20
Во Загреб како да не се игра ЕП

Во Загреб како да не се игра ЕП

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

Нема ракометна еуфорија во хрватската престолнина Од Загреб за „Македонски спорт“ Весна Николовска Разочарувачки делува Загреб! Ракометна еуфорија воопшто нема, а и хрватската престолнина делува празно и пусто.

Загрепчани бесни бидејќи е заборавен јазикот на домаќинот

Загрепчани бесни бидејќи е заборавен јазикот на домаќинот

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

„Ма каков ракомет. Луѓето се разоачарани, на ниту еден банер по повод Европското првенство не стои порака на хрватски јазик“, ни рекоа новинарите кои ги затекнавме во Арена Загреб.

 Фалангата  го живна Загреб  Пазете се доаѓаат опасните Македонци

„Фалангата“ го живна Загреб: Пазете се доаѓаат опасните Македонци

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Фановите на македонската репрезентација денеска ги има во мал број, но затоа утре се очекува Арената Загреб да биде обоена во „црвено-жолто“.

Хрватите ни порачаа  Ќе навиваме за Македонија  победете ја Словенија и  спуштете  го Вујо на земја

Хрватите ни порачаа: Ќе навиваме за Македонија, победете ја Словенија и „спуштете“ го Вујо на земја

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Топло добредојде добивме уште на хрватската граница СПЕЦИЈАЛНО ОД ХРВАТСКА, МАРИЈА КОВАЧЕВА Македонските навивачи дефинитивно се едни од омилените во Хрватска.

 Фалангата  мора да биде подготвена  Словенците најавуваат 10 000 навивачи против Македонија

„Фалангата“ мора да биде подготвена: Словенците најавуваат 10.000 навивачи против Македонија

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Дуелот меѓу Македонија и Словенија се игра утревечер во Загреб, во рамките од првото коло на Европското ракометно првенство...

Ракометна еуфорија во име   Македонија

Ракометна еуфорија во име - Македонија

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Македонската нација е на нозе, уште два дена нè делат од дуелот со Словенија на стартот на Европското првенство во Хрватска.

ЕП ракомет 2018  Германците се плашат од балканските навивачи

ЕП ракомет 2018: Германците се плашат од балканските навивачи

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

- Во група сме со три репрезентации од Балканот. Слушнав дека повеќе од 5.000 словенечки навивачи ќе го поддржат својот тим во Загреб.

Времеплов
x