20
Мукаетов ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и Македонија

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и Македонија

пред една недела - A1on - Ракомет

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре...

Скопје  кандидат за домаќин на ЕП во женски ракомет во 2022 година

Скопје – кандидат за домаќин на ЕП во женски ракомет во 2022 година

пред една недела - Вечер - Спорт

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска во Загреб учествуваше на работниот состанок во врска со заедничката...

Скопје  кандидат за домаќин на ЕП во женски ракомет во 2022 година

Скопје – кандидат за домаќин на ЕП во женски ракомет во 2022 година

пред една недела - Макфакс - Спорт

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска во Загреб учествуваше на работниот состанок во врска со заедничката...

Мукаетов ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и на Македонија

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и на Македонија

пред една недела - +Инфо - Спорт

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре...

Скопје кандидат за домаќин на ЕП во ракомет во женска конкуренција

Скопје кандидат за домаќин на ЕП во ракомет во женска конкуренција

пред една недела - 24 вести - Спорт

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска во Загреб учествуваше на работниот состанок за заедничката кандидатура на Македонија, Словенија и Црна Гора за организација на европското првенство во ракомет во женска конкуренција во 2022 година.

Скопје кандидат за домаќин на ЕП во ракомет во женска конкуренција

Скопје кандидат за домаќин на ЕП во ракомет во женска конкуренција

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Како градови организатори на ова првенство ќе бидат Скопје од Македонија, Подгорица од Црна Гора и Целје и Љубљана од Словенија.

Балканот обединет Скопје  Љубљана  Подгорица заедно за женскиот ракомет

Балканот обединет: Скопје – Љубљана – Подгорица, заедно за женскиот ракомет

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

„Спортот е најдобра реклама на државата“ - Ракометните федерации на Македонија, Словенија и Црна Гора ја претставија заедничката...

ЕП  Хрватска 2018 Мукаетов Шампионатот ќе биде можност да го подигнеме нивото на женскиот ракомет кај нас

ЕП - Хрватска 2018: Мукаетов: Шампионатот ќе биде можност да го подигнеме нивото на женскиот ракомет кај нас

пред една недела - Сител - Ракомет

Претедателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, во друштво на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов,...

Што бара Шилегов во Загреб

Што бара Шилегов во Загреб?

пред една недела - Infomax - Македонија

Македонија денеска ќе го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Хрватска, а противник ќе ни биде репрезентацијата на Словенија.

ЕП  Хрватска 2018 Шилегов Скопје ги има сите потребни капацитети

ЕП - Хрватска 2018: Шилегов: Скопје ги има сите потребни капацитети

пред една недела - Сител - Ракомет

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во Загреб зборуваше за кандидатурата на македонија за женското Европско првенство во 2022 година.

Скопје  кандидат за домаќин на ЕП во женски ракомет во 2022 година

Скопје - кандидат за домаќин на ЕП во женски ракомет во 2022 година

пред една недела - +Инфо - Скопје

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска во Загреб учествуваше на работниот состанок во врска со заедничката...

Македонија ја презентираше својата кандидатура за ЕП 2022

Македонија ја презентираше својата кандидатура за ЕП 2022

пред една недела - РК Металург - Ракомет

Претседателот на РФМ Живко Мукаетов и градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во Загреб беа дел од денешното официјално претставување на заедничката кандидатура на Македонија, Црна Гора и на Словенија за организација на женското ЕП во 2022 година.

Склучивме договор со непријателите  Словенија Македонија и Црна Гора се здружија за ЕП 2022

Склучивме договор со „непријателите“: Словенија, Македонија и Црна Гора се здружија за ЕП 2022

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Ракометните федерациите на Македонија, Словенија и Црна Гора, во Загреб ја претставија заедничката кандидатура за организација на Европското првенство за жени 2022 година, која е единствената за ова континенталното натпреварување.

Град Скопје кандидат за домаќин на ЕП во ракомет во женска конкуренција

Град Скопје кандидат за домаќин на ЕП во ракомет во женска конкуренција

пред една недела - A1on - Македонија

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска во Загреб учествуваше на работниот состанок во врска со заедничката...

Мукаетов Организацијата на ЕП би била инјекција за женскиот ракомет во Македонија

Мукаетов: Организацијата на ЕП би била инјекција за женскиот ракомет во Македонија

пред една недела - Дерби - Ракомет

Од Загреб за „Дерби“ Александар Табаковски Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, не го крие оптимизмот во однос на кандидатурата...

Македонија Словенија и Црна Гора ја претставија заедничката кандидатура за организација на ракометното ЕП во 2022 година

Македонија, Словенија и Црна Гора ја претставија заедничката кандидатура за организација на ракометното ЕП во 2022 година

пред една недела - Дерби - Ракомет

Од Загреб за „Дерби“ Александар Табаковски Македонија има реални шанси да стане коорганизатор на сениорското Европско ракометно првенство во женска конкуренција, кое ќе се одржи во 2022 година.

Град Скопје поднесе канадидатура за домаќин на ЕП во женски ракомет

Град Скопје поднесе канадидатура за домаќин на ЕП во женски ракомет

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска во Загреб учествуваше на работниот состанок во врска со заедничката кандидатура...

Мукаетов ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и Македонија

Мукаетов: ЕП 2022 одлична можност за промоција на Скопје и Македонија

пред една недела - Либертас - Спорт

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре...

Скопје кандидат за домаќин на ЕП во ракомет во женска конкуренција

Скопје кандидат за домаќин на ЕП во ракомет во женска конкуренција

пред една недела - Либертас - Македонија

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска во Загреб учествуваше на работниот состанок за заедничката кандидатура на Македонија, Словенија и Црна Гора за организација на европското првенство во ракомет во женска конкуренција во 2022 година.

Времеплов
x