20
Чупиќ   Карачиќ   Циндриќ   Трилингот  кој ја избомбардира Србија од сите позиции

Чупиќ – Карачиќ – Циндриќ: „Трилингот" кој ја избомбардира Србија од сите позиции

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

На крајот, сигурни, убедливи плус десет (32:22) за „каубоите“, и најава дека тимот на Лино Червар и „вардаровите шампионски сили“ е спремен да оди докрај.

Хрватска убедливо против Србија  Французите со еден разлика ја совладаа Норвешка

Хрватска убедливо против Србија, Французите со еден разлика ја совладаа Норвешка

пред една недела - A1on - Ракомет

Домаќинот Хрватска со убедливи 10 разлика славеше против селекцијата на Србија во првото коло од фазата по групи на Европското првенство во ракомет.

Хрватска пресилна за Србија  Франција драматично до прва победа на ЕП

Хрватска пресилна за Србија, Франција драматично до прва победа на ЕП

пред една недела - Дерби - Ракомет

Хрватска славеше убедливо во балканското дерби против Србија (32:22) на денеска започнатото ракометно Европско првенство,...

Времеплов
x