20
Вевчанци преку маски ја исмеваа двојазичноста  лагодниот живот на пратениците  МПЦ ОА и Заевата влада

Вевчанци преку маски ја исмеваа двојазичноста, лагодниот живот на пратениците, МПЦ-ОА и Заевата влада

пред 6 дена - Алфа - Македонија

Карневалот во Вевчани, ја отслика Македонија – двојазичноста беше најпечатлива маска на годинешната отворена сцена на која се исмејуваа актуелните политички случувања кои ја одбележаа годината што измина.

АЛАЃОЗОВСКИ ИСВИРКАН ВО ВЕВЧАНИ  Поздравен со паролата  И јас сум терорист

АЛАЃОЗОВСКИ ИСВИРКАН ВО ВЕВЧАНИ: Поздравен со паролата „И јас сум терорист”

пред 6 дена - Infomax - Македонија

Eден од најпопуларните карневали во државата Вевчанскиот и оваа година предизвика огромно внимание и голема посетеност. Попладнево се случи и дефилето на маски и одново стотици маскирани вевчанци продефилираа пред публиката.

Загадувањето  тема и на Вевчански карневал

Загадувањето, тема и на Вевчански карневал

пред 6 дена - еМАГАЗИН - Живот

Вевчани денеска го живее својот неизоставен театар под маски без сценарио Вевчани, 13 јануари 2018 (МИА) – Луцидните вевчанци...

Министерот со суканици на карневалот во Вевчани

Министерот со суканици на карневалот во Вевчани

пред 6 дена - Репортер - Без катеторија

Традиционалниот Вевчански карневал запона вчера , а денес е дефилето на маските по повод Василица. На карневалот во Вевчани  е и министерот за култура Роберт Алаѓозовски, кого „го поткупиле со вевченски пари за карневалот“.

Алаѓозовски исвиркан од Вевчанци и поздравен со паролата  И јас сум терорист

Алаѓозовски исвиркан од Вевчанци и поздравен со паролата „И јас сум терорист”

пред 6 дена - Лидер - Без катеторија

Eден од најпопуларните карневали во државата Вевчанскиот и оваа година предизвика огромно внимание и голема посетеност. Попладнево се случи и дефилето на маски и одново стотици маскирани вевчанци продефилираа пред публиката.

Времеплов
x