20
Македонија слави голема победа над Словенија

Македонија слави голема победа над Словенија!

пред една недела - Off.net.mk - Ракомет

Во рамките на првиот меч на нашата репрезентација на 13. Европско првенство, Македонија со 25-24 ја совлада третата селекција од последното Светско првенство во Франција.

Македонија со победа против Словенија го стартуваше Европското првенство

Македонија со победа против Словенија го стартуваше Европското првенство

пред една недела - Вечер - Спорт

Македонија успеа со победа да го стартува своето петто Европско првенство, откако во драматична завршница стигнавме до импресивна 25:24 победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците.

Словенија на колена фантастичен почеток на македонските ракометари на ЕП

Словенија на колена, фантастичен почеток на македонските ракометари на ЕП!

пред една недела - Скопје Инфо - Спорт

Со голема напнатост заврши натпреварот меѓу Македонија и Словенија со резултат 25:24 со победа за Македонија. Во текот на второто полувреме Македонија водеше со два гола разлика, потоа резултатот се изедначи и до крајот беше целосно неизвесно.

Македонија со победа против Словенија го стартуваше Европското првенство

Македонија со победа против Словенија го стартуваше Европското првенство

пред една недела - Макфакс - Спорт

Македонија успеа со победа да го стартува своето петто Европско првенство, откако во драматична завршница стигнавме до импресивна 25:24 победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците.

Македонија ја згази Словенија во Загреб

Македонија ја згази Словенија во Загреб

пред една недела - Репортер - Без катеторија

Со резултат 25-24, ракометната репрезнација на Македонија ја победи Словенија, вечерва во Загреб. Македонската публика на нозе во „Арена Загреб“ ,  достојно ја бодреше нашата репрезентација.

РАКОМЕТ Македонија ја победи Словенија со 25 24

РАКОМЕТ: Македонија ја победи Словенија со 25:24

пред една недела - Вечер - Спорт

Македонија со фантастична победа го стартуваше настапот на ЕП 2018, славејќи на дуелот против Словенија со 25-24 за неверојатен почеток на новата европска авантура.

ЕП  Хрватска 2018 Прва победа на Македонија на старт на Европско првенство

ЕП - Хрватска 2018: Прва победа на Македонија на старт на Европско првенство

пред една недела - Сител - Ракомет

За првпат на ЕП македонската репрезентација на отворањето почнува со победа. Совладана на стартот е Словенија со 25:24 по голема борба.

Успеавме да ја турнеме Словенија

Успеавме да ја „турнеме“ Словенија

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Македонија успеа со победа да го стартува своето петто Европско првенство, откако во драматична завршница стигнавме до импресивна 25:24 победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците.

Тешка битка и супер финиш за 11 11

Тешка битка и супер финиш за 11:11

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

Македонија имаше лошо отворање, но се „пронајде“ во финишот на првото полувреме Од Загреб за „Македонски спорт“ Весна Николовска Македонија има нерешен резултат 11:11 против Словенија по првите 30 минути од првиот меч на ЕП во Хрватска.

Ракометарите имаат нерешено по првото полувреме

Ракометарите имаат нерешено по првото полувреме

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација по првите 30 минути има нерешен резултат 11:11 против Словенија. Двете репрезентации го играа мечот од првото коло во рамките на Ц-групата на Европското првенство.

Вујовиќ Заслужена победа на Македонија

Вујовиќ: Заслужена победа на Македонија

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Стратегот на Словенија малку плачеше за некои судиски одлуки, но сепак призна дека нашите беа подобри Селекторот на Словенија,...

ГОЛЕМА ПОБЕДА УШТЕ НА СТАРТОТ Словенија падна пред Македонската фаланга

ГОЛЕМА ПОБЕДА УШТЕ НА СТАРТОТ: Словенија падна пред Македонската фаланга!

пред една недела - Infomax - Македонија

Најефикасен за Македонија беше Дејан Манасков со 8 голови, Кире Лазаров имаше 7 гола и беа најзаслужни за победата на Македонија.

РАУЛ ГОНЗАЛЕС Имаме два бода но играме против Црна гора

РАУЛ ГОНЗАЛЕС: Имаме два бода, но играме против Црна гора

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Дебитираше Шпанецот на клупата на Македонија со голема победа над Словенија (25:24). Мора да бидеме задоволни, особено нашиот стручен штба предводен од Раул Гонзалес.

Македонија ја совлада Словенија

Македонија ја совлада Словенија

пред една недела - Канал 5 - Забава

Македонската ракометна репрезентација ја победи Словенија со 25:24 во 1.коло од Европското првенство во Хрватска.

Македонија ја победи Словенија со еден гол разлика

Македонија ја победи Словенија со еден гол разлика

пред една недела - +Инфо - Спорт

Со голема напнатост заврши натпреварот меѓу Македонија и Словенија со резултат 25:24 со победа за Македонија. Во текот на...

