20
За одбрана на златото  Германците ќе добијат по 250 000 евра

За одбрана на златото, Германците ќе добијат по 250.000 евра!

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Ако го освојат шампионатот во Хрватска, тогаш германските ракометари ќе може да сметаат на оваа сума, која е минимална, вели претседателот на нивната федерација, Боб Ханинг.

Екстра стимул  РФМ со премија од 100 000 евра за пласман во полуфинале

Екстра стимул, РФМ со премија од 100.000 евра за пласман во полуфинале

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

На ракометарите за секоја од поминатите фази на Европското првенство ќе следуваат различни премии Македонската ракометна репрезентација ќе добие премија од 100.

Ракометарите ќе поделат 100 000 евра ако влезат во полуфиналето

Ракометарите ќе поделат 100.000 евра ако влезат во полуфиналето

пред една недела - Вечер - Спорт

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

Премија од 100 000 евра за ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

Премија од 100.000 евра за ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

пред една недела - +Инфо - Спорт

Ракометната федерација на Македонија (РФМ), односно претседателот Живко Мукаетов ветил премија од 100.000 евра за ракометарите, доколку успеат да стигнат до полуфиналето на Европскиот шампионат во Хрватска.

Премија од 100 000 евра за ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

Премија од 100.000 евра за ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Ова е најголемата премија која досега е во „игра“ за една наша селекција. Воедно, првиот човек на РФМ, Мукаетов ги одреди и премиите за пласман во фаза на ЕП, а таа ќе изнесува 30.

Ракометарите ќе поделат 100 000 евра ако влезат во полуфиналето

Ракометарите ќе поделат 100.000 евра ако влезат во полуфиналето

пред една недела - Макфакс - Спорт

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

Ракометарите ќе поделат 100 000 евра ако влезат во полу финалето

Ракометарите ќе поделат 100.000 евра ако влезат во полу-финалето

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) на чело со првиот човек Живко Мукаетов со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полу-финалето на Европското првенство.

Доколку влезат во полуфиналето ракометарите ќе поделат 100 000 евра

Доколку влезат во полуфиналето ракометарите ќе поделат 100.000 евра

пред една недела - Денар - Спорт

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

Еве колкава сума ќе добијат ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

Еве колкава сума ќе добијат ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

пред една недела - Скопје Инфо - Спорт

Македонската ракометна репрезентација ќе добие рекордна парична премија доколку стигне до полуфиналето на Европското првенство што стартува денеска во Хрватска.

Еве колкава сума ќе добијат ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП

Еве колкава сума ќе добијат ракометарите ако стигнат до полуфинале на ЕП!

пред една недела - Вечер - Спорт

Македонската ракометна репрезентација ќе добие рекордна парична премија доколку стигне до полуфиналето на Европското првенство што стартува денеска во Хрватска.

РФМ ги објави премиите за ракометарите

РФМ ги објави премиите за ракометарите

пред една недела - Вечер - Македонија

На завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со машките репрезентативни сениори...

И РФМ најави награден паричен фонд за успех на ЕП во Хрватска

И РФМ најави награден паричен фонд за успех на ЕП во Хрватска

пред една недела - РК Металург - Ракомет

По вчерашните информации за огромната награда од 250000 евра што ќе ја добие секој германски репрезентативец за освоено злато на ЕП во Хрватска, стигнаа најави дека и нашите избраници ќе бидат наградени за секој успех постигнат во Хрватска.

Премија од 100 000 евра за пласман во полуфиналето на Македонија

Премија од 100.000 евра за пласман во полуфиналето на Македонија

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

За секоја од поминатите фази на континенталниот собир следуваат различни премии Македонската ракометна репрезентација ќе добие премија од 100.

РФМ најави премии  Ракометарите ќе добијат 100 000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

РФМ најави премии: Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

пред една недела - Дерби - Ракомет

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за остварен успех на овој шампионат.

Ракометарите ќе поделат 100 000 евра ако влезат во полуфиналето

Ракометарите ќе поделат 100.000 евра ако влезат во полуфиналето

пред една недела - Кајгана - Ракомет

Првиот човек на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, со рекордна премија ќе ги награди ракометарите доколку тие успеат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство.

250 000 евра премии за Германците за одбрана на титулата

250.000 евра премии за Германците за одбрана на титулата

пред една недела - Сител - Ракомет

Четврт милион евра ќе поделат германските ракометари доколку ја одбранат титулата Европски шампион, на претстојното првенство во Хрватска, што ќе се игра од утре до 28 јануари.

Германците за одбрана на титулата ќе добијат 250 000 евра премија

Германците за одбрана на титулата ќе добијат 250.000 евра премија

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Ракометната Федерација на Германија најави премија од 250.000 евра кои ракометарите ќе ги поделат, доколку уште еднаш да дојдат до златниот медал, како што тоа беше случај пред две години во Полска.

Премија од 250 илјади евра за одбрана на титулата за Германија

Премија од 250 илјади евра за одбрана на титулата за Германија

пред една недела - A1on - Ракомет

Доколку германските ракометари ја одбранат титулата Европски шампион на првенството во Хрватска тие меѓусебе ќе поделат четврт милион евра.

Мукаетов ги испрати ракометарите

Мукаетов ги испрати ракометарите

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

Првиот човек на РФМ, заедно со генералниот секретар Филип Милошевски ги поздравија репрезентативците пред заминувањето на...

Времеплов
x