подбивале со голманот на Ал Џазира

Фудбалерите на Реал се подбивале со голманот на Ал Џазира

пред еден месец - A1on - Фудбал

Стрелецот на победоносниот гол за Реал Мадрид во полуфиналето на Светското клупско првенство, Герет Бејл, призна дека тој и неговите соиграчи се потсмеваа со голманот на Ал Џезира, Али Хасеиф во почетокот на средбата.

Фудбалерите на Реал се подбивале со голманот на Ал Џазира

Фудбалерите на Реал се подбивале со голманот на Ал Џазира

пред еден месец - Курир - Фудбал

Стрелецот на победоносниот гол за Реал Мадрид во полуфиналето на Светското клупско првенство, Герет Бејл, призна дека тој и неговите соиграчи се потсмеваа со голманот на Ал Џезира, Али Хасеиф во почетокот на средбата.

Реал Мадрид преку Ал Џазира за финале со Гремио во клупското СП

Реал Мадрид преку Ал Џазира за финале со Гремио во клупското СП

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Реал Мадрид и Гремио ќе играат во големото финале на Светското клупско фудбалско првенство во Абу Даби. „Кралскиот“ клуб...

ВАР технологијата направи циркус на мечот во Абу Даби

ВАР-технологијата направи циркус на мечот во Абу Даби

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Голови се признаваа, па поништуваа на мечот помеѓу Реал Мадрид и Ал Џизира, ВАР технологијата добива се повеќе и повеќе критики бидејќи се губи вистинската смисла на делителите на правдата долу на теренот.

Циркузот за кои се збори на големо Реал Мадрид Ал Џезира и главниот судија

Циркузот за кои се збори на големо: Реал Мадрид, Ал Џезира и главниот судија

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Натпреварот меѓу Ал Џезира и Реал Мадрид вчеравечер беше еден од најчудните натпревари во однос на судиските одлуки. Судијата си играше топло ладно со двата фудбалски тимови.

Зидан нема да барал друг напаѓач Бензема бил многу добар а кутриот Французин се изнапромашува

Зидан нема да барал друг напаѓач, Бензема бил многу добар, а кутриот Французин се изнапромашува

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Францускиот напаѓач делуваше очајно против Ал Џизира. Реал Мадрид потешко од очекувањата избори пласман во финалето од Светското клупско првенство откако со пресврт од 2-1 славеше над Ал Џизира.

Реал во финалето на Светското клупско првенство

Реал во финалето на Светското клупско првенство

пред еден месец - Сител - Фудбал

Актуелниот европски првак Реал Мадрид ќе ја брани и титулата на Светското клупско првенство што се одржува во Абу Даби. Реал...

 Кралевите закажаа финале со Гремио

„Кралевите“ закажаа финале со Гремио

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Реал со многу мака го совлада домашниот тим на Ал Џазира. Победата со 2:1 е остварена во второто полувреме откако во првото...

Зидан со јасен одговор на прашањата околу иднината на Бензема во Реал

Зидан со јасен одговор на прашањата околу иднината на Бензема во Реал

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Зинедин Зидан го искоментира настапот на Карим Бензема во полуфиналето на Светското клупско првенство, откако францускиот напаѓач беше критикуван за неговите промашувања.

Реал се спаси од срам со пресврт ја победи Ал Џазира

Реал се спаси од срам, со пресврт ја победи Ал Џазира

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Фудбалерите на Реал Мадрид се пласираа во финалето на Светското клупско првенство откако со пресврт славеа над Ал Џазира со 2:1 (0:1).

Бејл извади еден заклучок по инстантниот ефект кој го имаше во полуфиналето со Ал Џезира

Бејл извади еден заклучок по инстантниот ефект кој го имаше во полуфиналето со Ал Џезира

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Герет Бејл имаше ексресно влијание во полуфиналето на Светското клупско првенство и со својот прв допир со топката му донесе победа на Реал Мадрид на мечот против Ал Џезира (2:1), а токму тој беше првиот кој даде изјава по крајот на средбата.

Реал се пласира во финалето на Светското клупско првенство

Реал се пласира во финалето на Светското клупско првенство

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Реал со пресврт во вториот дел, во полуфиналето на ова натпреварување ја совлада екипата на Ал Џазира од Обединети Арапски Емирати со 2-1, иако по првиот дел „кралевите“ имаа негатива од 0-1.

Бејл херој на Реал Мадрид Роналдо со нов рекорд Кралевите во финалето на Светското клупско првенство

Бејл херој на Реал Мадрид, Роналдо со нов рекорд, Кралевите во финалето на Светското клупско првенство

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

По тешко извојувана битка, тимот на Зинедин Зидан мина победнички. Реал Мадрид се изнамачи, но стигна до победа од 2-1 против Ал Џизира и со тоа успеа да избори пласман во финалето од Светското клупско првенство.

