20
Football Leaks  Меси годишно заработува над 100 милиони евра

Football Leaks: Меси годишно заработува над 100 милиони евра!

пред 4 дена - Вечер - Спорт

Преку документи од „ Фудбал Ликс“ ова се деталите од новиот договор на Лео Меси со Барселона, според кој Аргентинецот има...

Фудбал Ликс открива  Меси има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра

Фудбал Ликс открива: Меси има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра!

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Медиапарт преку документи добиени од „Фудбал Ликс“ ги откри деталите од новиот договор на Лео Меси со Барселона, Аргентинецот...

Астрономскиот договор на Меси поставува нови стандарди во историјата  Познато колку точно пари заработува Аргентинецот на годишно ниво

Астрономскиот договор на Меси поставува нови стандарди во историјата: Познато колку точно пари заработува Аргентинецот на годишно ниво

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Лионел Меси пред ивесно време стави крај на сагата и стави потпис на нов договор со каталонскиот гигант Барселона, а иако...

Легендарниот Фелер со јасен став  Само еден играч вреди над 100 милиони евра

Легендарниот Фелер со јасен став: Само еден играч вреди над 100 милиони евра!

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Во изминативе неколку години се случува вистинско лудило кога се во прашање фудбалските трансфери и се прават зделки кои лесно ја надминуваат и границата од 100 милиони евра.

Ракитиќ сакаше да го чува Меси и остана со  скршена кичма

Ракитиќ сакаше да го чува Меси и остана со „скршена кичма“

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Во нападот на Барселона, Лионел Меси и Иван Ракитиќ многу често соработуваат и се кошмар за противничките екипи. Сега, на еден од тренинзите на Барселона, двете ѕвезди беа на спротивните страни.

Времеплов
x