20
ВМРО ДПМНЕ и вечерва продолжи со протестите

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва продолжи со протестите

пред 4 недели - Сител - Македонија

Embedded video for ВМРО-ДПМНЕ и вечерва продолжи со протестите Со протест пред Министерството за правда активисти и поддржувачи...

ВМРО ДПМНЕ одржа протест пред Министерството за правда

ВМРО-ДПМНЕ одржа протест пред Министерството за правда

пред 4 недели - Канал 5 - Македонија

Од ВМРО-ДПМНЕ бараат безусловно запирање на, како што велат, „сите овие процеси на политичкиот прогон и пуштање на слобода на лицата опфатени со прогонот“.

ВМРО ДПМНЕ одржа протест пред Министерството за правда

ВМРО-ДПМНЕ одржа протест пред Министерството за правда

пред 4 недели - +Инфо - Македонија

Со протест пред Министерството за правда активисти и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ и вечерва побара ослободување на нивните сопартијци и на другите притворени лица вклучени во настаните во Собранието од 27 април.

ВМРО ДПМНЕ и вечерва на протест побара ослободување на сопартијците

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва на протест побара ослободување на сопартијците

пред 4 недели - 24 вести - Македонија

Со протест пред Министерството за правда активисти и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ и вечерва побара ослободување на нивните сопартијци и на другите притворени лица вклучени во настаните во Собранието од 27 април.

ПРОТЕСТОТ ПРОДЛОЖУВА Следете го протестот на ВМРО ДПМЕ во живо од пред Министерството за правда

ПРОТЕСТОТ ПРОДЛОЖУВА: Следете го протестот на ВМРО-ДПМЕ во живо од пред Министерството за правда

пред 4 недели - Infomax - Македонија

Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава.  Власта предводена од Зоран Заев ги стави во своја служба  правосудните органи и преку нив врши политички прогон на неистомислениците.

ВМРО ДПМНЕ хунтата на власт ја зароби државата

ВМРО-ДПМНЕ: хунтата на власт ја зароби државата

пред 4 недели - Алфа - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжува со протестите. За 18 часот е закажан собир пред Министерството за правда. ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжува со протестите.

ВМРО ДПМНЕ СО ТРИ БАРАЊА Хунтата на СДСМ ги гази законите и ја зароби целата држава протест во 18 часот пред Министерството за правда

ВМРО-ДПМНЕ СО ТРИ БАРАЊА: Хунтата на СДСМ ги гази законите и ја зароби целата држава, протест во 18 часот пред Министерството за правда!

пред 4 недели - Infomax - Македонија

Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава.  Власта предводена од Зоран Заев ги стави во своја служба  правосудните органи и преку нив врши политички прогон на неистомислениците.

ВМРО ДПМНЕ и вечерва протестираше

ВМРО ДПМНЕ и вечерва протестираше

пред 4 недели - Нова ТВ - Македонија

Со протест пред Министерството за правда активисти и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ и вечерва побара ослободување на нивните сопартијци и на другите притворени лица вклучени во настаните во Собранието од 27 април.

ВМРО ДПМНЕ Правната држава ќе биде вратена а сите незаконски постапки ќе бидат ревидирани

ВМРО-ДПМНЕ: Правната држава ќе биде вратена, а сите незаконски постапки ќе бидат ревидирани

пред 4 недели - Сител - Македонија

Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава. Власта предводена од Зоран Заев ги стави во своја служба правосудните органи и преку нив врши политички прогон на неистомислениците, се наведува во соопштението на ВМРО- ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ на протест во 18 часот: Хунтата на СДСМ ги гази законите и ја зароби целата држава

пред 4 недели - ТВ Нова - Македонија

Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава.  Власта предводена од Зоран Заев ги стави во своја служба  правосудните органи и преку нив врши политички прогон на неистомислениците.

ВМРО ДПМНЕ Хунтата на СДСМ ги гази законите и ја зароби целата држава протест во 18 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Хунтата на СДСМ ги гази законите и ја зароби целата држава, протест во 18 часот

пред 4 недели - Курир - Македонија

Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава.  Власта предводена од Зоран Заев ги стави во своја служба  правосудните органи и преку нив врши политички прогон на неистомислениците.

ВМРО ДПМНЕ Хунтата на СДСМ ги гази законите и ја зароби целата држава протест во 18 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Хунтата на СДСМ ги гази законите и ја зароби целата држава, протест во 18 часот

пред 4 недели - Infomax - Македонија

Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава.  Власта предводена од Зоран Заев ги стави во своја служба  правосудните органи и преку нив врши политички прогон на неистомислениците.

ВМРО ДПМНЕ Правната држава ќе биде вратена а сите незаконски постапки ќе бидат ревидирани

ВМРО-ДПМНЕ: Правната држава ќе биде вратена, а сите незаконски постапки ќе бидат ревидирани

пред 4 недели - Прес 24 - Македонија

Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава. Власта предводена од Зоран Заев ги стави во своја служба правосудните органи и преку нив врши политички прогон на неистомислениците, се наведува во соопштението на ВМРО- ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ попладне на протест пред Министерството за правда

ВМРО-ДПМНЕ попладне на протест пред Министерството за правда

пред 4 недели - +Инфо - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ  бара ослободување на сите притворени за насилството во Собранието на 27 април и најави протест попладне пред Министерството за правда.

