20
Од плус 4  кадетите стасаа само до пораз од Израел

Од плус 4, кадетите стасаа само до пораз од Израел

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Машката кадетска репрезентација на Израел ги победи врсниците од Македонија со 29-27 во премиерниот меч од турнирот што се...

  Видео  Во Васлуи македонските кадети се поразени од Израел

( Видео) Во Васлуи македонските кадети се поразени од Израел

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Кадетската репрезентација на Македонија стартуваше со пораз на меѓународниот кадетски турнир во Васлуи (Романија). Подобри од нашите кадети беа врсниците од Израел, кои не совладаа со резултат 27:29 (16:12).

Кадетите загубија од Израел на стартот од турнирот во Романија

Кадетите загубија од Израел на стартот од турнирот во Романија

пред еден месец - Екипа - Ракомет

Машката кадетска репрезентација на Македонија загуби од Израел со 27-29 на стартот од Меѓународниот пријателски турнир во Васлуи, Романија.

Нов  тест  на силата за кадетите

Нов „тест“ на силата за кадетите

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Избраниците на Брестовац викендов ќе се пробаат со Романија, Израел и Украина Машката кадетска репрезентација на Македонија викендов ќе има нов тест на силата (по турнир во Плоцк, Полска).

Македонските кадети на турнир во Романија

Македонските кадети на турнир во Романија

пред еден месец - Екипа - Ракомет

Машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија од денеска до 17 декември ќе настапи на турнир во Васлуи, Романија.

Израел прв тест за кадетите во Васлуи

Израел прв тест за кадетите во Васлуи

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Кадетската репрезентација на Македонија (до 18 години) денеска со натпревар против Израел од 18:30 часот го почнува меѓународниот подготвителен турнир што се игра во Романија.

Времеплов
x