20
Виљареал направи чудо на  Бернабе

Виљареал направи чудо на „Бернабе“

пред 3 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Играчите на Реал се изнашутираа, а Виљареал ја однесе победата во меѓусебниот дуел во Мадрид во шпанското првенство. На Зидан...

Реал немоќен пред  жолтата подморница

Реал немоќен пред „жолтата подморница“

пред 3 дена - Top Sport - Фудбал

Виљареал ја продлабочи кризата на Реал Мадрид откако пибеди на „Станијаго Бернабеу“ во рамките на 19.коло, во Ла Лига со 1:0 (0:0).

Заборавија на зборот  победа   Мадридската мизерија нема крај

Заборавија на зборот “победа“: Мадридската мизерија нема крај

пред 3 дена - Бркај работа - Фудбал

Трет натпревар по ред без победа, само еден триумф во последните пет кола и втор пораз во низа на домашен терен. Не се работи...

Форналс со маестрална лоб мајсторија го шокираше Реал за историја на  Бернабеу

Форналс со маестрална лоб мајсторија го шокираше Реал за историја на „Бернабеу“

пред 3 дена - Дерби - Фудбал

Реал Мадрид не успеа да постигне гол од ниту една од многуте шанси кои ги имаше ова попладне на „Сантијаго Бернабеу“, а како...

Брилијантниот Асенхо со фантастична одбрана изнуди аплаузи на  Бернабеу

Брилијантниот Асенхо со фантастична одбрана изнуди аплаузи на „Бернабеу“

пред 3 дена - Дерби - Фудбал

Екипата на Вилјареал засега му одолева на Реал Мадрид на мечот кој се игра на „Сантијаго Бернабеу“, а за тоа најголема заслуга има голманот Серхио Асенхо кој денеска е фантастичен.

Времеплов
x