20
Трамп е во одлична здравствена состојба

Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 3 дена - Бриф - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Белата Куќа  Трамп е во одлична здравствена состојба

Белата Куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 4 дена - Канал 5 - Свет

„Медицинскиот преглед во воената болница „Валтер Ред“ е исклучително успешен. Претседателот има одлично здравје“, изјави лекарот Рони Џексон, кој претходно беше задолжен за прегледи на неговиот претходник, Барак Обама.

Трамп е во одлична здравствена состојба

Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 4 дена - Сител - Свет

Loading Video... Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Белата куќа  Трамп е во одлична здравствена состојба

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 4 дена - Start.mk - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Лекар од Белата куќа  Трамп е во одлично здравје

Лекар од Белата куќа: Трамп е во одлично здравје

пред 4 дена - Алфа - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Белата куќа  Трамп е во одлична здравствена состојба

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 4 дена - Вечер - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Лекар од Белата куќа  Трамп е во одлично здравје

Лекар од Белата куќа: Трамп е во одлично здравје

пред 4 дена - +Инфо - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Трамп е во одлична здравствена состојба

Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 4 дена - A1on - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Трамп е здрав

Трамп е здрав

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Белата куќа  Трамп е во одлична здравствена состојба

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Американскиот претседател, Доналд Трамп, е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Нов вербален испад  Трамп зборува за земји  по ни дупки

Нов вербален испад: Трамп зборува за земји „по…ни дупки“

пред 5 дена - Либертас - Колумни

На разговори за миграцијата од Хаити и од африканските држави, американскиот претседател Донад Трамп ги нарекол овие земји „по…ни дупки“.

Времеплов
x