20
Јотовски игра полуфинале во Хамамет

Јотовски игра полуфинале во Хамамет

пред 4 дена - Сител - Тенис

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски го продолжува успешниот настап на фјучрс турнирот во Хамамет во Тунис. Тој денеска во четвртфиналето го победи Шпанецот Котри Перез со 2-0 во сетови (7:6 (9-7) и 6:1).

Јотовски без загубен сет до полуфинале во Хамамет

Јотовски без загубен сет до полуфинале во Хамамет

пред 4 дена - Дерби - Тенис

Македонскиот тениски ас, Томислав Јотовски без загубен сет дојде до полуфиналето на првиот негов тутнир во 2018 година  во Хамамет, Тунис.

Јотовски се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Тунис

Јотовски се пласира во четвртфиналето на фјучрсот во Тунис

пред 6 дена - A1on - Тенис

Со 2-0 во сетови македонскиот тенисер Томислав Јотовски денеска го совлада Мохамед Али Белалуна во меч од 2. коло на фјучрсот во Тунис.

Јотовски среди уште еден домашен тенисер за четвртфинале во Хамамет

Јотовски среди уште еден домашен тенисер за четвртфинале во Хамамет

пред 6 дена - Дерби - Тенис

Првиот македонски тенисер на АТП листата, Томислав Јотовски обезбеди четвртфинале на ИТФ фјучерсот во Хамамет, Тунис што се игра на земјена подлога за вредност од 15.

Јотовски и Николиќ ја минаа првата рунда во двојки на турнирот во Тунис

Јотовски и Николиќ ја минаа првата рунда во двојки на турнирот во Тунис

пред 7 дена - Канал 5 - Тенис

Во меч од првата рунда Јотовски и Николиќ беа подобри од Шпанците Рафаел Изкуеро Луке и Николас Алварез Варона, кои ги победија со 2:0 во сетови.

Јотовски обезбеди четвртфинале во двојки на турнирот во Тунис

Јотовски обезбеди четвртфинале во двојки на турнирот во Тунис

пред 7 дена - Дерби - Тенис

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски по вчерашната победа во поединечна конкуренција денеска се радуваше и на триумф во двојки на фјучерсот во Хамамет (Тунис).

Томислав Јотовски со победа ја отвори 2018 година

Томислав Јотовски со победа ја отвори 2018 година

пред една недела - Сител - Тенис

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски со победа ја започна новата сезона во 2018 година. На ИТФ фјучерсот во Хамамет, Тунис, што се игра за награден фонд од 15.

Времеплов
x