Загреб се тресе Словенија е на колена

Загреб се тресе, Словенија е на колена

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација со победа го отвори Европското првенство, откако ја совлада Словенија со 25-24. Од Загреб, Марија...

Македонија со триумф над Словенија го почна ЕП

Македонија со триумф над Словенија го почна ЕП

пред една недела - 24 вести - Спорт

Македонската ракометна репрезентација со триумф над Словенија (25:24) ги почна настапите на Европското првенство што се одржува во Хрватска.

Македонија со триумф над Словенија го почна ЕП

Македонија со триумф над Словенија го почна ЕП

пред една недела - 24 вести - Спорт

Македонската ракометна репрезентација со триумф над Словенија (25:24) ги почна настапите на Европското првенство што се одржува во Хрватска.

Вујовиќ Никако да го сфатиме овој чуден судиски критериум

Вујовиќ: Никако да го сфатиме овој чуден судиски критериум

пред една недела - Дерби - Ракомет

Веселин Вујовиќ не можеше да го сокрие разочарувањето од поразот на неговата репрезентација од Македонија, а во својата прва изјава по средбата во Загреб истакна дел од причините за поразот.

Голема победа на Македонија на стартот на ЕП во Хрватска

Голема победа на Македонија на стартот на ЕП во Хрватска

пред една недела - A1on - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација ја победи репрезентацијата на Словенија на стартот од Европското првенство во Хрватска.

Раул дебитираше на ЕП водејќи ја Македонија до победа против месарите од Триглав

Раул дебитираше на ЕП водејќи ја Македонија до победа против „месарите од Триглав“

пред една недела - Дерби - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација го изведе на теренот она што го најави пред почетокот на Европското првенство во Хрватска,...

Македонија  Словенија нерешено во првото полувреме

Македонија - Словенија нерешено во првото полувреме

пред една недела - +Инфо - Спорт

Првото полувреме меѓу Македонија и Словенија заврши со резултат од 11:11 во рамките на Ц-групата на Европското првенство што се одржува во Загреб, Хрватска.

ПОЛУВРЕМЕ Почнавме споро фативме залет на полувреме е 11 11

ПОЛУВРЕМЕ: Почнавме споро, фативме залет, на полувреме е 11-11

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација по првите 30. минути против Словенија на отварањето го нема резултатот има добар резултат (11-11).

2 000 навивачи ќе ја бодрат Македонија вечерва во Загреб

2.000 навивачи ќе ја бодрат Македонија вечерва во Загреб

пред една недела - +Инфо - Спорт

Атмосферата во „Арена Загреб“ полека се подгрева за најважниот дуел вечерва во 19.30 часот во рамките на Ц-групата меѓу Македонија и Словенија.

НАД 2000 МАКЕДОНСКИ НАВИВАЧИ ВО ЗАГРЕБ Голема поддршка за македонските ракометари

НАД 2000 МАКЕДОНСКИ НАВИВАЧИ ВО ЗАГРЕБ: Голема поддршка за македонските ракометари

пред една недела - Infomax - Спорт

Во Арената во Загреб се очекува поддршка за македонските ракометари од околу 2.000 навивачи Четврти пат по ред, петти пат...

Македонија Словенија на Европското првенство во ракомет  поддршка од 2 000 македонски навивачи

Македонија-Словенија на Европското првенство во ракомет - поддршка од 2.000 македонски навивачи

пред една недела - Сител - Ракомет

Loading Video... Словенија е првиот противник на македонската репрезентација на 13. Европско ракометно првенство што се игра во Хрватска.

Македонија и Словенија со изедначен резултат во прво полувреме

Македонија и Словенија со изедначен резултат во прво полувреме

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Со голот на Филип Талевски, Македонија доби изедначен резултат на полувремето во натпреварот со Словенија. Првиот гол за нашата репрезентација го постигна капитенот Кире Лазаров.

Македонија ја победи Словенија на првиот натпревар од ЕП во ракомет

Македонија ја победи Словенија на првиот натпревар од ЕП во ракомет

пред една недела - Либертас - Спорт

Ракометната репрезентација на Македонија победи на првиот натпревар на Европското првенство во ракомет кое се одржува во Загреб, Хрватска.

Околу 2 000 навивачи ќе ги бодрат нашите ракометари во Хрватска

Околу 2.000 навивачи ќе ги бодрат нашите ракометари во Хрватска

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Атмосферата во „Арена Загреб“ полека се загрева за најважниот дуел вечерва во 19 часот и 30 минути во рамките на Ц-групата меѓу Македонија и Словенија.

Македонските ракометари против Словенија го почнува настапот на Еврошампионатот

Македонските ракометари против Словенија го почнува настапот на Еврошампионатот

пред една недела - Канал 5 - Македонија

За македонскиот национален тим ова е петто учество на континенталните собири, а дуелот против  фаворизираната Словенија  кој стартува во 19 часот и 30 минути ќе биде 60 – натпревар на едно големо натпреварување.

Времеплов
x