Роналдо со нов рекорд Реал во финалето на Светско клупско

Роналдо со нов рекорд, Реал во финалето на Светско клупско

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Иако на полувремето губеше со 0:1, шпанскиот гигант со два гола во вториот дел успеа да стигне до очекуваната победа над...

Реал се бламираше промашуваше и на крајот победи со Ал Џазира

Реал се бламираше, промашуваше и на крајот победи со Ал Џазира

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Актуелниот светски клупски првак Реал Мадрид се пласира во финалето на Светското првенство за клубови кое се игра во Абу Даби, откако во еден неверојатно необичен натпревар ја совлада Ал Џазира, тимот од Обединетите Арапски Емирати со 2-1.

Бејл влезе во игра и со првиот допир со топката го одведе Реал во финалето на клупскиот мундијал

Бејл влезе во игра и со првиот допир со топката го одведе Реал во финалето на клупскиот мундијал

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид се изнамачи против Ал Џезира во полуфиналето на Светското клупско првенство, без разлика на тоа што имаше комплетна иницијатива и безброј шанси да оствари сигурна победа уште во раната фаза на мечот.

Голманот на Ал Џизира ги стави ѕвездите на Реал Мадрид во очај

Голманот на Ал Џизира ги стави ѕвездите на Реал Мадрид во очај!

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Ал Џазира со водство на полувремето против Реал Мадрид во рамките на Светското клупско првенство во Обединетите Арапски Емирати.

Светско клупско првенство Реал М и Гремио за титулата во Абу Даби

Светско клупско првенство: Реал М. и Гремио за титулата во Абу Даби

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Фото: fifa.com Реал Мадрид ќе биде противник на Гремио во големото финале на Светското клупско фудбалско првенство во Абу Даби.

Тренерот на Ал Џазира Против Реал ќе ни требаат три автобуси

Тренерот на Ал Џазира: Против Реал ќе ни требаат три автобуси

пред еден месец - Идивиди - Фудбал

Во пресрет на вечерашниот дуел со Реал мадрид, тренерот на Ал Џазира, Хенк тен Кате пристапи со чувство за хумор. Тој со...

Реал се измачи Со пресврт против Ал Џазира до финале на Светското клупско првенство

Реал се измачи: Со пресврт против Ал Џазира до финале на Светското клупско првенство

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Фудбалерите на Реал Мадрид се пласираа во финалето на Светското клупско првенство, откако денеска во Абу Даби ја совладаа екипата на Ал Џазира со резултат од 2:1, после пресврт.

Тренерот на Ал Џазира Против Реал ќе ни требаат три автобуси

Тренерот на Ал Џазира: Против Реал ќе ни требаат три автобуси

пред еден месец - Курир - Фудбал

Во пресрет на вечерашниот дуел со Реал мадрид, тренерот на Ал Џазира, Хенк тен Кате пристапи со чувство за хумор. Тој со...

Тен Кате го пецна Мурињо и откри како ќе игра против Реал Потребни ни се три автобуси

Тен Кате го пецна Мурињо и откри како ќе игра против Реал: Потребни ни се три автобуси

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Денеска на програмата на Светското клупско првенство е второто полуфинале во кое домаќинот Ал Џезеира ќе се обиде да се надмине себеси и да го изненади актулениот европски шампион Реал Мадрид.

Тен Кате Против Реал ќе ми требаат три автобуси

Тен Кате: Против Реал ќе ми требаат три автобуси

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Тренерот на Ал Џазира, холандскиот стратег Хенк Тен Кате, на интересен начин го најави полуфиналниот дуел со Реал Мадрид, во рамките на Светското клупско првенство.

Рамос го пропушта Светското клупско првенство

Рамос го пропушта Светското клупско првенство

пред еден месец - A1on - Фудбал

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос поради повреда нема да игра на Светскиот клупски шампионат. Рамос не го издржа тренингот со својата екипа во Абу Даби, бидејќи почувствува повреда на задниот дел од листот и тој ќе мора да паузира.

Рамос го пропушта Светското клупско првенство

Рамос го пропушта Светското клупско првенство

пред еден месец - Курир - Фудбал

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос поради повреда нема да игра на Светскиот клупски шампионат. Рамос не го издржа тренингот со својата екипа во Абу Даби, бидејќи почувствува повреда на задниот дел од листот и тој ќе мора да паузира.

Гремио прв финалист на Светското клупско првенство

Гремио прв финалист на Светското клупско првенство

пред еден месец - Сител - Фудбал

Гремио прв финалист на Шампионот на Јужна Америка, бразилскиот тим Гремио е првиот финалист на Светското клупско првенство што се игра во Обединетите Арапски Емирати.

Рамос го пропушта Светското клупско првенство

Рамос го пропушта Светското клупско првенство

пред еден месец - Идивиди - Фудбал

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос поради повреда нема да игра на Светскиот клупски шампионат. Рамос не го издржа тренингот со својата екипа во Абу Даби, бидејќи почувствува повреда на задниот дел од листот и тој ќе мора да паузира.

Времеплов
x