20
Чешка Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Чешка: Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

пред 4 дена - Start.mk - Свет

Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори во Чешка, што ќе се одржат 26 и 27 јануари.

Чешка Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Чешка: Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

пред 4 дена - Вечер - Свет

Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори во Чешка, што ќе се одржат 26 и 27 јануари.

Чешка Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

Чешка: Земан и Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори

пред 4 дена - Макфакс - Свет

Актуелниот чешки претседател Милош Земан и поранешниот прв човек на Чешката академија на науките, Јиржи Драхош ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори во Чешка, што ќе се одржат 26 и 27 јануари.

Земан води но не победи во првиот круг од изборите во Чешка

Земан води, но не победи во првиот круг од изборите во Чешка

пред 4 дена - Алфа - Свет

Актуелниот чешки претседател Милош Земан е во убедливо водство на претседателските избори што во земјата се одржуваат вчера и денеска, но не успеа да победи во првиот круг, покажуваат првичните податоци.

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

пред 4 дена - Канал 5 - Живот

Телохранителите на 73-годишниот земан веднаш ја совладаа младата жена и го одведоа земан на безбедно. Фаворитот на изборите...

Земан води на претседателските избори во Чешка

Земан води на претседателските избори во Чешка

пред 4 дена - A1on - Свет

Актуелниот претседател на Чешка, Милош Земан освои 41,55 отсто, а академикот Јиржи Драхош 25,23 отсто од гласовите во првиот круг на претседателските избори во Чешка.

Убедлива победа на Земан во Чешка

Убедлива победа на Земан во Чешка

пред 4 дена - +Инфо - Свет

Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори во Чешка и тие ќе ги одмерат силите во вториот на 26 и 27 јануари.

Земан со убедливо водство во првиот круг избори во Чешка

Земан со убедливо водство во првиот круг избори во Чешка

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Милош Земан Сегашниот претседател Милош Земан и академикот Јиржи Драгош се победници во првиот круг на претседателските избори во Чешка и тие ќе ги одмерат силите во вториот на 26 и 27 јануари.

Полугола феминистка му се втурна на Земан на изборите во Чешка

Полугола феминистка му се втурна на Земан на изборите во Чешка

пред 4 дена - Либертас - Свет

Инцидент на претседателските избори во Чешка: полугола активистка на Фемен му се втурна на Милош Земан во моментот кога тој требаше да гласа.

Втор ден избори во Чешка девојка се стрча кон Земан  Ти си проститутка на Путин

Втор ден избори во Чешка, девојка се стрча кон Земан: "Ти си проститутка на Путин"

пред 4 дена - Прес 24 - Свет

Втор ден од претседателските избори во Чешка. Кога излезе да го даде својот глас и претседатело Милош Земан, му се нафрлила полугола активистка, која почнала да извикува  „Земан е проститутка на Путин!“.

Полугола активистка на му нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Полугола активистка на му нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

пред 4 дена - Макфакс - Свет

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан.

Втор ден од претседателските избори во Чешка

Втор ден од претседателските избори во Чешка

пред 4 дена - Алфа - Свет

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори. Други кандидати се текстописецот Михал Хорачек, поранешниот десничарски премиер Мирек Тополанек и поранешниот шеф на автомобилската компанија „Шкода“, Вратислав Кулханек.

Полугола активистка му се нафрли на Земан

Полугола активистка му се нафрли на Земан

пред 4 дена - A1on - Свет

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан.

Милош Земан води на претседателските избори во Чешка

Милош Земан води на претседателските избори во Чешка

пред 4 дена - Либертас - Свет

Актуелниот претседател на Чешка, Милош Земан освои 41,55 отсто, а академикот Јиржи Драхош 25,23 отсто од гласовите во првиот круг на претседателските избори во Чешка.

Чесите избираат претседател

Чесите избираат претседател

пред 4 дена - Канал 5 - Свет

Според анкетите направени пред гласањето, се очекува актуелниот претседател Милош Земан да го добие првиот круг, но изгледа дека е малку веројатно дека ќе добие целосно мнозинство.

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

пред 4 дена - DW - Свет

Инцидент на претседателските избори во Чешка: полугола активистка на Фемен му се втурна на Милош Земан во моментот кога тој требаше да гласа.

Полугола активистка го навредуваше Земан додека гласа

Полугола активистка го навредуваше Земан додека гласа

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Избори во Чешка шоу на украинската феминистка

Избори во Чешка, шоу на украинската феминистка

пред 4 дена - +Инфо - Без катеторија

Овде уште не е објавен никаков резултат од првиот ден на претседателските избори, освен дека на нив својот глас го дале две петини од гласачите и прогнозата дека, денес, на вториот ден на изборите, излезноста ќе се заокружи на околу 60 отсто.

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател за време на гласањето

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател за време на гласањето

пред 4 дена - Кајгана - Свет

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан.

Гола жена се фрли врз чешкиот претседател додека гласаше  обезбедувањето жестоко ја собори

Гола жена се фрли врз чешкиот претседател додека гласаше - обезбедувањето жестоко ја собори

пред 4 дена - Прес 24 - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Жена се соблече гола додека Земан гласаше обезбедувањето жестоко ја собори на земја

Жена се соблече гола додека Земан гласаше, обезбедувањето жестоко ја собори на земја

пред 5 дена - Сител - Свет

На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик против Земан.

Во топлес пред Земан Ти си проститутка на Путин

Во топлес пред Земан: Ти си проститутка на Путин

пред 5 дена - Канал 5 - Свет

Жената истрча од масата новинари на гласачкото место во Прага и застана директно пред Земан (73), кој се подготвуваше да ги покаже своите документи за идентификација пред изборната комисија, пренесе агенцијата „Ројтерс“.

Чешка денеска и утре избира претседател

Чешка денеска и утре избира претседател

пред 5 дена - Сител - Свет

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и...

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

пред 5 дена - Вечер - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

пред 5 дена - Макфакс - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Чешка денеска и утре избира претседател

Чешка денеска и утре избира претседател

пред 5 дена - Алфа - Свет

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и...

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

пред 5 дена - Start.mk - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

пред 5 дена - 24 вести - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Претседателски избори во Чешка Милош Земан или не

Претседателски избори во Чешка: Милош Земан или не?

пред 5 дена - DW - Свет

Милош Земан, контроверзниот популистички чешки претседател, се бори за реизбор на фунцијата. Главната порака на неговите предизвикувачи е дека тие не се тој.

Разголена активистка на Фемен го нападна чешкиот претседател

Разголена активистка на „Фемен“ го нападна чешкиот претседател

пред 5 дена - A1on - Свет

Активистка на феминистичката група „Фемен“ денеска се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан при гласањето на претседателските избори во Чешка.

Времеплов
x