ВМРО ДПМНЕ попладне на протест пред Минисерството за правда

ВМРО-ДПМНЕ попладне на протест пред Минисерството за правда

пред 4 недели - 24 вести - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и за денеска најави протест за во 18 часот пред Министерството за правда. Партијата останува на своите барања,...

ВМРО  ДПМНЕ  Правната држава ќе биде вратена а сите незаконски постапки ќе бидат ревидирани

ВМРО – ДПМНЕ : Правната држава ќе биде вратена, а сите незаконски постапки ќе бидат ревидирани

пред 4 недели - Канал 5 - Македонија

Судовите се под страшен притисок не судат врз база на аргументи туку по диктат на власта. По налог на хунтата на власт монтира случај за тероризам против македонски патриоти и луѓе кои дале и даваат свој придонес во општеството.

ВМРО ДПМНЕ Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава

ВМРО-ДПМНЕ: Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава

пред 4 недели - A1on - Македонија

„Хунтата ги гази законите и ја зароби целата држава. Власта предводена од Зоран Заев ги стави во своја служба правосудните органи и преку нив врши политички прогон на неистомислениците.

Протест на ВМРО ДПМНЕ попладнево пред затворот во Шуто Оризари

Протест на ВМРО-ДПМНЕ попладнево пред затворот во Шуто Оризари

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протестите за правдина, од денеска тие секој втор ден ќе одржуваат и пред истражниот затвор во Шуто Оризари, не само пред Министерството за правда.

Пред истражниот затвор Шуто Оризари таму и денеска протестира ВМРО ДПМНЕ

Пред истражниот затвор Шуто Оризари, таму и денеска протестира ВМРО-ДПМНЕ

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Пред истражниот затвор Шуто Оризари, таму и денеска протестира ВМРО-ДПМНЕ Членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ...

ВМРО ДПМНЕ пак на протест пред Шутка

ВМРО-ДПМНЕ пак на протест пред Шутка

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ попладнево пак излезе на протест пред истражниот затвор Ш утка и побара ослободување од притвор на сите обвинети за насилството во С обранието на 27 април.

Опозицијата и денеска ќе протестира пред затворот во Шуто Оризари

Опозицијата и денеска ќе протестира пред затворот во Шуто Оризари

пред еден месец - Кајгана - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ најави протести во 16 часот пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари каде ќе има повеќе обраќања пред присутните.

ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ Следете го протестот во живо од пред истражниот затвор Шутка

ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ: Следете го протестот во живо од пред истражниот затвор „Шутка“

пред еден месец - Infomax - Македонија

Продолжуваат протестите со барање за ослободување на политичките притвореници, преку кои хунтата на власт се реваншира со своите политички неистомисленици Протестите во организација на ВМРО-ДПМНЕ и денес продолжија пред истражниот затвор во Шутка.

ВМРО ДПМНЕ Власта ги крши основните човекови права

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ги крши основните човекови права

пред еден месец - Алфа - Македонија

Хунтата на власт ја зароби правната држава и правосудните органи ги користи како средство за политички прогон на неистомислениците.

ВМРО ДПМНЕ Власта ги крши основните човекови права

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ги крши основните човекови права

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Интегрален текст Македонија е единствената земја каде се врши политички прогон на неистомисленици и апсење на пратеници....

ВМРО ДПМНЕ Власта ги крши основните човекови права

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ги крши основните човекови права

пред еден месец - Вечер - Македонија

Интегрален текст Македонија е единствената земја каде се врши политички прогон на неистомисленици и апсење на пратеници....

ВМРО ДПМНЕ Власта ги крши основните човекови права

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ги крши основните човекови права

пред еден месец - Сител - Македонија

Македонија е единствената земја каде се врши политички прогон на неистомисленици и апсење на пратеници. Власта ги крши основните човекови права и монтира обвиненија за тероризам против 36 македонски патриоти само затоа што си ја сакаат државата.

ВМРО  ДПМНЕ на протест пред затворот во Шуто Оризари

ВМРО – ДПМНЕ на протест пред затворот во Шуто Оризари

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Македонија е единствената земја каде се врши политички прогон на неистомисленици и апсење на пратеници.  Власта ги крши основните...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ги крши основните човекови права

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

Македонија е единствената земја каде се врши политички прогон на неистомисленици и апсење на пратеници. Власта ги крши основните човекови права и монтира обвиненија за тероризам против 36 македонски патриоти само затоа што си ја сакаат државата.

ВМРО ДПМНЕ Власта монтира обвиненија за тероризам против 36 македонски патриоти само затоа што си ја сакаат државата

ВМРО-ДПМНЕ: Власта монтира обвиненија за тероризам против 36 македонски патриоти само затоа што си ја сакаат државата

пред еден месец - Курир - Без катеторија

Македонија е единствената земја каде се врши политички прогон на неистомисленици и апсење на пратеници.  Власта ги крши основните...

ВМРО ДПМНЕ денеска ќе протестира пред затворот Шутка

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира пред затворот Шутка

пред еден месец - +Инфо - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска  ќе протестира пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари каде ќе има повеќе обраќања пред присутните, информираат од партијата.

Времеплов
x