20
Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

пред 6 дена - Сител - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 6 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Доаѓа студ снег и вистинска зима  температурите под нулата

Доаѓа студ, снег и вистинска зима - температурите под нулата

пред 7 дена - Прес 24 - Македонија

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Температурите одат во минус пристигнуваат ладни денови и снег  од понеделник нови промени

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег - од понеделник нови промени

пред 7 дена - Прес 24 - Македонија

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Од утре постудено доаѓа снегот

Од утре постудено, доаѓа снегот

пред 7 дена - MK News - Македонија

Утре кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што во следните два дена ќе услови врнежи од снег да има и во некои котлини, особено во северните делови.

Температурите одат во минус пристигнуваат ладни денови и снег

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Температурите одат во минус пристигнуваат ладни денови и снег  колку долго ќе се смрзнуваме

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег - колку долго ќе се смрзнуваме

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Од утре постудено доаѓа снегот

Од утре постудено, доаѓа снегот

пред една недела - +Инфо - Македонија

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри.

Подгответе се за студен бран и снег  пад на температурите

Подгответе се за студен бран и снег - пад на температурите

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег.

Детална викенд временска Подгответе се за права зима

Детална викенд временска: Подгответе се за права зима

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Облачно време со слаб локален дожд

Облачно време со слаб локален дожд

пред една недела - Алфа - Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег. Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег.

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 степен. Најтопли градови утрово се Битола, Скопје и Демир Капија со пет степени.

Облачно со локален дожд и снег

Облачно со локален дожд и снег

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени. Во Скопје слично време со температура до седум степени.

Викенд временска прогноза

Викенд временска прогноза

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

пред една недела - 24 вести - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег.

Заладување и врнежи од дожд и снег за време на викендот

Заладување и врнежи од дожд и снег за време на викендот

пред една недела - Денар - Економија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег.

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

пред една недела - Start.mk - Македонија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Радост и за децата што не заминаа на зимување Викендов снег во котлините

Радост и за децата што не заминаа на зимување: Викендов снег во котлините

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри.

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

пред една недела - Макфакс - Македонија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

пред една недела - A1on - Македонија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

пред една недела - Кајгана - Македонија

Следува период на променливо об лачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Студот и снегот доаѓаат Викенд временска прогноза

Студот и снегот доаѓаат- Викенд временска прогноза

пред една недела - Лидер - Без катеторија

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

пред една недела - Канал 77 - Македонија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Облачно време со слаб локален дожд и снег на планините

Облачно време со слаб локален дожд и снег на планините

пред една недела - Либертас - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег.

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

пред една недела - Лидер - Без катеторија

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег.

Од понеделник голема промена пристигнува вистинската зима  какво изненадување не чека

Од понеделник голема промена, пристигнува вистинската зима - какво изненадување не чека

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија денеска е променливо облачно, со слаб локален дожд, на повисоките планини со снег. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла, особено претпладне.

Годинава пролетта ќе започне во февруари Детална временска прогноза

Годинава пролетта ќе започне во февруари- Детална временска прогноза

пред една недела - Start.mk - Македонија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Годинава пролетта ќе започне во февруари Детална временска прогноза

Годинава пролетта ќе започне во февруари- Детална временска прогноза

пред една недела - Вечер - Македонија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

ГОДИНАВА ПРОЛЕТТА ЌЕ ЗАПОЧНЕ ВО ФЕВРУАРИ Детална временска прогноза

ГОДИНАВА ПРОЛЕТТА ЌЕ ЗАПОЧНЕ ВО ФЕВРУАРИ: Детална временска прогноза

пред една недела - Infomax - Без катеторија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Времеплов
x